Site Banner

selcukan43

Daimi Üye
İnşallah beğenirsiniz.. fazla söze gerek yok.. sonradan düzeltmeler yapabiliriz..

ORJİNAL BOYUTUNU GÖRMEK İÇİN RESMİN ÜZERİNE TIKLAYIN..

header1i.png

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
evet arkadaşlar yorum alalım. Naıl olmuş.
Selçuk kardeşim eline sağlık güzel olmuş.
Etrafındaki mor çerçevi kaldırırsan daha iyi olur.
*hmm*

selcukan43

Daimi Üye
tamam bu 1. istek :) başka neler değiştirelim hepsini yazalım ondan sonra bitmiş halini koyayım..

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Eline sağlık, güzel bir çalışma.

Bence şöyle bi değişikliğe ihtiyacı var;
Dobloların önden profilleri olursa daha iyi olur. Klasik Doblo daha ön plânda olmuş. Yeni Doblocular üzülmesin. :)

selcukan43

Daimi Üye
Tabi olabilir.. aslında baştan öyle düşünmüştüm kardeşim ama şunu da söyleyeyim yeni doblo önden balina gibi duruyor çok çirkin :) bu şekliyle çok daha güzel durduğu için yaptım ama ön profilden daha güzel olur derseniz öyle yaparım..

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Yeni Doblo'nun çirkin olduğunu herkes biliyor valla :p:p

Black Hawk

Saygın Üye
Kardeş çalışma güzel olmuş da bu yeni Doblo hakkaten önden çirkin duruyo :D

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Her araçta böyle bir kanun var galiba.

69 Mustang bile 2010 ile kıyasla, mükemmel tasarıma sahip.

selcukan43

Daimi Üye
Sanırım bu mevcut tasarımın üstünde oynanmasından ortaya çıkan çirkin bir sonuç oluyor.. zira ilk tasarımında sıfırdan tasarlandığı için güzel bişeyler çıkıyor ortaya fakat hep sonradan mevcut tasarım üzerinde oynanınca sonuç bu şekilde oluyor. ford connect'lerde öyle mesela.. arka stop'ları falan mevcut stop'larla değiştirildi son tasarımında vs. vs.

kokplot

Onursal Üye
selcukan43 tarafından yazılan metin:
İnşallah beğenirsiniz.. fazla söze gerek yok.. sonradan düzeltmeler yapabiliriz..

header1i.png

selçukan43 kardeşime çok çok teşekkür ediyorum emek sarfetmiş ve gerçekten güzel birşeyler yakalamış. bu gibi çalışmalar emek ve zaman ister saol selçukan bu hali bile çarpıcı duruyor. fakat kırmızıyı çok ön planda tutmuşsun. ama bence şimdiki logo muz iyi onu hiç oynatmayalım. ileride belki derim. yeni doblo nun tipini beğenen pek yok :| sitemizde beğenen bir ben varım oda aldığım için . :eek:

selcukan43

Daimi Üye
Abi sen 2. çalışmayı görmemişsin :) bu arada yeni tip doblo güzel fakat ön tarafı bir biçimsiz duruyor nedense. bişey farkettim yanlız son seride connect'inki gibi bir kesim uygulamasına geçmişler.. yan köşeler olsun, üst direk köşeleri vs connect'in kesimi gibi düz gelip birden iniyor veya kıvrılıyor. bu çok hoş.. fakat ön kısmındaki tasarıma çok daha güzel bişeyler katılabilirdi.. mesela benim bi sanal modifiye çalışmam vardı bununla ilgili.. yayınlamıştım onun gibi bişeyler yapılabilirdi.. tek kusuru bu olsa gerek yeni doblonun.. banner'ı değiştirme fikri de bendendi :) çok daha güzel bişeyler çıkartmaya çalışıyorum.. bir kaç çalışma daha var aklımda onları da yapıp yayınlayacağım..

Black Hawk

Saygın Üye
kokplot tarafından yazılan metin:

header1i.png

selçukan43 kardeşime çok çok teşekkür ediyorum emek sarfetmiş ve gerçekten güzel birşeyler yakalamış. bu gibi çalışmalar emek ve zaman ister saol selçukan bu hali bile çarpıcı duruyor. fakat kırmızıyı çok ön planda tutmuşsun. ama bence şimdiki logo muz iyi onu hiç oynatmayalım. ileride belki derim. yeni doblo nun tipini beğenen pek yok :| sitemizde beğenen bir ben varım oda aldığım için . :eek:

Abi bizdeki Türk mantığı "Ben güzele güzel demem, Güzel benim olmayınca..." Biz almış olsak yere göğe sığdıramayız belkide.

selcukan43

Daimi Üye
Yoo benim öyle bi mantığım yok :) almış olsam da aynı şeyi söylerdim şimdide söylüyorum. bak kendi aracım içinde söylüyorum arkası pek hoşuma gitmiyor.. stop'ları bunun için elden geçirmeyi ve bir de güzel spor rüzgarlık takmayı düşünüyorum.. önü jeep gibi maşallah ama arkası tipsiz geliyo biraz bana stop'lardan dolayı..

Black Hawk

Saygın Üye
Tabiki alsak bile önden bişeye benzemediğini kimseden saklamıyacağız. Ben de arka stoplar için led üzerine bikaç plan yapıyorum ama kendi aracımın stoplarını kesip biçmeye kıyamıyorum. Öncelikle dağıtacak kırık çıkık bi stop, bir miktar para ve en önemlisi bol bol zaman bulunca yapacağım bi çalışma.

kokplot

Onursal Üye
Abi sen 2. çalışmayı görmemişsin :) bu arada yeni tip doblo güzel fakat ön tarafı bir biçimsiz duruyor nedense. bişey farkettim yanlız son seride connect'inki gibi bir kesim uygulamasına geçmişler.. yan köşeler olsun, üst direk köşeleri vs connect'in kesimi gibi düz gelip birden iniyor veya kıvrılıyor. bu çok hoş.. fakat ön kısmındaki tasarıma çok daha güzel bişeyler katılabilirdi.. mesela benim bi sanal modifiye çalışmam vardı bununla ilgili.. yayınlamıştım onun gibi bişeyler yapılabilirdi.. tek kusuru bu olsa gerek yeni doblonun.. banner'ı değiştirme fikri de bendendi :) çok daha güzel bişeyler çıkartmaya çalışıyorum.. bir kaç çalışma daha var aklımda onları da yapıp yayınlayacağım..

helal olsun arkadaşlar*clap*. hakkaten çalışmalarınızı sabırsızlıkla izliyorum. çok güzel işler çıkarılıyor. bende araç tasarımı ile çok uzun zaman uğraştım, ve genelde karakalem ile çizer sonra programı olan arkadaşa verirdim onlarda temize çeker bakardık. şimdi programlarda kolaylaştı ama yinede çalışma işi heves azim istiyor.

1983 yıllarında çizdiğim ve gırgır dergisine gönderdiğim komik arabalar şimdi günümüzün süper modifiye araçları oldu. bakıp bakıp gülüyorum. o zaman italyaya mı gitseymişim acaba. hiç değilse zengin olurmuşum. :D

kokplot

Onursal Üye
yeni nesil ile bir önceki nesil doblo arka tarafında görünüm amamen değişik olmasına rağmen yeni nesil aracın arka tasarımı silecek kolu öncekine göre çok basit duruyor ve sol tarafa almışlar. birde üçüncü stoplarıda cam içine yerleştirmişler bu da iyi bölümü. yan sinyalleride aynaya almış ve kaportayı delip durmamışlar. aslında ayro dinamiği ve ön uzun tamponlarına dikkat edildiğinde, parçalar ayrı ayrı incelendiğinde çok farklı ve modern tasarımla karşılaşırsınız. dediğim gibi ön tampon bile yalnızca italyaya has bir spor tür olmuş. iki katlı büyük ızgaralar gücünü simgeliyor, büyük ve üç boyutlu farlar ve içinde buğulu ve yayılma hissi uyandıran sinyal bölümü ile her bakış açısından farklı gözükebiliyor.
tek tek bakmadığında resimlerde dandik , göbekli, pörtlek gözlü , ince tekerli , kocaman burunlu, büyük kafalı gibi duran aracın yakından incelendiğinde son derece hoş bir yapısının olduğunu sempati yarattığını ilk kullanmadan itibaren anlıyorsun.

1.6 yı değil 1.3 multijet i bile deneyen gözü kalıyor. aracın içinden doblo tam bana göre dedirtebiliyor.

mükemmel olmadığını biliyoruz yeni nesil doblo nun ama rakip firmalar ve siteler çok kıskandı. reno cu arkadalar bile sitelerinde foto flaş ile montajla bişiler yapıp dalga geçmeye çalışsalar bile kıskanmak onları ele veriyor. :D

selcukan43

Daimi Üye
Bilmem biliyormusunuz ama fiat ile vw yarışa girdi şu anda.. Fakat bir adım önde vw 7 ileri dsg şanzıman 180 hp transporter ile son noktayı koydu :)