servismi sanayimi

ersenyilmaz18

Azimli Üye
Adı
ersen
Parcalar zamaninda degismedigi icinde belli sene sonra arabalar heryerinden patlak veriyo sadece arizali parcalar degistigi icide ayda 1 sanayi gidip akraba olunuyo sonrada bu arabalr sorunlu arizasi hic bitmiyoo denirr tabi denir sen 60 binde degismediysen sorun cikmadan evvel tabiki 100 bine gelince elinde patlar o parca

asaglam

Onursal Üye
Adı
Ahmet
Meslek
Makine Mühendisi
Modeli
Renk
Siyah
@ersenyilmaz18
@ersenyilmaz18

en başından beri söylemiştik usta çok onemli.

volkan guney

Fenomen Üye
Adı
volkan güney
Kan Grubu
A RH -
Meslek
metal işleri
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
gri
servis olayını sevmememin tek nedeni yapılan işlemi görememek. eyer aracımın başında durabilsem servis en garanti yerdir.

fingerbowl

Daimi Üye
Adı
levent canan
Modeli
Renk
saklı yeşil
garanti süresince servis garanti geçince tanıdık usta :cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool:

huseyin1134

Azimli Üye
Adı
hüseyin
Meslek
tektil
Modeli
Renk
metalik siyah
ben daha önceki skooda favoritim yüzünden sanayiden ağzı yanan biri olarak 1.9 doblomla servise gitme tarafında olmustum fakat dün ufak bir park kazası sebebiyle aracımı kasko olduğu için yetkili servisine götürdüm 3 gün müğlet verdiler bu arada boş durmayın :D önden arkadan ses geliyor kasislerde,ısıtma bujisi arızası veriyor onları yapın dedim bir inceleyim haberleşiriz dediler e mail istedim akam e maili actım aman allahım 2500 tl :O 2 yerinde sorun var dedim bunlar 40 tane işlem 780 işcilik 260 vergi...ilemlerin 100/95 boşuna diskler değişecek diyor kontrol ediyorum baska ustaya gösterdim temiz baskı balata değişecek diyor on numara baskı balata ....bende cözemedim servismi sanayimi :????

İlhan68aksaray

Saygın Üye
Adı
ilhan
Modeli
Renk
Bordo
@huseyin1134
İyi bir ustan var ise birazda sen anlıyorsan sanayi derim. Sen anlıyorsan derken yapılan işi takip edebiliyorsun parçaları görebiliyorsun yanlış veya sallama iş yaparken müdahale edebiliyorsun ustayı uyarabiliyorsun. Serviste böyle bir şansın yok ben tecrübeye dayalı konuşuyorum bizzat serviste sıkıntı yaşadım ve haklı çıktım ustabaşı benden yaşça büyük olmasına rağmen delirdi

mesut170

Onursal Yönetici
Adı
Mesut UÇMAZ
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
crono gri
Araç garantili değilse bence sanayi.

omerozkurtt

Aktif Üye
Adı
Ömer
Modeli
Renk
Gri
Araç garantili olsa bile götürmem servise.Hyundai servisinde staj yaptım.Şöyle bi diyaloga şahit oldum.Usta başına parçanın değişmesine gerek yok.Bu parça götürür arabayı dedi usta.Ustabaşıda boşver değiştir bize para lazım dedi.Ben o lafı duyduktan sonra tanıdıklarım dahil kimseye servisi önermiyorum

Talip3606

Azimli Üye
Adı
Talip
Modeli
Renk
Mistik gri
70.000 kadar istanbulda servise gittim. Mazot pompası disk ve amartsör başları için 1.000 üzerinde maliyet çıkardılar. Garantiye yapamayacaklarını söylediler. Ancak servis bu parçalar garanti dışı dediler. Yaptırmadan çıktım. Servis orjinal olmayan kale marka balata taktığı için diskleri çizdiği, mazot pompası içinde sadece op etten mazot aldığımı ve Fiat ın verdiği karta işlettiği mi, amartisörler içinde garanti kapsamında olduğunu ancak servisin kabul etmedigini fiat müşteri hizmetlerine bildirdi. Ertesi gün servis aradı 1.000 tl çıkardıkları masraflara 1 tl bile ödemeden yaptılar. Bir dahada servise gitmedim. Garantisi bitmişti zaten. 12 yıllik kendi usta ma gidiyorum aracın suan 140.000 km de maşallah saat gibi.

Talip3606

Azimli Üye
Adı
Talip
Modeli
Renk
Mistik gri
Her 10.000 de bakım yapılması gerekiyor. Ancak dizel araç bakımı sever motorun ömrü uzar. Ben her 9.000 yaptırırim. Bir de balata ları mutlaka orjinal i ile değiştirin. 30 tl den kaçmayı. Sonra disk ler elinizde kalır.

hsnertugrul

Azimli Üye
Adı
hasan ertuğrul
Modeli
Renk
füme
ne sanayi ne servis artık kendimizin usta olup bir arızayı en az 3 ustaya 1 servise götürme zamanı sonrasında işlem derim

giresunlu_28

Giresun Temsilcisi
Yetkili Kişi
İl Temsilcisi
Fiorino
Adı
Erhan SARISARAY
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Bilgi İşlem Personeli
Aracınız
Fiorino
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
Çöl sarısı
Merhaba arkadaşlar 3.yillik bakima servis 700 fiyat cikar dedi kayislar degisecekmis aracim 24000 de.Farkli bir servisi aradim hayir kayislarin degismesine gerek yok dedi .Ayrica Periyodik bakim listesine de baktim daha cok km de degisiyor garanti olayi olmasa disari gidecem ama mecburuz servise

mehmet.64100

Saygın Üye
Adı
mehmet
Meslek
Elektrik teknikeri
Modeli
Renk
granit gri
Bizim kiler 60.000 de degismisti servis daha iyi ama 60.000 de degistryoruz demişti 24.000 km cok az

sessiz67

Yeni Üye
Adı
ferdi
Oncelikle selamlar dizel araban varsa motoruda kucukse servisede gidersin sanayiyede bn servise karsiyim arkadasimizin dedigi gibi on disk kale balata yuzunden cizilyor ama muhtesem frenleme sistemi var fiat servsi kale balata satiyor kisaca sanayi mali neden kendi oparini satmior cunku servise giren 10 arabadan 8 on takim ve disklerin ses yapmasndan sikayetci o yuzden servis bile kale yabanci sermaye kalede bizim malimiz ama fiat bu konuda kndne guvenmior ve her zaman en iyisi yillarin ustalari varsa sabit ustan şaşma hocamm saygilar

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
servislerde bile ucuz kalitesiz parçalar kulanıyorlar en önemlisi motor yağı önceden selenia idi şuan opar olio kullanıyor bazıları açık yağ kullanıyor böyle kalitesiz servisler olduğu sürece servise gitmek pek matıklı değil ama işte yazılımlar garanti insanı mecbur bırakıyor ama ben servislerin yaptığı işe güvenmiyorum açıkçası

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

yenidoblocu

Daimi Üye
Adı
Berkay
Modeli
Renk
siyah
Şu ara yetkili servise gidiyorum ama Bosch servislerinde ki ustalarıda beğeniyorum aslında.ordada bakım yaptıranlar vardır fiyatlarıda yetkili servise göre daha makul sanırım..Sanayiden soğudum bu araçlar yeni teknoloji olduğundan anlamayan ama anlamış gibide yapan çok usta görünümlü tipler var.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
maalesef öyle.

m_ates27

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Mustafa ATEŞ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Zabıta Memuru
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Safari Sarısı
Sanayii diyorum. Benim gibi fiat servisinde ayrilma usta bulursan sanslisin derim.