Servis - Fren Balata Sorunu

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
balataların orjinallerini mi taktılar acaba.........................

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
serhat tarafından yazılan metin:
merhaba arkadaşlar bendede safeline var haziran 2011,de aldım aracı şuan 10bin km.deyim frenlerimden ses gelıyo 3 kere aynı nedenden götürdüm 15 gün içinde en son bugün götürdüm servise servisin bana söyledigi kelime kullanmadan dolayı fren balataalrınız 5bin km. sonra değişmeli sizce ne yapmalıyım ilk iki kere götürdügüm servisin bana dediği kelime sorunu hallettik bakım yaptık sorun geçdi ? sorunum hala devam edıyo 6 aylık araç 15bin km,de fren diski biten araba hiç görmedim.

arkadaşım bu arabaların balataları en kötü kullanımda 30 bin km görür...iyi kullanımda 60-70 bin km görür...15 bin km de balata bitmez...disk bitmesi bölümünü yanlış yazdığınızı düşünüyorum...disk bitmez bozulur...onuda siz biraz zor bozarsınız...sıcak frene su vurmanız durumunda bozulur diskler(frenin çok sıcak olması lazım)

şimdi benim sizin durumunuzdan anladığım şudur...sizin aracınızın balataları sert...dobololarda kullanılan bosch balatalar doblonun en kaliteli balatasıdır.ancak ufak bir ses sorunu mevcuttur.servise sürekli ses probleminden dolayı baş vurduğunuz için servis ücreti dahilinde balataları değiştirerek sorununuzu çözmek istemektedir..ancak servis balatalarınızı değiştirirse bosch balataları çıkartıp yerine opar balata takacaktır...biz tavsiye etmiyoruz...ses yapmasına rağmen bosch balataların performansı opar balatalardan daha iyi...daha doğrusu bizim kullanıcılar olarak görüşümüz bu yönde...

yapmanız gereken iyi bir servise (bosch car service olabilir) aracınızı götürüp "frende ses var" diyerek baktırmanız.eğer oradan da aynı cevabı alırsanız o zaman balatalrı değiştirmenizdir.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
RAPTOR tarafından yazılan metin:
merhaba arkadaşlar bendede safeline var haziran 2011,de aldım aracı şuan 10bin km.deyim frenlerimden ses gelıyo 3 kere aynı nedenden götürdüm 15 gün içinde en son bugün götürdüm servise servisin bana söyledigi kelime kullanmadan dolayı fren balataalrınız 5bin km. sonra değişmeli sizce ne yapmalıyım ilk iki kere götürdügüm servisin bana dediği kelime sorunu hallettik bakım yaptık sorun geçdi ? sorunum hala devam edıyo 6 aylık araç 15bin km,de fren diski biten araba hiç görmedim.

arkadaşım bu arabaların balataları en kötü kullanımda 30 bin km görür...iyi kullanımda 60-70 bin km görür...15 bin km de balata bitmez...disk bitmesi bölümünü yanlış yazdığınızı düşünüyorum...disk bitmez bozulur...onuda siz biraz zor bozarsınız...sıcak frene su vurmanız durumunda bozulur diskler(frenin çok sıcak olması lazım)

şimdi benim sizin durumunuzdan anladığım şudur...sizin aracınızın balataları sert...dobololarda kullanılan bosch balatalar doblonun en kaliteli balatasıdır.ancak ufak bir ses sorunu mevcuttur.servise sürekli ses probleminden dolayı baş vurduğunuz için servis ücreti dahilinde balataları değiştirerek sorununuzu çözmek istemektedir..ancak servis balatalarınızı değiştirirse bosch balataları çıkartıp yerine opar balata takacaktır...biz tavsiye etmiyoruz...ses yapmasına rağmen bosch balataların performansı opar balatalardan daha iyi...daha doğrusu bizim kullanıcılar olarak görüşümüz bu yönde...

yapmanız gereken iyi bir servise (bosch car service olabilir) aracınızı götürüp "frende ses var" diyerek baktırmanız.eğer oradan da aynı cevabı alırsanız o zaman balatalrı değiştirmenizdir.

*clap*

serhat

Azimli Üye
çok teşekkür ederim verdiğiniz ben daha önce teknik servisde çaliştim 4,5 yıl dobloya bindim ve böyle bi sorunla karşılaşmadım dediğiniz gibi en kötü fren balatası 30bin götürür ama bunu servisdekiler anlamıyo bunu onların kafasına sokmam lazım ben eğer 15bin km,de bi fren balatası değiştirceksem neden sıfır araba aldım bunuda yarın fiat merkeze sorarak sorumun cevabını inş. ögrenicem şuan aracım 10145 km.de

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
çok teşekkür ederim verdiğiniz ben daha önce teknik servisde çaliştim 4,5 yıl dobloya bindim ve böyle bi sorunla karşılaşmadım dediğiniz gibi en kötü fren balatası 30bin götürür ama bunu servisdekiler anlamıyo bunu onların kafasına sokmam lazım ben eğer 15bin km,de bi fren balatası değiştirceksem neden sıfır araba aldım bunuda yarın fiat merkeze sorarak sorumun cevabını inş. ögrenicem şuan aracım 10145 km.de

ben arabamın balatalarını 50 bin km de ihtiyat olarak değiştirdim...balatalar rahat 60 bin görürdü...ancak her ihtimale karşı balataları değiştirdim...opar balata taktılar...ses yapmıyor ama performansından memnun değilim.servis nedense bosch marka parça kullanmıyor!oysa aracın fabrikada kullanılan orijinal parçaları silecek süpürgelerine kadar bosch!

serhat

Azimli Üye
verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim bizde sanayide değiştiriyoduk ve dışardan aldığımız parçalar hep bosch markaydı biraz olsun içim rahatladı çünkü ılk defa arac sahibi oluyorum ve kendim ilgileniyorum çok teşekkür ederim

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
RAPTOR tarafından yazılan metin:

Bir raptor klasigi.....*clap*

muhammet ali

Saygın Üye
benimde başıma 3-4 gün önce frenden ses geldi bizim burdaki özel servise götürdüm 2 çeşit fren balatası var dedi biri çin işi dedi bende orjinal taktırdım BOSCH marka 70tl+20tlişçilik toplam 90tl verdim sadece ön balatalar

serhat

Azimli Üye
arkadaşlar fiat merkeze yazı yolladım bakalım ne cvp vericekler çok merak ediyorum yetkili servisin bu kadar kısa sürede fren balatası biter demesine ne diycekler cok merak edıyorum...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
diyecekleri cevap balatalar kullanımla ilgili bir sorundan dolayı biter

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
muhammet ali tarafından yazılan metin:
benimde başıma 3-4 gün önce frenden ses geldi bizim burdaki özel servise götürdüm 2 çeşit fren balatası var dedi biri çin işi dedi bende orjinal taktırdım BOSCH marka 70tl+20tlişçilik toplam 90tl verdim sadece ön balatalar

way anasını...opar kutusunda bize çin balata sattılar!bosch dan şaşmayın...Silecek süpürgesi bile olsa bosch dan şaşmayın!

geremy

Onursal Kurucu
geçenlerde anlatmıştım.balatalar 26 binde daha yarıda iken değiştirdim orjinali bosch idi
şimdi yumuşak aldım ses yok

bosch sert balata

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
önceki doblolarda hem opar balata taktırdık hiçbi problemde yaşamadık hiç bizamanda ses falan duymadım

S@MeT38

Saygın Üye
ben 2 ay önce filan 2 harfi markasını unuttum yumuşak balata taktırdım ön tekerlere 30 tl idi,20 tlde işçilik verdim.oparda aynı fiyattı.siz arkalarıda degiştirdiginizdenmi 70+ verdiniz?

serhat

Azimli Üye
doblo vip premio tarafından yazılan metin:

bunu diyeceklerini bende tahmin ediyorum ama ben merkeze yazı yolladım ve özellikle belli ettim 20 gün içinde 3 kere servise götürdügümü ve ilk iki kere gidişinde neden bana düzgün açıklama yapılmadıgını sordum her seferinde sorunu çözdük dediler dedim sorunumun devam ettiğini söyledim bugun aradılar fıat çagrı merkezinden aradılar sordugum sorularla çagrı merkezindeki kişinin bana cevabı şu aracınızın şase numarası lazım biz inceleyip size dönüş yapıcaz dediler...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
doblo vip premio tarafından yazılan metin:

bunu diyeceklerini bende tahmin ediyorum ama ben merkeze yazı yolladım ve özellikle belli ettim 20 gün içinde 3 kere servise götürdügümü ve ilk iki kere gidişinde neden bana düzgün açıklama yapılmadıgını sordum her seferinde sorunu çözdük dediler dedim sorunumun devam ettiğini söyledim bugun aradılar fıat çagrı merkezinden aradılar sordugum sorularla çagrı merkezindeki kişinin bana cevabı şu aracınızın şase numarası lazım biz inceleyip size dönüş yapıcaz dediler...

inşallah halolur sorununz

serhat

Azimli Üye
fıat merkezden aradılar beni aracın frenlerinin ses yapması normalmiş artık bide fren balataları 20bin civarında bitiyomuş fren balatalarının içinde kanserojen bi madde varmış o çıkartılmış o yuzden 20bin civarında bitmesi normalmiş..

melih43

Azimli Üye
bende doblomu yeni aldığımda balatalardan ses çok geliyordu servise götürdümm ve bbu sesin normal olduğu söylendi. Nedeniyse içinde tozlarmış :D

neyse bana da 20000 km ömür verdiler balata için

geremy

Onursal Kurucu
takılan balataların markasına baktım az önce
master mış.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
fıat merkezden aradılar beni aracın frenlerinin ses yapması normalmiş artık bide fren balataları 20bin civarında bitiyomuş fren balatalarının içinde kanserojen bi madde varmış o çıkartılmış o yuzden 20bin civarında bitmesi normalmiş..

yalaaannnn!yalaaaann söylüyorlaaarr!kandırırlarrrrrrr,aldatırlar siziiiii!

bizim balatalar başka balatamı?asbest balatalardan çıkartılalı neredeyse 10 yıl oldu!şimdimi erken bitmeye başladı balatalar!doğan balatasında bile asbest yok!arkadaş disk balatası 50 binden önce bitiyorsa ya balatada sorun vardır ya arabayı sürende...!

bak ben resim koyayımda gör!