Sağ Arka Kapı için kapı açık uyarısı!

geremy

Onursal Kurucu
DobloM tarafından yazılan metin:
geremy tarafından yazılan metin:
motur iyi açtım derken neler yaptın anlatsana.

Aslında motor nasıl açılır resmi bilgilerim yok Abi.
İlk zamanlar araç alındığında 10 bin kmde iken tık yoktu motorda. Resmen ölüydü.
Belli bir süre 2000-3500 devir aralıklarından hiç şaşılmadı ve motora hiç yüklenilmedi, hangi vites istiyorsa o kullanıldı.

Sonraları(2000km kadar sonraları) motor yavaş yavaş redline kullanımda zorlandı özellikle vites geçişlerinde, vurdura vurdura vites atıldı. Tabi motor tam ısınınca...
Turbo zaman zaman rahatlatıldı, uzun süreli tam performanstan kaçınıldı. Harici tüm zamanlarda tam pedal kullanıldı.

Basit rodaj zamanı yani Abi.

Şuan 1.3 Multijet 5350 d/d çevirebiliyor ve düz yolda 850kg kadar yükle 175km/h'a ulaştığı görüldü.
Çok rahat scudoların 90lıklarını tokatlıyor rampada, eğim az olursa 4, yüksek eğimde 3. vitesle bana mısın demiyor.
Rakip alanı 1.6 benzinli ve üstü bu konuda. 1.6 dizeller kesinlikle rampada bu performansı vermiyor.

ne zamandır aklımdaolan rodaj konusunu açıp bunu direk kopyalı devam edelim.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Rodaj konusunda Fiat'dan desteklenmek lazım. İşin aslını onlar bilir. :)

ksk38

Yeni Üye
Doblo
Adı
irfan
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
mrb arkadaşlar, bugün başıma gelen arka kapılar açık uyarısı ve kapıları kilitlememe sorununu çözmek için neredeyse kablo tesisatını bile söktürecektim, ama arkadaşım sağolsun sorunu buldu, arka yolcu tepe lambası basılı kalmış onu ortaya getirdik sorun çözüldü :) belki başkalarına faydası olur diye yazdım. hoşçakalın..