Doblo Sabahları ilk marşta çalışıp hemen stop ediyor star stop devre dışı diyor 20 30 marş yapınca kendiliğinden alıyo

Sadicengiz71

Azimli Üye
Doblo
Adı
Sadi
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Merhabalar arkadaşlar.Sabahları ilk marşta çalışıp hemen stop ediyor star stop devre dışı diyor 20 30 marş yapınca kendiliğinden alıyo.şöyleki öncam fiskiye suyu çalışmıyordu direksiyon altını çıkardım airbaigin ve altında soketleri çıkarıp taktım fiskiye çalıştı ama araba 1 haftadır bu durumda hata veriyor star stop akü aldım hata sildirdim ama bu gün hala aynı 🤕

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Hata kodu ne acaba? bir çok şey olabilir.

Sadicengiz71

Azimli Üye
Doblo
Adı
Sadi
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Cihaza bağlattırdım yakıt kesici veriyo sildirdim sabahları aynı ama çalıştığı zaman bida daha gün içinde istersen 100 defa bas çalışıyo yarım marşta

Sadicengiz71

Azimli Üye
Doblo
Adı
Sadi
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Hata kodu ne acaba? bir çok şey olabilir.
Cihaza bağlattırdım yakıt kesici veriyo sildirdim sabahları aynı ama çalıştığı zaman bida daha gün içinde istersen 100 defa bas çalışıyo yarım marşta

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Sıkıntınız üzerine araştırma yaptım soğuk havalarda start stop sıkıntı veriyormuş bazı arızalar sensör arızaları bile olabilir tetikliyormuş çok mağdur olan olmuş onun için dedim farklı sıkıntılar olabilir sizde yakıt kesici ilk çalıştırmada belki yakıtı göndermiyordur.

Sadicengiz71

Azimli Üye
Doblo
Adı
Sadi
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Sıkıntınız üzerine araştırma yaptım soğuk havalarda start stop sıkıntı veriyormuş bazı arızalar sensör arızaları bile olabilir tetikliyormuş çok mağdur olan olmuş onun için dedim farklı sıkıntılar olabilir sizde yakıt kesici ilk çalıştırmada belki yakıtı göndermiyordur.
Valla bilmiyorum bıktırdı mazot falan geliyo hortumu çıkarıp baktım. filtreyi değiştirdim.dün mesala airbaigin fişi söküp taktım 2 ci marşta aldı bugün almadı 🤕

meren

Azimli Üye
Fiorino
Adı
Eren
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Elektrik Yüksek Mühendisi
Aracınız
Fiorino
Modeli
Pop
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
Beyaz
Kızdırma bujileri gerekli ısıyı sağlayamazsa start stop kapatıyor. Misfire hatası oluşuyor tahminimce. Bağlanıp kontrol etmedim. Zaten bu durumda silkelemeyi hissediyorsunuz. Soğuk havalarda bir kaç defa kızdırma bujilerini çalıştırıp öyle marşa basmak lazım. Isıyı kompresyonla değil de bujilerle oluşturup öyle çalıştırmanın daha güvenli olduğunu düşünüyorum.

Bazı komponentler çalışmıyorsa düşük ihtimal ama soğukta soketlerde temassızlık da olabilir.

Doblolara fısıldayan adam

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
hocam beyinciye baktırırmısın versiyonsal olabilir

Mehmet TOLU

Yeni Üye
Doblo
Adı
mehmet tolu
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
SELAMÜN ALEYKÜM ARKADAŞLAR
ARACIM 2016 DOBLO PREMİO PLUS ARACIMIN PARTİKÜL FİLİTRESİNİ BOŞALTTIRDIM YENİ YAZILIM ATTILAR YAZILIMDAN SONRA ARABA START STOP ÖZELLİĞİ ÇALIŞMAZ OLDU. AKÜSÜNÜ DEĞİŞTİRDİM OLMADI ARIZA TESBİT CİHAZINDA BİR ARIZADA GÖRÜNMÜYOR.

Sefa cenikli

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sefa
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sağlık Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Servis çözebilir yazılım programı doğru çalışmıyor olabilir.