Radar

cnkshn

Saygın Üye
hız 115 km
ceza 290 tl

15609172.png

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
bir kere bizede gelmişti hız cezası hemde fotoğraflı şaşmış kalmıştım valla 3 fotoğrafı çekmiş ceza makbuzuyla yollamışlardı :) :)

S@MeT38

Saygın Üye
iPhone, radar ve kamera atlatıyor!iPhone ceza almanızı engelliyor. Adım adım anlatıyoruz.
Maxicep.com - iPhone, radar ve kamera atlatıyor!iPhone ceza almanızı engelliyor. Adım adım anlatıyoruz.
iPhone, radara ve kırmızı ışıklara gizlenen kameralarına yaklaşırken sizi uyarıyor, ceza almanızı engelliyor. Adım adım anlatıyoruz.

Trapster.com üzerinden dağıtılan bu uygulama, hem iPhone, hem Nokia hem de BlackBerry markalı cep telefonlarında başarıyla çalışıyor. Ücretsiz olarak dağıtılan bu uygulamayı kullanan üyeler, bulundukları alanlardaki radar ve denetleme kameralarını işaretliyorlar. Google Maps üzerinde işaretlenen tüm bu yerler, diğer kullanıcıların ekranında da çıkıyor. Kullanıcı, o alana yaklaştığında iPhone titremeye ve sesli uyarı vermeye başlıyor. Böylece sürücüler, cep yakan trafik cezalarını yemekten de kurtulmuş oluyor. Şimdi bu yazılımın, ücretsiz olarak nasıl kurulduğunu ve kullanıldığını anlatalım.
Trapster

Trapster'ı, AppStore üzerinden kurabiliyorsunuz. Bu uygulama için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Yazılımın, Nokia ve BlackBerry cep telefonları için de çeşitleri bulunuyor. Onları indirmek için resmi internet sitesine gitmeniz yeterli.

İlk Bakış

Kısa sürede indirilip kurulan Trapster'ın başlangıç menüsü bu ekranda görülüyor. Listelenen maddelerde yer aldığı gibi, polis arabalarının bulunduğu yerler, kırmızı ışıklara dahil edilen trafik kameraları, radarlar ve gizlenmiş polis araçlarının bulunduğu yerleri size otomatik olarak bildirmekle görevli.

Uyduyu Kullanıyor

Trapster, o anda bulunduğunuz konumu belirlemek için uydu teknolojisini kullanıyor. iPhone 3G, BlackBerry Bold ve Nokia'nın N serisi telefonlarında bulunan GPS özelliği sayesinde, ücretsiz olarak konumunuzu yazılıma bildirebiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken, bu ekranda olduğu gibi "Tamam" butonuna basmak.

Trapster'ın çalışma mantığı, sosyal ağlara benziyor. Üye olanlar, verdikleri bilgiler sayesinde yazılımın doğruluk derecesini ve faydasını arttırıyorlar. Kısa bir süre ayırarak siz de üye olabilir ve sadece bilgileri kullanan değil, aynı zamanda bilgi ekleyen tarafta da olabilirsiniz. Devam etmek için ise "Contunie" butonuna basmanız yeterli.

Ayarlar -1

Amerikan ölçü birimlerini kullanan uygulama, bu ekrandasize bazı seçenekler sunuyor. Seçili olan butonlar, "5 mil içerisinde önemli noktaları bana göster, ilgili noktalara yaklaşmadan 5 saniye önce beni uyar" anlamına geliyor. Bu seçenekleri değiştirebiliyorsunuz.

Ayarlar -2

Ayarlar sayfasındaki diğer seçeneklerde de önemli bilgiler mevcut. Örneğin "Kilometre" olarak gösterme seçeneği, bildirim yaparken ses ve titreşim kullanma imkanı, bu sayfada yer alan ayarlarda mevcut.

İlk Deneme

4.Levent/İstanbul civarında bulunan ShiftDelete.Net ofisinde ilk denediğimizde, oldukça sağlıklı veriler aldık. Kameralar ve gizli polis araçlarının yeri açıkça belirlenmiş durumda. İngilizce olarak sesli bir şekilde bu noktalara yaklaşırken uyarı aldık.

Türkiye'den Destek

Uygulama, Türkiye'deki iPhone kullanıcıları arasında kısa zamanda popüler olacak gibi görünüyor. Bu aşamadan sonra, Türkiye'nin çeşitli yerlerindeki iPhone kullanıcıları, bulundukları alanlarda yer alan bilgileri Trapster'a girerek, çok uygulamayı çok daha güncel hale getirebilecekler.

Kaynak - [ Linkleri görebilmek için lütfen giriş yapın yada kayıt olun. ]

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
vay be güzel uygulamaymış kesin 1-2 sene içinde İstanbul da patlar gider :D :D

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
süpermiş ya..gecen gün 81 le gectim diye ceza yollamıslar postayla.sinirlerim bozuldu valla...

Meteor38

Azimli Üye
bende babamların partner ile radara düştüm. hız sınırının %30 unu geçmekten 290 tl bende ceza yedim hızım 119 muş.. dün gece 12 ye 10 kala ödedim 217 tl 12 den sonra ödesem 290 ödeyecektim.
parnet doblo gibi araçlarla kaç km hız yapacağız. bilen varmı.

geremy

Onursal Kurucu
evet harita üzerinde kameralı radarlar yazılı yaklaşınca ikaz ediyor.

S@MeT38

Saygın Üye
Meteor38 tarafından yazılan metin:
bende babamların partner ile radara düştüm. hız sınırının %30 unu geçmekten 290 tl bende ceza yedim hızım 119 muş.. dün gece 12 ye 10 kala ödedim 217 tl 12 den sonra ödesem 290 ödeyecektim.
bu tip araçlarla şehirler arası yolda ( otobanhariç) 94 km hız ile radara girilirsen 140 tl. açıklaması şudur: 85+8,5 yani yüzde 10 tolerans eklenerek 94 km ile yazıyorlar cezayı. hız iyi bişey degil ama bu araçlara bu sınırlamanın mantıkla alakası yok ve haksızlık. radar yemek istemeyen arkadaşlar her zaman sagda parkeden genelde megan,hyundai gibi araçlara daha çok dikkat etmesi gerek. arkadaşlar hızınızın farkında olmasanız bile yolun sagındaki park halinde bir araç görünce arkayı kontrol edip direk frene yapıştırın kadrana bakıp zaman kaybetmeyin.ben bu şekilde kaç tane radar yemekten kurtuldum sayısını bilmiyom ama dedigim gibi uyanık olmak lazım zaten illaki bi levha koyuyorlar. kardeşim geçmiş olsun sanada daha dikkatli ol dememe gerek yok o haraç gibi cezayı yiyen dikkat eder.

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
S@MeT38 tarafından yazılan metin:
bu tip araçlarla şehirler arası yolda ( otobanhariç) 94 km hız ile radara girilirsen 140 tl. açıklaması şudur: 85+8,5 yani yüzde 10 tolerans eklenerek 94 km ile yazıyorlar cezayı. hız iyi bişey degil ama bu araçlara bu sınırlamanın mantıkla alakası yok ve haksızlık. radar yemek istemeyen arkadaşlar her zaman sagda parkeden genelde megan,hyundai gibi araçlara daha çok dikkat etmesi gerek. arkadaşlar hızınızın farkında olmasanız bile yolun sagındaki park halinde bir araç görünce arkayı kontrol edip direk frene yapıştırın kadrana bakıp zaman kaybetmeyin.ben bu şekilde kaç tane radar yemekten kurtuldum sayısını bilmiyom ama dedigim gibi uyanık olmak lazım zaten illaki bi levha koyuyorlar. kardeşim geçmiş olsun sanada daha dikkatli ol dememe gerek yok o haraç gibi cezayı yiyen dikkat eder.

hocam heryerde 94 değil aklınızda olsun.işaretlerde veriliyor rakamlar.bana 81 ile ceza yediniz diye geldi,zamanıda gecti ödemedim hala valla 140 liracık..

S@MeT38

Saygın Üye
serdarengin tarafından yazılan metin:
S@MeT38 tarafından yazılan metin:

hocam heryerde 94 değil aklınızda olsun.işaretlerde veriliyor rakamlar.bana 81 ile ceza yediniz diye geldi,zamanıda gecti ödemedim hala valla 140 liracık..
siz şehir içine yemişsiniz cezayı şehir içi tarifesi farklı tabi 50 ve 70 levhaları var malum.dikkat ederseniz şehirler arası yolda dedim

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri

ticari araç olduğu için 80 km hızı geçmiceksin :)

Cetin

DENİZLİ YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Çetin ÖZDEMİR
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pazarlama
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2012
Renk
Duman Gri
Şehir içinde 101 Km ile Bende ödedim:) çok hızlı aşırı hız yapan biride değilim. Başıma büyük kaza geldi. Araçım pert oldu ben içinden sag çıktım :) ister istemez arabaya ne zaman otursam aklıma geliyor. Şimdi Şehir içindeki radarlarıda GARMIN navigasyon programı ile çözdüm. :) Trapster uygulamasını bilmeyen yoktur. Radar yerleri .Poi Olarak buldum. Tüm türkiye deki radar, kırmızı ışık, hız kamerası vb.. noktaları gösteriyor. :)

Cetin

DENİZLİ YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Çetin ÖZDEMİR
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pazarlama
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2012
Renk
Duman Gri
Anılarım tepreşti :)
tutanak.JPG

Dark Knight

Fenomen Üye
geremy tarafından yazılan metin:
kamyonet hız kuralı çok saçmaaa

Saçma ki ne saçma, yani konu açıldıkça aklıma geldikçe deli oluyorum. Tamam hız tabii iyi bişii değil ama 70 model külüstür yanından 130 ile giderken senin 95 de çakılı kalman nasıl bir mantık. Üstelik 70 model araçta ne ABS var ne de hava yastığı. Tabii bu otobanda 95 bölünmüş yolda ise 85km. Gülermisin ağlarmısın ?

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Ben susuyorum konuşmuyorum ...konuşursam fena konuşacam...........harbiden acaip sövesim var bu muhabbete.....

ali1

Daimi Üye
Doblo
Adı
ali nusret
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Bej
dostlar sabit radarları bir şekilde atlatıyoruz. şimdi moda seyyar radarlar. ben geçenlerde izmirde yedim ankara girişinde çimento fabrikasından önce hız sınırı 70 imiş. her kez basıp gidiyor bizde 96 ile yol alıyorduk. nasip bize imiş 290 tl geldi fotoğraflarıda tel ile istedim. tam sollama yaotığım araç meğerse radarlı imiş. benim anlamadığım radar sadece plakyı çekiyor. ya şehirler arası yollarda çekiyorlarda şehir içi gibi gösterip ceza yazarlarsa nasıl itiraz edeceğiz. sadece söylenenlere inanıp ödeyecekmiyiz. fotoğramlarda mekan tespiti yapılamıypr.

tamz

Daimi Üye
Vallahi abilerim hergün 110-120 km yol gidiyorum. Arabayı aldıktan 1 hafta sonra radara girdim Pendik sahilyolu 270TL hayırlı olsun. Sonra hergün gittiğim TEM otoyolunda bi yerde kamera varmış. 105km hıza 140TL yazdı hem de üç kere aynı yerden. Kamyonet olduğundan. Ne yapcam bilmiyorum. Şeytan diyor sat. TEM Otoyolunda 90km hızla gidilmez ki :(

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
agalar bu işin kolayı var...bakın adamlar yola tabela koymadan radar uygulaması yapamaz.

yol kenarındaki tabelaları takip edin.yerde üçgen trafik levhası gördüğünüz yerde radar uygulaması vardır.

ben bu gün trabzondan of'a gittim geldim.150 ile gidyordum tabelayı gördüm yavaşladım 70 le radardan geçtim ondan sonra polis kontrol noktasından 110 yolun kalanından 140-150 ile geçtim...kimsecikler de beni durdurmadı...

daha radarım yok çok şükür!

S@MeT38

Saygın Üye
RAPTOR tarafından yazılan metin:
agalar bu işin kolayı var...bakın adamlar yola tabela koymadan radar uygulaması yapamaz.

yol kenarındaki tabelaları takip edin.yerde üçgen trafik levhası gördüğünüz yerde radar uygulaması vardır.

ben bu gün trabzondan of'a gittim geldim.150 ile gidyordum tabelayı gördüm yavaşladım 70 le radardan geçtim ondan sonra polis kontrol noktasından 110 yolun kalanından 140-150 ile geçtim...kimsecikler de beni durdurmadı...

daha radarım yok çok şükür!
olmazda inşllh. birde gezici radar gördügüm kadarıyla en çok beyaz hyundaı accent era larda var ve önünüzdeki aracı sollarken arkasındaki antene dikkat ederseniz radar yemekten kurtulabilirsiniz zaten genelde büyük olur bu antenler önemli bi püf noktasıdır