Premio Orjinal Jantta Oynama yapsak nasıL oLur :)

TrabzonLee

Azimli Üye
Tepki
0
amatörce olduğu için kusura bakmayın paint emıce ile yaptık .d
janta böyle bir şekiL yapsak nasıl olur sizce ? Var mı acaba yapan böyle :D

16069.jpg

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
TrabzonLee tarafından yazılan metin:
amatörce olduğu için kusura bakmayın paint emıce ile yaptık .d
janta böyle bir şekiL yapsak nasıl olur sizce ? Var mı acaba yapan böyle :D

16069.jpg

kardeşim ben bunun yapılmışını dün akşam trabzonda gördüm.karbon folyoyla yapmışlar.ilk gördüğümde şaşırdım"ne güzle jantmış diye" ama dikkatli bakınca çözdüm davayı.benim gördüğüm beyaz bi arabaydı.seninkinede gidebilir!

TrabzonLee

Azimli Üye
Tepki
0
RAPTOR ben Arabanın ön cama çekilen bant ile yapmayı düşüyordum. senın dediğin trabzonda nerede yapıldı eğer fiyat cazip ise bant ıle ugrasmayalım :)

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
yapılan yeri bilmiyorum.gördüm ilgimi çekti...folyonun güzelliği istediğin zaman sök eski haline gelsin.hem ısıdan etkilenmez.uzun rampalardan inerken jant ısınıyor.bir iki ısınıp soğudumu boya atar!

bunu reklamcılarda tebelacılarda yaptırabilirsin ama biraz zahmetli olur.güzel olsun istiyorsan lastikleri söktürmen lazım.zahmetli iş.

TrabzonLee

Azimli Üye
Tepki
0
RAPTOR tarafından yazılan metin:
yapılan yeri bilmiyorum.gördüm ilgimi çekti...folyonun güzelliği istediğin zaman sök eski haline gelsin.hem ısıdan etkilenmez.uzun rampalardan inerken jant ısınıyor.bir iki ısınıp soğudumu boya atar!

bunu reklamcılarda tebelacılarda yaptırabilirsin ama biraz zahmetli olur.güzel olsun istiyorsan lastikleri söktürmen lazım.zahmetli iş.

ısınma olayı akLımdan çıkmıştı, Reklamcıdan bant ıle yapsam iki güne kalkmaya su aldıkça hepten kalkmaya başlar.
ZahmetLi ama DQBLO'nun asaLetine Asalet katar bence bu farkLıLık :) Folyo işini araştıracağım trabzonda... böyle şey Arsette olabilir bence. zor da oLsa bir yoLunu bulacaz artık :)

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
RAPTOR tarafından yazılan metin:

ısınma olayı akLımdan çıkmıştı, Reklamcıdan bant ıle yapsam iki güne kalkmaya su aldıkça hepten kalkmaya başlar.
ZahmetLi ama DQBLO'nun asaLetine Asalet katar bence bu farkLıLık :) Folyo işini araştıracağım trabzonda... böyle şey Arsette olabilir bence. zor da oLsa bir yoLunu bulacaz artık :)

folyonun cinsine dikkat et ısıdan etkilenmesin!eğer ısıdan etkilenmeyen folyo yoksa gittiğin yerde yaptırma.autoking mağazasına git.orada orijinal jant boyası var.o boya atmıyor!

TrabzonLee

Azimli Üye
Tepki
0
10 kasımda Muayene var. Artık o gün muayeneden Sonra iyice araştıracağım bu işi. Birde birşey soracağım bu doblolar için 2009 model premio kasa için orjinallik bozmadan ön tampon uzatma var mı orjinal tampona uygun

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
10 kasımda Muayene var. Artık o gün muayeneden Sonra iyice araştıracağım bu işi. Birde birşey soracağım bu doblolar için 2009 model premio kasa için orjinallik bozmadan ön tampon uzatma var mı orjinal tampona uygun

kardeşim biliyosun trabzonda bakalitçiler var.istersen komple bütün tampon bile yapıyorlar.orijinal tamponu çıkartıp bakalit tamponu takıyorsun,istersen ekte yapıyorlar...herşey mümkün.

ancak doblo tamponu zaten yaterince yere yakın,dik rampaların bitiminde düz sokaklara bağlanırken tamponu kollamazsan en azından alttaki kauçuk kuşak yere sürtüyor.şimdi bide ek yapıp yere oturttun mu belayı satınaldın demektir.

resimlere bakıyorum zaten sen bunu köy yerinde kullanıyorsun.en azından köye gidip geliyorsun.başına dert sarma.bu işin kışıda var.son zamanlarda trabzona şaka gibi kar yağıyor,bide köyde yakalnadınmı tam sıkıntıya sokar seni tampon eki...

bana sorarsan yaptırma...ama yaptıracam dersen bakalitçiler sınır tanımıyor.

TrabzonLee

Azimli Üye
Tepki
0
Raptor Arabanın önündeki Krom korumayı dün çıkardım araba gözüme çıplak gibi geldi bu resime baktıktan sonra. bir farklılık yartmak ıstıyorum ama sende haklısın trabzonun İşi belli olmaz. merkezde otursam yine neyse ama oturdugum yerde yol verimli olmaz bu konuda :(

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
ya o tampon ekleri tam sıkıntı!yolda kediye vursan baştan başa yarılıyor.en küçük taştan kaçmak zorunda kalıyorsun...

bana sorarsan o demiri arabadan çıkartma.tam trabzonun aleti o demir.
ben onun plastik kaplamalısını taktırma konusunu düşünüyorum.hala tam karar veremedim.

farklılık konusunu aksesuarla sağlayamazsın.araban bakımlı temiz olacak.güzel kullanacaksın.bizim buralarda çok aksesuar arabayı gözden düşürüyor.araban şık ama sade olacak.her bulduğunu takıp arabayı hint otobüslerine çevirenler var.birçok kişi hoş karşılamıyor.

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
sana bi tavsiye.farkmı istiyorsun?küçük detaylarla oyna....misal lastiklerin yazılarını beyaz lastik kalemi le beyaza boya!

TrabzonLee

Azimli Üye
Tepki
0
Dün çıkardım o demiri, şu an merdıven altında yatıyor. Plastik kaplama yerine arsete git orjinal doblo krom korumadan al ımzamdakı ılk resımdekı gıbı arabaya asalet katıyor. ama bır kere cıkardım daha ama pısmanım sımdı. ıkıncı resımdekı yenı halı. çıplak kaldı araba. plakayı yapıstırmasa ıdım gerı takardım ama ugrastırır plaka daha benı .s

öyle dediğin gibi abartıya kaçmam. her buldugumu arabaya takmak gibi... Sade ama ilgi çekici oLmasını istiyorum

geremy

Onursal Kurucu
Tepki
297
ben orjinal plastik kapağın boyanmışını gördüm uzakdan alaşım jant gibi duruyordu.sadece siyah boya ile yapmışlar.

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
Arkadaşlar jant boyama işlemi yapan firmalar var İstanbulda şekilden şekile sokuyorlar jantları....

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant-lastik-jant-krom-jant-aksesuar-boyama-48182502/detay/?

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
Buda Tekirdağda bir firma......

http://www.sahibinden.com/ilan/hizmet-motorlu-tasit-hizmetleri-lastik-ve-jant-hizmetleri-jant-boya-ve-tamiri-48191793/detay/?keyword=jant

TrabzonLee

Azimli Üye
Tepki
0
geremy tarafından yazılan metin:
ben orjinal plastik kapağın boyanmışını gördüm uzakdan alaşım jant gibi duruyordu.sadece siyah boya ile yapmışlar.

Üniversitede daha ilk gün aynı sınıfımdan bir arkadaşın Doblosunu gördüm uzaktan. jant kapakları uzaktan dediğin gibi alaşımlı jant gibi çok güzel görünüm vermiş ve ayrım yapmak zor incelemedıkce. arkadaşa bu jant ne kadar diye sordum güldü :D jant kapağı boyadım dedı :D ama gerçekten janta 750 + vermektense en fazla 75 tlye kral bir görünüm elde ediliyor.

Boya değiLde Folyo yada bant gibi geçici bir şey düşünüyorum :)

munurkavalci

Daimi Üye
Tepki
29
Adı
münür
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Aşçı
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2011
Renk
siyah
arkadaşlar 2006 model premio nun en dolusu aracımın jantları 14 ve çelik saç değil orjinal 14 olması normal mi nette aradım hep 15 çıkıyor bilen arkadaşlar yazarmı kaç olduğunu ve zararı olurmu 14 olması 15 le arasın da ne fark olur iyi ve kötü yanları

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
munurkavalci tarafından yazılan metin:
arkadaşlar 2006 model premio nun en dolusu aracımın jantları 14 ve çelik saç değil orjinal 14 olması normal mi nette aradım hep 15 çıkıyor bilen arkadaşlar yazarmı kaç olduğunu ve zararı olurmu 14 olması 15 le arasın da ne fark olur iyi ve kötü yanları

abi 2006 da çıkan ilk D2 kasa premioların bazılarında doblo combi lux un 5 kollu 14 jantları var.