polen filitresi

Dark Knight

Fenomen Üye
Polen filtresinin görevi araç içine girmeye çalışan tozları tutup, yolcuların alerjik hastalıklara yakalanmamasını sağlamaktır. 2 tip polen filtresi vardır. Düz polen filtreleri kabin içerisine girmeye çalışan bakteri, toz, polen ve bunun gibi maddeleri engellerken Aktif karbonlu polen filtreleri ise içerisindeki karbonlar sayesinde düz polen filtrelerine ilave olarak koku ve zararlı gazların da içeriye girişini engeller. Tavsiye edilen değiştirme aralıkları 12-15 bin km olmasına rağmen çok pahalı olmaması dolayısıyle yılda en az 2 kez değiştirilmesi önerilir.

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
bizim 30.000 bakımda değişti polen filtresi kap karaydı nerdeyse.......

S@MeT38

Saygın Üye
benimkini 20bindede degiştirdiler şimdi yine degiştirecegim.6 yada bir bakıma giriyoz zaten yıllık 2 kere degişmiş oluyor

yunushan444

Daimi Üye
ben polen filtresini en son temmuzda değiştirdim geçen gün hava tuttum dünyanın pisliği çıktı değiştirsem mi diye düşünüyorum

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
yunushan444 tarafından yazılan metin:
ben polen filtresini en son temmuzda değiştirdim geçen gün hava tuttum dünyanın pisliği çıktı değiştirsem mi diye düşünüyorum
en iyisi değiştirmek *tup*

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
burgazzz39 tarafından yazılan metin:
aracın neresinde bu polen filitresi .. ??
torpidonun alt tarafında...

zaccar

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.Yeni konu açmamak adına burada sormayı uygun buldum.Yazında aynı sorun vardı ama bu kadar önemsememiştim.Fanlardan çok az hava üflüyor.Klima açıkken de öyle kalorifer açıkkende. Geçen yağmurlu bir günde ön cam buhulanınca sadece cam kısmına çevirdim ama neredeyse hiç üflemedi gibi birşey.Ben polen filtresi aşırı kirlenmiştir onu değiştiririm olur diyordum ama az önce filtreyi söktüğümde çok çok kirlenmediğini gördüm.Hava tutup yerine taktım.Ön konsoldan çok fena değil ama özellikle cama üfleyen yerlerden neredeyse hiç gelmiyor.Bunun sebebi nedir? Kendim halledebilir miyim yoksa usta mı görmeli?

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
zaccar tarafından yazılan metin:
Merhaba arkadaşlar.Yeni konu açmamak adına burada sormayı uygun buldum.Yazında aynı sorun vardı ama bu kadar önemsememiştim.Fanlardan çok az hava üflüyor.Klima açıkken de öyle kalorifer açıkkende. Geçen yağmurlu bir günde ön cam buhulanınca sadece cam kısmına çevirdim ama neredeyse hiç üflemedi gibi birşey.Ben polen filtresi aşırı kirlenmiştir onu değiştiririm olur diyordum ama az önce filtreyi söktüğümde çok çok kirlenmediğini gördüm.Hava tutup yerine taktım.Ön konsoldan çok fena değil ama özellikle cama üfleyen yerlerden neredeyse hiç gelmiyor.Bunun sebebi nedir? Kendim halledebilir miyim yoksa usta mı görmeli?

hava giriş ayar düğmesinden giriş yönünü ayarlayın.içerideki hayaı çevirirken daha farklı üflüyor,dışarıdaki havayı alırken daha farklı...
eğer düzelmiyorsa servise uğrayın.büyük ihtimalle dışarıdan hava girişinde bir sorun var.sıcak hava musluğu açılmıyor muhtemelen!

zaccar

Yeni Üye
Geçen gün sanayide işim olunca polen filtresi de bakayım dedim ve 6tl ye carbonlu filtre buldum.Ucuz bulunca 2 tane aldım :) Filtreyi değiştirince tahminimde doğru çıktı.Değiştirmeden önceki haline göre inanılmaz bir fark var.Sizin dediğinizi denemedim ama bu kadar ucuz bir ürünü en kötü yılda 2 kere değiştirmek lazım.

greenbull68

Yeni Üye
az hava verme problemi bendede var. kaloriferi sonuna kadar açıyorum elimi peteklere uzatınca üflediğini anlıyorum. 20.000 bakımda polen filtresi değişmişti şu an 49.000'de . demekki zamanı gelmiş.

kurt

Daimi Üye
Bence hava filitresi ya da polen filitresini temizlemek yerine değiştirmek daha iyi zaten pahalı değil .

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Bence hava filitresi ya da polen filitresini temizlemek yerine değiştirmek daha iyi zaten pahalı değil .

fiatı 7 10 lira arası bişey

tolgatt

Yeni Üye
benimde ısınma sorunum vardı aracımı yeni aldım,yarın bir temizleyelim bakalım bu filitreyi:)