pastanın zararı

Mico16

Daimi Üye
Selamın Aleyküm.
Abiler,Afedersiniz ş.refsizin birisi benim arabanın kaputunu geçtiğimiz pazar günü çizmiş,kaputun üstüne 50 cm büyüklüğünde DGB filan yazmış. 1 kere de değil 5-6 kere bütün kaputa yazmış. Araba siyah olduğu için göze batıyor çizikler. Geçtiğimiz eylül ayındada motor kaputundaki çizikleri kapatmak için eylül ayı gibi pasta atmıştım. Şimdi bu çizikleri kapatmak içinde pasta kullansam pastanın zararı olurmu. Boyanın incelmesi gibi bi durum filan. Öneriniz ne olur. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Kerim

Daimi Üye
Geçmiş olsun.
Çiziklere tırnak takılıyorsa ilk önce rütuş boyasıyla tümsek olacak şekilde içini doldurup 2000 veya 2500 grit zımpara ile tümseği düzleyin(daha önce zımpara deneyiminiz yoksa boyayı tehlikeye atmayıp hurda panelde denemenizi tavsiye ederim).sonrada polisaj makinesi(makine olmadan zımpara izleri gitmez) ve pasta ile zımparanın bıraktığı matlığı yok edin.Eğer çiziğe tırnak takılmıyorsa rütuş boyasına gerek kalmaz.Zımpara+polisaj olur.Elle uygulmada pasta ile ile boyayı bitirmek çok çok zordur.
Örnek uygulama:http://www.detailingturkey.net/polisaj-cizik-giderme-asindiricilar-far-temizleme-rotus-zimpara/2463-bir-baska-cizige-rotus-zimpara-polisaj-hikayesi.html

Mico16

Daimi Üye
Sağolasın kerim abi dediklerini yarın denemeye çalışıcam. Bide benim dobloda 1-2 ufak göçük var onlarıda yaptırtıcaz. O zaman araca komple pasta cila attırayım. Zaten aldığımızdan beri baya masraf çıkardı bize. Zaten aracı biraz pahalıya aldık

Kerim

Daimi Üye
Sağolasın kerim abi dediklerini yarın denemeye çalışıcam. Bide benim dobloda 1-2 ufak göçük var onlarıda yaptırtıcaz. O zaman araca komple pasta cila attırayım. Zaten aldığımızdan beri baya masraf çıkardı bize. Zaten aracı biraz pahalıya aldık
Polisajı iyi biryerde yaptırın bence.Uygulama sonrası led fenerle/güneş ışığı altında incele boyayı.Dalgalanmalar ve kılcal çizikler varsa iyi yapılmamış demektir.Sanayideki birçok usta öyle yapıyor.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Selamın Aleyküm.
Abiler,Afedersiniz ş.refsizin birisi benim arabanın kaputunu geçtiğimiz pazar günü çizmiş,kaputun üstüne 50 cm büyüklüğünde DGB filan yazmış. 1 kere de değil 5-6 kere bütün kaputa yazmış. Araba siyah olduğu için göze batıyor çizikler. Geçtiğimiz eylül ayındada motor kaputundaki çizikleri kapatmak için eylül ayı gibi pasta atmıştım. Şimdi bu çizikleri kapatmak içinde pasta kullansam pastanın zararı olurmu. Boyanın incelmesi gibi bi durum filan. Öneriniz ne olur. Yardım ederseniz çok sevinirim.

şimdi pasta seni kurtarmaz...rotüş yapılacak,zımpara çekilecek,en son pasta ve silikonlu cila atılacak.çizikler gidecek.ama bunu senyapmayacaksın.paraya kıyacan iyi bir boyacıda yaptıracan.pastayıda insan gibi atarlarsa bir sorun olmaz.zaten pastanın amacı boyayı komple inceltmek değil boya üzerindeki fazlalıkları alarak pürüzsüz bir yüzey oluşturmaktır.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
geçmiş olsun mustafa.

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
geçmiş olsun

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
geçmiş olsun

kerim abi ve raptor abi açıklamış

o kansızlara diyecek laf değil gebertsen insan yerine koyarlar

Mico16

Daimi Üye
geçmiş olsun

kerim abi ve raptor abi açıklamış

o kansızlara diyecek laf değil gebertsen insan yerine koyarlar
ama o çizeni elime geçirirsem bişey yapmıcam. yaşı ufaksa anasından babasından alıcam çıkacak olan masrafın ücretini. Bizdeki diğer gri aracı en pislik yerlere koyuyorum kimse çizmiyor ama araç siyah oldumu insanların gözüne batıyor çiziyorlar.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
her araç birgün çizilme duygusunu tadacaktır :)

bende aracımı yıkadım eve girdim bez almaya. 5 dk sonra dışarı çıktım ne göreyim bagaj kapısını güzelce harita çizmişler. Temiz araba görmesinler illa çizecekler 5 dk ayrıldım olan bu.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
ben arabayı hiç yıkamıyorum kimse de gelip çizmiyo :korsan:
*hehe*

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
dobloyu yıkıyorum kuruluyorum buraya kadar bir sıkıntı yok bi yere temiz temiz gidelim diyorum eve geliyorum arabanın etrafında bi tur atıyorum ve bir çizik sonra bir çizik daha ve moralim bozuluyor nereye kadar gidecek bu diye

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
bir yıkatamadım doblomu.arkasını yaza yaza doldurmuşlar.beni yıka beni yıka diye.

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
bizimkinede murat ve arda yazmışlar arka camı kompile sildim

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi