P0011 Kam Mili Pozisyon Hatası

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Bunu Motordan Yapma Olasılığı Varmı ? Çünkü Servisten Yağ Basıncıyla Alakalı Olduğu Söylendi...

ecu nun yağ basınç sensöründen veri aldığı doğrudur.ama ateşleme zamanlamasını ne kadar etkiler?bunu tartışırız.

siz öncelikle vuruntu sensörünü kontrol ettirin.çalışmıyorsa veya arızalı ise sensörü değiştirin.sağlamsa yada değiştirdiğiniz halde arıza düzelmiyorsa sizden aracınıza yapılan bütün işlemlerin ve değiştirilen tüm parçaların listesini isteyecem.

grafikirmizi

Azimli Üye
Bunu Motordan Yapma Olasılığı Varmı ? Çünkü Servisten Yağ Basıncıyla Alakalı Olduğu Söylendi...

ecu nun yağ basınç sensöründen veri aldığı doğrudur.ama ateşleme zamanlamasını ne kadar etkiler?bunu tartışırız.

siz öncelikle vuruntu sensörünü kontrol ettirin.çalışmıyorsa veya arızalı ise sensörü değiştirin.sağlamsa yada değiştirdiğiniz halde arıza düzelmiyorsa sizden aracınıza yapılan bütün işlemlerin ve değiştirilen tüm parçaların listesini isteyecem.
Ben Size Söyleyeyim Eksentrik Dişlisi + Kam Mili Dişlisi + Silindir Kapağı + Kapak Üstündeki Müşür + Sensörler (Ama Tam Olarak Hangileri Bilmiyorum) + Yağ Pompası ve Enson Beyine Bakıldı Bu Sabah Geldi Ispartadan Araç Ama Çözülemedi.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
öncelikle geçmiş olsun

aracınız 2007 model galiba 2004 emişsizniz 2004 tede 1.4 yoktu yanlış bi cevap gelmesin diye yazdım

krank milinin pozisyon ve darbe sensörü var bu sensörler değişti mi yani büyük ihtimal ile yapan ustanın aklına gelmiştir ama benim ilk aklma gelen bu iki sensör forumdaki ustalarımızda yardımcı olacaktır

raptor abi ilk mesajımda vuruntu sensöründen bahsetiştim aklıma darbe sensörü olarak geldi bence de sorun vuruntu sensöründe inşallah çözülür

grafikirmizi

Azimli Üye
öncelikle geçmiş olsun

aracınız 2007 model galiba 2004 emişsizniz 2004 tede 1.4 yoktu yanlış bi cevap gelmesin diye yazdım

krank milinin pozisyon ve darbe sensörü var bu sensörler değişti mi yani büyük ihtimal ile yapan ustanın aklına gelmiştir ama benim ilk aklma gelen bu iki sensör forumdaki ustalarımızda yardımcı olacaktır

raptor abi ilk mesajımda vuruntu sensöründen bahsetiştim aklıma darbe sensörü olarak geldi bence de sorun vuruntu sensöründe inşallah çözülür
İnşallah Odur..

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
tamam oğuz.vuruntu sensörüyse sana yazacaz bu işi!zaten ben emekliye ayrılacam artık.gençlerin önünü açacam!seychelles adalarında hamakta yatıp puro-tecqhila takılacam!

grafikirmizi

Azimli Üye
tamam oğuz.vuruntu sensörüyse sana yazacaz bu işi!zaten ben emekliye ayrılacam artık.gençlerin önünü açacam!seychelles adalarında hamakta yatıp puro-tecqhila takılacam!
Yazdığım Listeye Baktınmı Usta ?

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE

raptor abi senden daha öğreneceklerimiz var :)

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
kapak üsündeki müşür dediğin sanırım map sensörüdür.map sensörü dış hava basıncını ölçerek ecu nun doğru püskürtme-ateşleme yapmasını sağlar.aha map sensörüde düştü!

%85 vuruntu sensörü.

listeyi gördüm.o ismini bilmediğin sensörlerin ne olduğunu öğrenmemiz lazım.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
arkadaşlar bu akşamlık bu kadar...

oğuz tühkanı kapatırken caddy'i dışarı çıkarın.çiçeklerin dibine pisliyor!

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
tamam abi kapattım tükkanı caddyide çıkardım dışarı:D

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
hacım bu araçta algılama hatası yok.olay sensör olayı değil.kam mili,kam mili dişlisi,volant dişlisi ya da trigerde bir montaj yada ayar hatası var.veya volantta kırık diş varsa buda sıkıntı çıkarabilir.

eksantrik konum sensörü değiştirilmiş
vuruntu sensörü değişmiş
map sensörü değişmiş
krank konum sensörü değiştirilmiş
ecu'nun sağlam olduğu onaylanmış

kardeş bu saatten sonra sana "şunu değiş-bunu değiş" demek seni kandırmak olur.son kez bujilerin düzgün ateşlediğinden ve enjektörlerin düzgün püskürtme yaptığından ve volant dişlisinde kırık diş olmadığından emin olun.sonrada aracın trigerini ilk değiştiren ustaya yaptığı bütün işi yeniden yaptırın.bu bir sensör arızası değil.bu büyük ihtimalle montaj hatası.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
şimdi başka seçeneklerde var...lamda sensörü v.s diye gireriz ama gerek yok.olay çok açık artık.tüm sensörler yeni değiştirilmiş ve bu arıza triger değişmeden önce yok.belliki trigerin değişimi sırasında bir montaj hatası yapılmış.dişlilerin ve trigerin sökülüp kam mili ve krank konumları ayarlandıktan sonra dişlilerin yeniden montajı yapılmalı.daha sonra iyi bir sente ayarıyla triger yeniden takılmalı.bu işin başka çıkar yolu yok diye düşünüyorum.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bu iş beni aşar abi:)

ama merakla bekliyorum sonucu abi dediğin gibi ayar boukluğu var ozaman

grafikirmizi

Azimli Üye
şimdi başka seçeneklerde var...lamda sensörü v.s diye gireriz ama gerek yok.olay çok açık artık.tüm sensörler yeni değiştirilmiş ve bu arıza triger değişmeden önce yok.belliki trigerin değişimi sırasında bir montaj hatası yapılmış.dişlilerin ve trigerin sökülüp kam mili ve krank konumları ayarlandıktan sonra dişlilerin yeniden montajı yapılmalı.daha sonra iyi bir sente ayarıyla triger yeniden takılmalı.bu işin başka çıkar yolu yok diye düşünüyorum.

Ustam Söylediklerini Yapıcam Umarım Düzelir.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
bu işi ilk yapan ustaya yaptırmanızda fayda vardır.çünkü neyi nasıl yaptığını o biliyor.eğer montajda şüphelendiği bir yer varsa eliyle koymuş gibi bulacaktır.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bende merak ediyorum açıkçsı