Otomatik Doblo Alınır mı?

LeonEyes

Yeni Üye
Adı
Mesut
Arkadaşlar merhaba;

Foruma yeni katıldım, en fazla 32bin tlye kadar doblo bakıyoruz otomatik olmasını istiyoruz ama bu araçların otomatiği nasıldır,biliyorum daha yeni ama illaki fikri olan kullanan arkadaşlar vardır, şanzumanda mesela Volkwagen caddy deki dsg gibi sorun varmıdır yardıncı olursanız sevinirim.

iyi forumlar.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
öncelikle hoşgeldiniz. otomatik doblo kullanan arkadaşlar var sitemizde. en kısa sürede cevap vereceklerdir. ben işi hızlandırmak adına bahsettiğiniz aracı kullanan adminimiz @bakiergul abimizin dikkatini çekeyim konuya görür görmez yardımcı olacaktır.

LeonEyes

Yeni Üye
Adı
Mesut
@Fethi KORKUT
Teşekkürler,Hoşbuldum, birkaç sitede start-stop ile ilgili sorun belirtmişler ama klima fln kapandığını söylemişler onun dışında fazla bilgiye ulaşmadım henüz,inş. yardımcı olan çıkar.

Son düzenleme:

m_ates27

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Mustafa ATEŞ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Zabıta Memuru
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Safari Sarısı
Doblo ailesine hos geldiniz. İyi forumlar.

volkan guney

Fenomen Üye
Adı
volkan güney
Kan Grubu
A RH -
Meslek
metal işleri
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
gri
Aileye hoşgeldin keyifli forumlar acele etme ilerleyen saatlerde kullanan arkadaşlar yardımcı olacaklardır

berkayy

Daimi Üye
Doblo
Adı
Berkay
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Şöför
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Beyaz
Hoşgeldin ailemize bu konu hakkında en iyi ve doğru bilgiyi adminlerimizden Baki abinin bilgisini kesin almalısın

LeonEyes

Yeni Üye
Adı
Mesut
@m_ates27
Çok teşekkürler
@volkan guney
Çok teşekkürler,şuanda aktif olarak önceki aracımın ford olduğu için fordclub da üyeliğim var ve orası gerçekten çok güzel bir forum inş. burasıda okadar güzel bir forumdur.
@berkayy
Holbuldum bekliyorum cevapları :) şuanlık olumlu yönde ilerliyorum ama bakalım artık :)

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Hoşgeldin. 2. El otomatik alırken dikkat etmen gerekir. (Otomatik tüm markalar için gerekli). Ben fiorino kullanmıştım telekom aracıydı. Doblodada aynı şanzıman mı kullanılıyor bilmiyorum. Viteslerde bazen karasız kalabiliyor bir de biraz viteslerin geçtiğini hissediyorsunuz. Kullanıma bağlı olabilir. Tabi bunlar şirket aracı olduğundan da olabilir. Tavsiyem imkan varsa bizzat test edin.

LeonEyes

Yeni Üye
Adı
Mesut
@Sezgin Tok
Teşekkürler, evet dikkat çok gerekli ztn o nedenle burda konu açtım, benim özellikle merak ettiğim konu kronik bir arıza varmıdır,mesala şuanda takip ettiğim bir araç var 75 binde bu km den sonra bir sıkıntı yaparmı bu şanzuman başımız ağrımasından korkuyorum.

mustafa200295

Misafir
Adı
Mustafa
Modeli
Renk
bordo
Hoş geldiniz, adminlerden daha detaylı bilgi gelecektir ancak bende görüşlerimi paylaşayım. Ben 2011 model otomatik doblomu ikinciel olarak aldım ve 1 yıldır kullanıyorum çok memnunum. Sizde benim gibi 32bin sınırındasınız, inşallah düşük kmli temiz bir doblo bulursunuz.

Bu araçların vitesi otomatik değil robotize yani içeride bir robot var sizin yerinize gereken yerde debriyaja basıp vites geçişlerini sağlıyor. Bu nedenle otomatik şanzımanlarla bir tutulmaması gerekiyor.
Vites geçişleri normal düz yolda ve hafif yukarı meğilli yolda, normal kullanımda hissedilmesi çok güç, ancak yokuş çıkarken,inerken ve performanslı kullanırken hissediliyor. (bu hissediliyor demek kötü birşey değil düz vitesli arabada vites değişimini ne kadar hissediyorsanız bunda da öyle ama gerçekten usa bir şöför gibi değiştiriyor yani rahatsız etmiyor)
Bu arabada bir güzel özellik sürekli trip tonik yani yolda giderken vitesi tek bir hareketle yükseltip yada düşürebilirsiniz. Yokuş aşağı inerken emniyet olarak vites büyütmeyi yüksek devirlerde yapıyor bu nedenle elnizle müdahale etmeniz gerekebiliyor (yani sadece vites kolunu sadece ileri itiyorsunuz o kadar- yüksek devirde vites değişimi problem değil diyorsanız otomatik değişir siz sadece gaza basın yeter)
Bu zamana kadar en ufak bir vitesle ilgili şikayetim olmadı, diğer arabalardaki gibi ani hızlanmak istediğinizde gazı köklüyorsunuz hemen 1-2 vites aşağı düşürüp yüksek devirlerde vites değiştirerek performans sağlıyor.
Kolu tek hareketle otomatikten triptonik e geçebiliyorsunuz. Vites yanındaki bir düğme ile ekonomik sürüş moduna geçiyorsunuz. (ben sakin kullandığım için sürekli bu modda kullanıyorum, vites geçişlerini düşük devirlerde yaparak ekonomi sağlıyor)
Vitesle ilgili aklıam gelenler bu kadar.

Klimaya gelince; klima arabanın motoru çalıştığında çalışan bir sistem ben motor çalışmadan vazife yapan bir klima bilmiyorum. Haliyle start-stop devredeyken araba stop ettiğinde klima duruyor, motor çalışmaya başlayınca otomatik tekrar devreye giriyor. Yazın arabaya ilk bindiğimde start stopu kapatıyorum araba içerisi serinledikten sonra devreye sokuyorum bu şekilde kullanarak bir sıkıntı çekmedim. Ama genelde ben start stopu sevmediğim için kapatıyorum (elfrenin yanında bir düğme var basılı tutunca star-stop iptal oluyor ancak kontağı her kapatıp açtığınızda tekrar aktif oluyor yani her arabayı çalıştırmada istemiyorsanız iptal etmeniz gerekiyor. (far gibi on of anahrarı yok yani)

Biraz uzun oldu ama ben araba alırken aklıma takılan tüm soruların cevapları bunlardı. Hayırlı forumlar.

Son düzenleme:

LeonEyes

Yeni Üye
Adı
Mesut
Birde arkadaşlar ilk seride sıkıntı var denmiş şanzımanda bu ilk seriler yıl / ay olarak hangileri acaba? AYrıca cevaplayan arkadaşlara teşekkürler. Hep adminlerden bahsedilmiş nerde bu adminler :)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Hoşgeldiniz Mustafa Abi çok güzel açıklamış

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
dobloda otomatik şanzımanda kronik problem yok ilk 1.6 manuellerde problem vardı oda düzeltildi

mesut170

Onursal Yönetici
Adı
Mesut UÇMAZ
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
crono gri
Leoneyes aramıza hoşgeldin inşallah ford forumdaki güzellikkerinden daha fazlasını Teamdoblo forumda elde edersin.

doblomadmax

Misafir
Adı
Metin Yalçın
Modeli
Renk
kahve
@LeonEyes
aramıza hosgeldın start stopta aracın sadece mtoru stop edıyor sadece dıger butun elektrık aksamı calısıyo rahat ol otomatık konusuna gelınce bnde yenı kasa d4 alıcam otomatık rahatca al dsg sanzumandakı sıkıntı yok fıatta baska sorunolursa cekınmedenyaz

doblomadmax

Misafir
Adı
Metin Yalçın
Modeli
Renk
kahve
@LeonEyes
admınler hep burdalar ama sen cok guldurdun benı cok yasa ya

doblomadmax

Misafir
Adı
Metin Yalçın
Modeli
Renk
kahve
@doblomadmax
ve admınler olmasada bız hep burdayız ben metın namıdeger doblomadmax normalde ıstanbul benımdı ama burokrasıye takıldı leoneyes

fingerbowl

Daimi Üye
Adı
levent canan
Modeli
Renk
saklı yeşil
mesut bilader hoş geldin aramıza inşallah gönlüne göre bir araç bulursun bendede 1.9 maxi var maxi can yani üsütne tanımam yeşil ceylanın maxi demek can demek heyecan demek aşk demek gerisi boş :cool::cool::cool::cool::cool::cool: