otomatık cam

ugur

Yeni Üye
arkadaslar dobloma otomatık cam ve ımmobılızer yaptırmak ıstıyorum nerede yaptırabılırım yardımcı olursanız sevınırım

ugur

Yeni Üye
arac 2008 model 59 bınde yenı aldım ilk sahibi bıraz masraftan kaçmış herhalde bunu yaptırmamıs ama klıma var :) bi garıp adammış

kokplot

Onursal Üye
otomatik camın yokmu:? *hmm*

ford connectlerde halen otomatik camsız çıkarıyorlar ama doblolarda bilmiyordum.

araç kaç model ve hangi seri acaba.. arkadaşlar gelir gelmez bu soruna yeterli cevaplar vereceklerdir.*tup*

kokplot

Onursal Üye
ugur tarafından yazılan metin:
arac 2008 model 59 bınde yenı aldım ilk sahibi bıraz masraftan kaçmış herhalde bunu yaptırmamıs ama klıma var :) bi garıp adammış

hmm ekonominin ekonomisinde kullanmış adam. cepten harcamamış demekki.

parçacılara gittiğinde otomatik cam ile ilgili gerekli cam motoru ve diğer malzemeleri almak istiyorum diye sorduğunda , iyi bir kaportacı yada camcı gösterecektir. yada bu işi yapan bir esnaf varsa mutlaka söyler.

ugur

Yeni Üye
ya sıfır alırken ısteğe bağlı extra fıyat dıyorlar otomatık cam cd çalar klıma vs.. şukur klımamız var cd çalar da hallettım kaldı şımdı otomatık cam ve ımmobılızer kılıt sstemı inşallah bunlarıda yapayım sonra modifiye ye gececeğim parmakla gösterilecek arkadaslar

kokplot

Onursal Üye
ya sıfır alırken ısteğe bağlı extra fıyat dıyorlar otomatık cam cd çalar klıma vs.. şukur klımamız var cd çalar da hallettım kaldı şımdı otomatık cam ve ımmobılızer kılıt sstemı inşallah bunlarıda yapayım sonra modifiye ye gececeğim parmakla gösterilecek arkadaslar

immobılızer olayını ne yapacaksın bilmiyorm ama onu araçla birlikte fabrika çıkışı vermiyrolarmı motorlar için. yinede immobılızer için fıat danışma hattına bir alo dersen öğrenmek için bir kaç dakika harcarsın. eğer sonradan takılıyorsa ..

ugur

Yeni Üye
kokplot tarafından yazılan metin:

immobılızer olayını ne yapacaksın bilmiyorm ama onu araçla birlikte fabrika çıkışı vermiyrolarmı motorlar için. yinede immobılızer için fıat danışma hattına bir alo dersen öğrenmek için bir kaç dakika harcarsın. eğer sonradan takılıyorsa ..
ya bu immobılızer dediğim kumanda yı kastediyorum anahtarın uzerınde olan dugme yok manuel bu kapıdan kıtlıyorsun tum kapılar kıtlenıyor onda sıkıntı yok ama kumadalı değil bırde bunları yaptırmak ıçın bılıgı yer olan arkadslar yardımcı olursanız sevinırım

kokplot

Onursal Üye

ya bu immobılızer dediğim kumanda yı kastediyorum anahtarın uzerınde olan dugme yok manuel bu kapıdan kıtlıyorsun tum kapılar kıtlenıyor onda sıkıntı yok ama kumadalı değil bırde bunları yaptırmak ıçın bılıgı yer olan arkadslar yardımcı olursanız sevinırım

tamam anladım uğur..

öncelikle doblo yu seçtiğine sevindim. nedennini bilmememe rağmensormak isterim doblo seçimin iş mi özel tercihmi?

sonra esas konumuz ise tüm kapılar otomatik kapanıp açılması olayından bahsediyorsun anladığım kadarı ile . bunu oto elektrikçiler yapar.. ama onada motor gereklidir. araçta kapı otomatlar yoksa ona göre malzeme alıp takılır. bu işi daha iyi bilen kardeşlerimizden yöneticilerimizden sorup öğrenelim. *tup*

ugur

Yeni Üye

tamam anladım uğur..

öncelikle doblo yu seçtiğine sevindim. nedennini bilmememe rağmensormak isterim doblo seçimin iş mi özel tercihmi?

sonra esas konumuz ise tüm kapılar otomatik kapanıp açılması olayından bahsediyorsun anladığım kadarı ile . bunu oto elektrikçiler yapar.. ama onada motor gereklidir. araçta kapı otomatlar yoksa ona göre malzeme alıp takılır. bu işi daha iyi bilen kardeşlerimizden yöneticilerimizden sorup öğrenelim. *tup*
dobloyu hem iş hemde maluk 5 kişil aileyız o yuzden tercıh ettım bırde benım sorunum kapılar kapanıyor manuel kıtlıyorum anahtarda kılıtleme dugmesı yok hem ondan hemde otomatık cam taktıracam haklısın sormak lazım buradakı arkdaslara

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
şimdi arkadaşım anlamadığım bir nokta camlar otomatik değil derken ön camlardanmı bahsediyorsun(sormamın da sebebi bildiği 2008 1,3 Doblo iki araba var ve ön camlar otomatik)

ikinci olarak dediğin immobılızer sistem benim bildiğim kadarıyla anahtar çıkarıldıktan sonra bazı devreler elektiriği kesiyor ve motoru elektronik olarak kilitliyor fakat immobılızer sistemi tek başına kullanmakta bişey ifade etmiyor hırsızlar bunuda aşmanın yolunu buldular.

ama sanırım senin istediğin kapılar kumandadan otomatik açılıp kapansınsa bunun için sanayide anahtarcılara falan gidersen 30-40 liraya taktırabilirsin...

geremy

Onursal Kurucu
dobloda otomatik cam olmaması ilginç acaba araç actuel sonradan açmamı.

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
Destroyer tarafından yazılan metin:
runbelx tarafından yazılan metin:
bende otomatik cam kaldırmalı alarm düşünüyorum hem ayrı kumandada olmuyor aracın kendi anahtar çipiyle senkronize ediyorlar

Bunu kesinlikle yaptırma. Babam benden habersiz yaptırmış şimdi araçla bi yerde durup camlar açık içinde oturamıyorum bi süre sonra pat camlar kapanıyor kapılar kitleniyor sonra içerde birileri olduğu için alarm çalıyor. Ayrıca anahtarı içerde unutup araç çalışmıyorken kapıları kapatp iki dakka bişi almaya gitsen kendini kitliyor. İçerde anahtar kalıyor :S Gereksiz bir sistem.

evet otomatik kitlemesi ve camlar kapatması çok kötü içinde anahtar kaldımı tamam uğraşta dur. hiç tavsiyeetmem....

ugur

Yeni Üye
AlperAkbiyik tarafından yazılan metin:
şimdi arkadaşım anlamadığım bir nokta camlar otomatik değil derken ön camlardanmı bahsediyorsun(sormamın da sebebi bildiği 2008 1,3 Doblo iki araba var ve ön camlar otomatik)

ikinci olarak dediğin immobılızer sistem benim bildiğim kadarıyla anahtar çıkarıldıktan sonra bazı devreler elektiriği kesiyor ve motoru elektronik olarak kilitliyor fakat immobılızer sistemi tek başına kullanmakta bişey ifade etmiyor hırsızlar bunuda aşmanın yolunu buldular.

ama sanırım senin istediğin kapılar kumandadan otomatik açılıp kapansınsa bunun için sanayide anahtarcılara falan gidersen 30-40 liraya taktırabilirsin...
benım araba 13 yenı doblo ama camların hıç bırı otomatık değil bırde aynen benım ıstediğim anahtara kumanda taktırmak işte bunu istiyorum birde otomatık cam yaptırmak ıstıyorum one öle öle çevır babam çevir :)

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
Bence o aracı Satıp Active modelini alın, Active ile harici gelenler Uzaktan kumanda merkezi kilit , Tam boy jant kapağı , Boyalı ayna ve Ön ızaga , My Car (Gelişmiş Yol bilgisayarı) , Kol dayama , Elektrikli Camlar , Kapı içi Bölmeler , Elektrikli aynalar. 2. Elde Actual ve Active de fiat farkı olacağını pek zannetmiyorum :)

06ER064

Yeni Üye
Şimdi arkadaştaki arabadan bendede var 2006 1.3 MJ Actual AB yalnız benimkinin klimasıda yok :)) aldığım adamlar camını açtırmışlar ben öyle aldım... Şimdi immobilizer olayına gelirsek bu motor kilitleme sistemi zaten orjinal olarak bulunuyor.. Ben merkezi kilidi yeni yaptırdım Gloster marka garantili güzel bi sistemi 200 TL ye yaptırdım + Alarmda bu fiyata dahil.. Ben Ankara'da oturmaktayım ivedik osb ve şaşmaz sanayiyi alt üst ettim herkes doblonun merkezi kilit sistemini yapamıyor bunu öğrendim hatta bazı görüştüğüm ustalar bana reno 12 ve doblo getirme ne getirirsen getir bile dedi:))) bizim kilit sistemi spiralli olduğu için uyum sağlamıyor yalnız daha önce bu işi yapmış deneyimli ustalar özellikle kilitçiler kilidin yerini değiştirerek ve kilitte ufak oynamalarla bu işi hallediyorlar... Yani yaptıracak arkadaşlara tavsiyem dobloya merkezi kilit yapmamış bi ustaya teslim etmeyin ortlama işin yapılış süresi 6 - 7 saat arası değişiyor... Otomatik cam konusuna gelince 2 tane kaliteli cam motoru al 100'er TL civarlarında götür bi cam kirko tamircisine yada camcıya onlar takarlar maximum 50 TLde onlar alır işin görülür.. Arkadaşlar yine uyarıyorum dobloya merkezi kilit yaptırırken çok dikkat edin... Orjinal çıkmasını yıldız sanayide en ucuza bulduğum fiyat 300 TL ve ustalarda en aşağı 150 - 200 Tl istiyolardı ben çok şükür hallettim iyi bir usta bularak.. Eğer Ankara'da oturup bu konu hakkında yardıma ihtiyacı olan bi arkadaş varsa bana özelden ulaşsın her türlü yardımcı olurum yaptırdığım yerinde adını adresini verebilirim....

Herkese keyifli sürüşler....

filizcima

Daimi Üye
anahtar konusuna ben acıklık getıreyım arkadasım bızım arabayı kardesımle kullanıyoruz yedek anahtarı bende aslı onda tabı ası gıbı olsun ıstedım anahtarcıya gıttım bu uzaktan kılıtleme olayını nasıl cozerız dıye sadece servıse basvurabılırsın dedıler bı anahtarda 250-300 tl arasında degısıyormus:D yanı o mınnacık bı dugme ıcın degmez bence :Dama yıne sen bılırsın.Camlara gelınce benım arakadasta yakın zaamnda doblo aldı onunda oyle koltuga oturunca epey dugme aramıstım cam acmak ıcın ama elle kaldırılıyo camlar :Ddaha ucuza aaraba almak ısteyenlerın tercıhıymıs sanırım:D

tayfun44

Azimli Üye
benim 2011 d3 de arka sol kapı sürekli donuyor ve arkasol cam sürekli kendi kendine kapanıp acılıyor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim