Opet Eco Force nasıl?

anka2556

Onursal Üye
Tepki
269
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
Aracıma ilk depodan beri Opet Full Force motorin koyuyorum. Opet yeni bi yakıt çıkarttı eco force diye, daha kalın , esi tip dizellere uygun dediler güvenip alamadım. Kullanan , bilen var mı, diğer forumlarda kesin bi şey diyen yok, neye inanacağımı şaşırdım, litresi 10 kuruş daha ucuz, sizce değer mi eco force kullanmaya, yakıt masrafı dendiği gibi düşer mi?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.368
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
ben aracı aldım alalı eco kullanıyorum genelde.illede yuro verelim diyorlar ben inatla eco istiyorum.çünkü eski tip mazot kalmadı.hepsi yuro fakat katkısı düşük sadece.araca hiçbir zararı yok.

serkanortanca

Onursal İzmir Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
2.270
Adı
YİĞİT SERKAN ORTANCA
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Özel kolluk
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2007
Renk
Metalik Gri
evet ya dün bende opette gördüm fiyatıda 3,89 şaşırdım 4,17den 4.07 ye düşmüştü , şimdide ece force 3.89 iyi valla :D sevdim bu işi

serkanortanca

Onursal İzmir Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
2.270
Adı
YİĞİT SERKAN ORTANCA
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Özel kolluk
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2007
Renk
Metalik Gri
bizim bi arkadaş var opet istasyonu var sahibi onunla konustum da bi sıkıntı yok abi gönül rahatlığıyla alabilirsin dedi. bu dediğim
kişide bana asla yalan söylemez , yamuk da yapmaz hani

mystan45

Daimi Üye
Tepki
30
Adı
Mehmet
Modeli
Renk
Siyah
Bende kullandım eco force birkaç kere bir zararı olmadı ben bi fark göremedim ikisi arasında

nabolant

Azimli Üye
Tepki
0
şimdi yasal olarak euro dizel den başka yakıt yok piyasada ,akaryakıt firmaları insanların kafalarını karıştırıp daha iyi olduğunu düşünmelerini sağlamak için çeşitli isimlerle allayıp pullayıp içine biraz da katkı koyup bu aracınız için en iyisi imajı yaratıyorlar

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.368
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
şimdi yasal olarak euro dizel den başka yakıt yok piyasada ,akaryakıt firmaları insanların kafalarını karıştırıp daha iyi olduğunu düşünmelerini sağlamak için çeşitli isimlerle allayıp pullayıp içine biraz da katkı koyup bu aracınız için en iyisi imajı yaratıyorlar

aynen öyle.ben inadına eco alıyorum.

mus55

SAMSUN YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Tepki
1.205
Adı
MUSTAFA
Kan Grubu
0 +
Meslek
Mobilya
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Koyu gri
bence euro dizelden vazgeçme.hem ince hem seri gider araban.hemde enjektörlerin temiz kalır.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Tepki
4.454
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
çıktığı günden beri kullanıyorum. hiçbir zararını görmedim. tavsiye ederim.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.368
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
bence euro dizelden vazgeçme.hem ince hem seri gider araban.hemde enjektörlerin temiz kalır.

artık hepsi yuro mustafa abi.ben önceki aracımda da hep kırsal kullanma ma rağmen bile hiç sıkıntı çıkmamıştı.şimdi kırsal yok xaten.komple yasaklandı satışı.sadece katkı farkı var oda pek fark etmiyor.

EAB53

Onursal Üye
Tepki
149
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
Aynı olay Batum'da da var. Azerbaycan firması SOKAR'da euro-dizelin litresi 2.25 TL, normal dizel ise 2,00 TL civarında. Dönem dönem fiyatlarda değişiklik olabiliyor. Hyundai aracım varken normal dizel satın almıştım. Aracım bir miktar çekişten düşmüştü. Tabi ki biraz daha fazla dayanmıştı mazot.

anka2556

Onursal Üye
Tepki
269
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
Çeyrek depo var iken, yarım depo koydurttum, sanki araç biraz hantallaştı ama , bu geçen hafta 180beygirlik benzinli bi canavarı 1000 km kadar sürmemden dolayı bana öyle gelmiş de olabilir.
Seste ve gidişte bi sorun yok, şimdilik herşey yolunda.

anka2556

Onursal Üye
Tepki
269
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
Kullanımda araç çok az fark etti gibi ama bi arkadaşın dediği gibi, daha az da yakıyor gibi, havanın ısınması mı buna sebep bilemiyorum ama sanki daha az yakmaya başladı araç

EAB53

Onursal Üye
Tepki
149
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
Petrol Ofisi'ndeki normal dizel ile euro dizel arasındaki fark gibi. Normal dizel kullanırsan biraz daha fazla km. yaparsın. Ama araç bariz bir şekilde çekişten düşer.

legend1926

Aktif Üye
Tepki
0
bu eco forcenin olayı nedir şimdi sıfırdan tam depo doldurmaya değer mi uzun yolda performansı nedir menzilde ne kadar fark eder

Abd-ullah

Saygın Üye
Doblo
Tepki
79
Adı
ABDULLAH
Kan Grubu
0 +
Meslek
serbest
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
Petrol Ofisi'ndeki normal dizel ile euro dizel arasındaki fark gibi. Normal dizel kullanırsan biraz daha fazla km. yaparsın. Ama araç bariz bir şekilde çekişten düşer.
Dün petrol ofisi euro aldım. Araba inanılmaz keyif verdi hem sessizleşti hemde daha atak hale geldi. Özellikle şehiriçi PO ları tavsiye ediyorum. OPET eskisi gibi değil yada diğerleri son 1-2 sene mazot kalitelerini artırdılar.

EAB53

Onursal Üye
Tepki
149
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
Ben de genelde Petrol Ofisi euro dizel kullanıyorum. Bunun dışında Hyundai aracım varken Total de kullandım. Total'in euro dizeli ile Petrol Ofisi euro dizel arasında bir fark sezemedim. Yurt dışına çıkanlar için de önerim Azeri firması SOKAR olur.

Buna mukabil Opet euro dizel, km. olarak daha az gidiyordu benim Hyundai'de. Doblo'da daha denemedim. Ama depo bitmeye yakın şuan. Kırmızı ışığa bir kademe kaldı. Bu sefer Total deneyebilirim.

nadir3515

Aktif Üye
Tepki
0
tamam iyi hoş yazmısssınız ama şu bilgiyi atlıyosunuz eurodıesel daha ınce bı yakıt kac tane süzgeçten geçıyor kım bılır + motorun atack bazında düşünürsek sen su içincemi rahatlarsız cola içincemı hesabı oluyo biri gaz yapar şişiriir biri sadece gereklı ıhtıyaclarını karsılamıs olur yani demek istediğim kükürt oranı düşük olan eurodıesel kullanımı hem enjektorlerın temızlıgı hem motorun sesssizliği açısından onemlı yani SHELL ve BP den bahsedıyorum süreklı olarak shell alıyoruz hıc olmadı bp

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.368
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
tamam iyi hoş yazmısssınız ama şu bilgiyi atlıyosunuz eurodıesel daha ınce bı yakıt kac tane süzgeçten geçıyor kım bılır + motorun atack bazında düşünürsek sen su içincemi rahatlarsız cola içincemı hesabı oluyo biri gaz yapar şişiriir biri sadece gereklı ıhtıyaclarını karsılamıs olur yani demek istediğim kükürt oranı düşük olan eurodıesel kullanımı hem enjektorlerın temızlıgı hem motorun sesssizliği açısından onemlı yani SHELL ve BP den bahsedıyorum süreklı olarak shell alıyoruz hıc olmadı bp

eurodıesel daha ınce bı yakıt değil katkılı yakıt.artık satılan tüm mazotlar düşük kükürtlü.eskisi gibi kırsal motorin kalmadı.satışı yasaklandı.aslında artık hepsi eurodiesel.