on koltukların altındaki boş soketler

akbulutzafer

Yeni Üye
Doblo
Adı
ZAFER
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim 2015 1.3 doblo aracim bugün farkettim on koltukların altında boş soketler var bu ne demektir. Birde araç soğukken rolanti devirsiz çalışıyor ısınınca düzeliyor ustaya gösterdim bilgisayar bağladı egr filtresi yüzde 94 dolu diyor temizlenince düzelir dedi bu da dogrumudur IMG_20200301_124655.jpg

fatihbural

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fatih BURAL
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Yazılım Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri
Selam,, bu soketler koltuk ısıtma vs. özellikleri için. EGR ve emme manifoldunu da temizletmeniz gerek.

Volkan 55

Azimli Üye
Doblo
Adı
Volkan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Koltuk ısıtma yoksa emliyet kemerinin uyarı ikaz olabilir

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Emniyet kemeri ikaz

akbulutzafer

Yeni Üye
Doblo
Adı
ZAFER
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Teşekkür ederim arkadaşlar bir kaç sorum daha olacak yolcu koltuğuna oturuldugu zaman uyarı sesi vermesi gerekiyormu benim koltukta öyle bir ses olmuyor emme manifoltunu kendim sokup temizleyebilirmiyim ve yeri nerede

semih24

Aktif Üye
Doblo
Adı
semih
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Teşekkür ederim arkadaşlar bir kaç sorum daha olacak yolcu koltuğuna oturuldugu zaman uyarı sesi vermesi gerekiyormu benim koltukta öyle bir ses olmuyor emme manifoltunu kendim sokup temizleyebilirmiyim ve yeri nerede

emniyet kemeri soketine baktırın arızalı olabilir.
emme manifoldunu söküp temizlemek basit bir işlem değil en iyisi bilen birine ustaya yaptırın.

akbulutzafer

Yeni Üye
Doblo
Adı
ZAFER
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Teşekkür ederim kardeşim

Mehmetalibagcı

Şehitkamil Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Mehmet ali BAĞCI
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronikci
Aracınız
Doblo
Modeli
Easy
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim 2015 1.3 doblo aracim bugün farkettim on koltukların altında boş soketler var bu ne demektir. Birde araç soğukken rolanti devirsiz çalışıyor ısınınca düzeliyor ustaya gösterdim bilgisayar bağladı egr filtresi yüzde 94 dolu diyor temizlenince düzelir dedi bu da dogrumudur Eki Görüntüle 35141
Sakın aracı kurcalatma
Servisten dizelcity dpf temizleyici al belirtilen miktarda kullan kullanırken 20 km 4 .viteste 4000 devirde kullan sorun çözülecektir

akbulutzafer

Yeni Üye
Doblo
Adı
ZAFER
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Arkadaşlar yeni bir sorum olacak 2015 euro 5 doblo aracim in oksijen sensörünu temizlemek istiyorum turbonun altında olan çıkış oksijen sensörünu temizledim fakat üst taraftaki sensörü çıkaramıyorum zorlayipta kırmakta istemiyorum nasıl cikarmami tavsiye edersiniz baya sıkı sanki kaynamış gibi geldi bana çünkü araç rolanteside dalgalanma oluyor araştırdım oksijen sensörü deki kurumdan yapar diyorlar arıza lambasida yakmıyor birde araç ilk çalıştığında pis koku geliyor 1 2 dakika sonra düzeliyor bununla ilgilide dpf arızası vermiyor yardımlarınızı bekliyorum araçta bir tane bile arıza kaydı yok ve arıza lambası yakmıyor t
Teşekkürler

heraikan

Ray Medeniyettir!
Doblo
Adı
Emre Gözükara
Kan Grubu
0 +
Meslek
Raylı Sistemler Arıza Bakım onarım
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
En iyisi serviste tam anlamıyla bakımını yaptırın zaten bugün itibari ile 2017 önce satın alınmış araçların hepsinde kampanya var baya iyi