O km alınan bir araç sizce kaç yıl sonra veya kaç km sonra değiştirilmeli?

Cengaverr

Aktif Üye
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Cümleten selamün aleyküm arkadaşlar. Sanayi ve tamir ile çok uğraşmak istemeyen bir kullanıcı olarak, ticari değil hususi kullanımda, bir dobloyu kaç yıl sonra değiştirmek uygun olur? Bakımlar zamanında yapılıyor. Tecrübe eden arkadaşlar oldu mu? Tavsiyeleriniz için tesekkür ederim.
(Aracım 2015 1.3 multijet ilk sahibiyim. 55000 km de.)

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Ve aleyküm selam. 100.000 i geçmeden satmak fiyat açısından çok daha iyi. Ama bakımlarını düzgün yaparsanız sıkıntı yaşamazsınız inşaallah.

nothingman

Azimli Üye
Fiorino
Adı
Furkan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Fiorino
Modeli
Premio
Motor
1.4
Araç Yılı
2019
Renk
Füme gri
80-90 bin km arası satılabilir, yıl ve km bakımından hemen satılır diye düşünüyorum ama ikinci el alcaksan yerine satma derim, şuanki aracının herşeyi sen biliyorsun. Mantıksız olur satmak

mehmett28

Azimli Üye
Aracım Yok
Adı
mehmet
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Aracım Yok
2015 Aralık'ta siparis edip 2016 ocakta trafiğe çıktı aracim suan 75 bin km gösteriyor. Alınabilecek bir araba olsa değiştirme taraftarıyım ancak su durumda mevcut aracı kullanmak çok daha mantıklı.

Doblolara fısıldayan adam

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Benim eski iş yeri sahibim yahudiydi şirkette arabalar 150.000 km dolduğu vakit 151.000 km olmadan şirkete çektirip şoföre 0 km araç verirdi sorduğumuzda bir tek şey söylerdi ben masraf edecek kadar aptal değilim

Cengaverr

Aktif Üye
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Ve aleyküm selam. 100.000 i geçmeden satmak fiyat açısından çok daha iyi. Ama bakımlarını düzgün yaparsanız sıkıntı yaşamazsınız inşaallah.
tekkürler

Cengaverr

Aktif Üye
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
80-90 bin km arası satılabilir, yıl ve km bakımından hemen satılır diye düşünüyorum ama ikinci el alcaksan yerine satma derim, şuanki aracının herşeyi sen biliyorsun. Mantıksız olur satmak
teşekkür ederim. yerine 0 km almak şartıyla tabiki.

Cengaverr

Aktif Üye
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz

Cengaverr

Aktif Üye
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
yorumlarınız için teşekkür ederim. ben müslümanım elhamdülüllah :) . bazı noktalardan o şirket sahibine katılıyorum. forumu düzenli takip ediyorum. araç problem çıkarmaya başladı mı , zaman ve para gibi, iyi usta bulmak gibi problemler yaşıyoruz. bu noktaya gelmeden aracı satın alacak kişiyi de sıkıntıya sokmayacak aracı ederinde satıp yerine 0 km almak iyi bir fikir gibi geliyor. tabi işin bir de maddi boyutu var. ben aracı 45 bin liraya almıştım. şimdi ise yenilemek için yine aynı rakamı veya daha fazlasını üzerine koymak gerekecek. bu parayı ve daha fazlası huzurumu ve zamanımı ihtiyaç halinde araca harcamak mı yoksa tazeleyip yine kafam rahat 5-6 yıl gezmek mi arafta kaldım.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Sıfırına ulaşmanız için üstüne 2 kat fiyat koymanız gerekir şu anki piyasada herkes aracını elinde tutmaya çalışıyor piyasa malum ,bunu satıp 2 el almak mantıksız olur çünkü aracınızı tanıyorsunuz ve fazla yıpranmamış.45 bin liraya almışsınız sıfırını almak için 6 katını vermek zorundasınız

FurkannC

Daimi Üye
Doblo
Adı
Furkan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Araçların kullanım ömrü 10 yıl diye belirtilir genelde kitapçıklarda.
Motor konusunda ise 1.3 multijetlerin 300-350 bin km'ye kadar dayandığını gördüm düzgün binildiğinde.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Motor konusunda ise 1.3 multijetlerin 300-350 bin km'ye kadar dayandığını gördüm düzgün binildiğinde.
Daha fazla gide hangi araç olursa olsun bakımlarını aksatmadığınız sürece uzum km gider taksici arkadaşta 1.3 albea var 650 binde rektefiyeye girdi uzun kilometre yapabilir.

Oktay Güneş17

Azimli Üye
Doblo
Adı
Oktay
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Cümleten selamün aleyküm arkadaşlar. Sanayi ve tamir ile çok uğraşmak istemeyen bir kullanıcı olarak, ticari değil hususi kullanımda, bir dobloyu kaç yıl sonra değiştirmek uygun olur? Bakımlar zamanında yapılıyor. Tecrübe eden arkadaşlar oldu mu? Tavsiyeleriniz için tesekkür ederim.
(Aracım 2015 1.3 multijet ilk sahibiyim. 55000 km de.)
Bakımlarını yaptır bin bende 2012 var 192 bin de 1.3 multijet bende o düşünceye girdim satıp başka km düşük olsun istiyordum ama baktım ki kendi aracımdan daha iyisi piyasa da yok sıfır alacaksaniz durum farklı ama 2. El için bildiğiniz aracı satmak çok kötü olur çünkü ikinci elde bakımları yeni yapıldı diyorlar ama takılan parçaların çoğu en ucuz parça ve kalitesiz ben Aracımin hangi parçası değişirse değişsin iyisini alıp takıyorum Allaha çok şükür şimdiye kadar büyük bir sıkıntı ile karşılaşmadim tabi her geçen gün şunuda öğrendim araba da bir ağaç gibi bakımını zamanında ve güzel yapınca hem cebe zarar vermiyor hemde uzun ömürlü oluyor saygı ve selamla.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
yorumlarınız için teşekkür ederim. ben müslümanım elhamdülüllah :) . bazı noktalardan o şirket sahibine katılıyorum. forumu düzenli takip ediyorum. araç problem çıkarmaya başladı mı , zaman ve para gibi, iyi usta bulmak gibi problemler yaşıyoruz. bu noktaya gelmeden aracı satın alacak kişiyi de sıkıntıya sokmayacak aracı ederinde satıp yerine 0 km almak iyi bir fikir gibi geliyor. tabi işin bir de maddi boyutu var. ben aracı 45 bin liraya almıştım. şimdi ise yenilemek için yine aynı rakamı veya daha fazlasını üzerine koymak gerekecek. bu parayı ve daha fazlası huzurumu ve zamanımı ihtiyaç halinde araca harcamak mı yoksa tazeleyip yine kafam rahat 5-6 yıl gezmek mi arafta kaldım.
O size kalmış ama yeni her zaman yenidir. Ben 98000 de sattım. Aynı düşünce ile. Yoksa bende sıfır almıştım ve hiç sıkıntı yoktu daha. Ama yenilemek daha iyi olur diye düşünüyorum imkan varsa.

Doblolara fısıldayan adam

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
2015 kötü bir model değil 2012 si var ticari kullanıyorum d3 maxi 90 hp geçen 3. Motoru yaptırdım lakin iett otobüsü gibi kullanıyorum doblodan başkası da benim işin kahrını zor çeker şahside binecekseniz benim fikrim bakımlarını yap kenara at kalsın

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Ben olsam satmam.

Ben zaten paranoyağım bir kez aldım mı biniyorum,Satamıyorum.

Şaka bir yana o araç size baya gider , şahsi görüşüm de rutin bakım harici masraf açmaz.

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
440.000 km de ve toz toprak yollarda ağırlıklı kullanıyoruz 1.3 multijeti . Motora anahtar değmedi. Fiat motorları sağlamdır , yağını zamanında değiştirirseniz başka birşey istemez.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
440.000 km de ve toz toprak yollarda ağırlıklı kullanıyoruz 1.3 multijeti . Motora anahtar değmedi. Fiat motorları sağlamdır , yağını zamanında değiştirirseniz başka birşey istemez.
Toprağım selam. Benim makina 365500 dedi . Saygılar.

Cengaverr

Aktif Üye
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Tekrar hepinize teşekkür ediyorum. Tavsiyeleriniz hepsi anlamlı ve çok değerli benim için. Şimdilik bakımlarını düzenli yaptırıp kullanmak uygun gibi. İnşallah ülke olarak ekonomimizin daha iyi olduğu bir dönemde yenileyelim. Saygılarımı sunuyorum.