Motordan gelen garip ses...

Doblo89

Daimi Üye
Tepki
7
Selamun Aleyküm can dostla hayırlı günler iyisiniz inşAllah. Benim arabada şöyle bir sorun var arabayı çalıştırıyorum hiç bir sorun yok kolayca çalışıyor. Arabaya 1e takıp kalkarken motordan acayip bir harlama hırlama titreme geliyor. Hani bir yer boşluk yapar ya aynı öyle bir ses. Devir 1000-1500 arası oldumu hep yapıyor bunu. Ayağımı debriyajdan kaldırıyorum 1de aiken hiç bir şey iken gaza hafifi dokunurken acayip titriyor hırlıyor harlıyor. Sanki motordan harttt hurttt gibi sesler geliyor. Arabayı bayır aşağı durdurdum geri geri gideyim dedim yerinden kalkarken acayip titredi harladı hırladı devir 1700-2000e gelince ancak o ses gitti. Arabam 1.3 multijet 2007 153000 kmde. Sizce bunun nedeni ne olabilir can dostlar çok teşekkür ediyorum hepinize. Arabaya arkadaşım bindi ben arabanın yanındaydım bu sesleri dışardan çok net duyuyorum. Araç içine de alıyor bu titreme hırlama harlama sesini. Hayırlı günler cavaplarınızı bekliyorum.

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
Selamun Aleyküm can dostla hayırlı günler iyisiniz inşAllah. Benim arabada şöyle bir sorun var arabayı çalıştırıyorum hiç bir sorun yok kolayca çalışıyor. Arabaya 1e takıp kalkarken motordan acayip bir harlama hırlama titreme geliyor. Hani bir yer boşluk yapar ya aynı öyle bir ses. Devir 1000-1500 arası oldumu hep yapıyor bunu. Ayağımı debriyajdan kaldırıyorum 1de aiken hiç bir şey iken gaza hafifi dokunurken acayip titriyor hırlıyor harlıyor. Sanki motordan harttt hurttt gibi sesler geliyor. Arabayı bayır aşağı durdurdum geri geri gideyim dedim yerinden kalkarken acayip titredi harladı hırladı devir 1700-2000e gelince ancak o ses gitti. Arabam 1.3 multijet 2007 153000 kmde. Sizce bunun nedeni ne olabilir can dostlar çok teşekkür ediyorum hepinize. Arabaya arkadaşım bindi ben arabanın yanındaydım bu sesleri dışardan çok net duyuyorum. Araç içine de alıyor bu titreme hırlama harlama sesini. Hayırlı günler cavaplarınızı bekliyorum.

motor kulakları,aks-defransiyel,debriyaj seti.

ama benin favorim motor kulağı kesiktir.

Doblo89

Daimi Üye
Tepki
7
Cevabın için çok teşekkür ediyorum Raptor abi motor kulaklarını ben göremem dimi. Masrafı ne kadar olur bu ahrlama hırlama titreme sesi o yüzden mi yapıyor abim. Belki baskı balatadır dedim arabayı 2 ye taktım el frenini çektim kaldırdım debriyajdan stop olacaktı. Senin tahminin nedir abim. Motor kulakları mıdır bu titremeyi yapan acaba motora zararı olurmu ne zaman değiştir meliyim.

premio2012_55

Fenomen Üye
Tepki
1.295
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
Debriyaji denek istiyosan 5 ci vitese tak ogle dene bence baski gibi geldi bana

emre67

Aktif Üye
Tepki
0
triger zincirinden olmasın abi motor soğukken dene bi eğer triger setindense saten 160.000kmde set değişmesi lazım usta bi motorcuya baktır masraf açabilir...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bence ilk ihtimal motor kulakları ikincide baskı balata

Doblo89

Daimi Üye
Tepki
7
Cevaplarınız için teşekkür ediyorum can dostlar Allahim razı olsun. Aracımı 5e taktım el frenini çektim araç kalkmadi stop etti.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
ozaman baskı balatan sağlam

Doblo89

Daimi Üye
Tepki
7
Hmm doğrudur Oğuz kardesim. Peki sence ne olabilir kardeşim? Video koysaydım daha net anlaşılırdı dimi kardeşim :)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
evet videoda sesi net duyabilirsek dağa iyi olur şanzımanında bi problem olabilir ama en iyisi sesi net duymak

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
Debriyaji denek istiyosan 5 ci vitese tak ogle dene bence baski gibi geldi bana

ekzantrik milini kırmanın daha kolay yollarıda var tabi!

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
kardeş oyalanma servise git.önden çekişli tüm arabalar motor kulağı keser.bu önden çekişli araç hastalığıdır.

yaptırmazsan defransiyel şanzıman aks kafaları sürekli zorlanır.başına sıkıntı alırsın.yaptır kurtul.

masrafı 100-150 gibi bişey çıkar sanırım.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE

Doblo89

Daimi Üye
Tepki
7
Hmm Abilerim kardeslerim Allahım razı olsun cevaplarınız için Çok sağolun. Allahın izniyle servise gideceğim yardimlariniz için teşekkür ediyorum :)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
sonucu bize bildirirsin

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
Hmm Abilerim kardeslerim Allahım razı olsun cevaplarınız için Çok sağolun. Allahın izniyle servise gideceğim yardimlariniz için teşekkür ediyorum :)

geçmiş olsun.

Doblo89

Daimi Üye
Tepki
7
Selamun Aleykum Can Dostlar Hayırlı Akşamlar. Aracımdan gelen ses üzerine özel servise gittim. Servisteki abi arabadan gelen sesin triger ve motor takozu olmadığını sarj dinamosu ve ona bağlı tüm parçalardan geldiğini söyledi. Elektrikçiye gidersem yapacaklarını arızanın hallolacağını söyledi. Abi elektrikçi ismi söyledi Zonguldak Çaycuma sanayisinde bende hayırlısıyla vardım oraya. Gittiğim yer park sensorüm bir ara bozuktu onu yapan Abiymis. Sağolsun ilgilendi arabamla. Arıza önceki ustanın dediği gibi şarj dinamosundanmış. Kasnak kömürler gergiler ve bilyeler arızalı çıktı. Öğleden önce verdim arabayı öğleden sonra 4 buçuk gibi aldım. Ustanın eline sağlık gerçekten güzelce halletmiş arızayi. Masraf 220 TL tuttu. Arabanın marşına basarken farketti arızanın halloldugu. Araba ne düşük devirde ne de kalkarken hırlamıyor titremiyor artık. Bu arada km 155.090 oldu hayırlısıyla 5.000 km sonra triger ve ağır bakim var inşAllah. Sizce ne kadar masraf çıkar Can Dostlar. Hayırlı Geceler Hayırlı Kandiller.

Doblo89

Daimi Üye
Tepki
7
Selamun Aleykum Can Dostlar Hayırlı Akşamlar. Aracımdan gelen ses üzerine özel servise gittim. Servisteki abi arabadan gelen sesin triger ve motor takozu olmadığını sarj dinamosu ve ona bağlı tüm parçalardan geldiğini söyledi. Elektrikçiye gidersem yapacaklarını arızanın hallolacağını söyledi. Abi elektrikçi ismi söyledi Zonguldak Çaycuma sanayisinde bende hayırlısıyla vardım oraya. Gittiğim yer park sensorüm bir ara bozuktu onu yapan Abiymis. Sağolsun ilgilendi arabamla. Arıza önceki ustanın dediği gibi şarj dinamosundanmış. Kasnak kömürler gergiler ve bilyeler arızalı çıktı. Öğleden önce verdim arabayı öğleden sonra 4 buçuk gibi aldım. Ustanın eline sağlık gerçekten güzelce halletmiş arızayi. Masraf 220 TL tuttu. Arabanın marşına basarken farketti arızanın halloldugu. Araba ne düşük devirde ne de kalkarken hırlamıyor titremiyor artık. Bu arada km 155.090 oldu hayırlısıyla 5.000 km sonra triger ve ağır bakim var inşAllah. Sizce ne kadar masraf çıkar Can Dostlar. Hayırlı Geceler Hayırlı Kandiller.

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz

iyide trigeri değişen motorcu bunu nasıl bulamadı?dinamodan gelen ses çok rahat ayırt edilebilir.trigerle nasıl karıştırdı?