Motor Gaz kesme

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
Arkadaşlar bugün başıma enteresan birşey geldi. hareket etmek için marşa bastım araç çalışınca hareket ettim tam kalkışdan sonra sanki gaz teli kopar gibi araç gazı kesti. Tekrar bastım gaza hep rolantide çalıştı. Kontak kapattım açtım yine aynı şeyi yaptı. 5 Dk bekledikden sonra tekrar denedim düzeldi. tekrarlamaz inşallah :)

kokplot

Onursal Üye
inşallah tekrarlamaz diyeceğim ama normal bir davranış değil sanki aracın beyni biraz karışmış gibi. bir serviste bağlatıp baktırılabilir.

geremy

Onursal Kurucu
bilgsayara bir bağlat istersen abibmin dediği gibi ne olur ne olmaz.he taraf elektronik oldu şimdi dobloların.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Aynısı demeyim de, benzer olarak birden kalkıp gitmek istediğim de motor hemen kapanıyor. Işıkların sönmesini bekletiyor illaki.

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
yok ben çalıştkdan sonra rolentide 2-3 km iş yerime kadar gittim hiç gaz yemedi :)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
dobloların 1,3 1,9 1,4 fire motorlarında gaz teli yok herşey sensörlerle yürüyor eğer hava soğuk ise olabilir ama genede yürür bence bi arıza cihazına bağlatın

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Ekrem tarafından yazılan metin:
yok ben çalıştkdan sonra rolentide 2-3 km iş yerime kadar gittim hiç gaz yemedi :)

Gene iyiymiş, güzel tarafı ise ben 3. viteste bile rahat rahat rölantide gidiyorum. 20 ile gidiyor ama hiç yoktan iyidir. :D

Zaten 1. vites rölantisi ile çıkmadığı yokuş yok. :) Dizelin tadı bambaşka :)

serkanet

Azimli Üye
bilgisayara bağlat büyük ihtimal gaz kelebeği sensörü arızalı uyarısı vericektir

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
usta bizim diğer doblodada olmuştu ama düzeldibidahada yapmadı maşallah