Ledli stop uygulaması

doblom ve ben

Azimli Üye
Öncelikle merhaba arkadaşlar.Uzun zamandır aklımda bir fikir var.Aracıma ledli stop yapmak istiyorum.tek tek led değilde şerit ledlerden kullanmak istiyorum.aklımdaki plan şu: stopları açtıktan sonra öncelikle stobun tabanına herhangi bir maddeden düz zemin yapmak ledleri yapıstırmak için. şekil olarakta yukarıdan asağı komple döşemeyi düşünüyorum en dış kısım sinyaller olacak diğer kısımlarıda bir şekilde ayarlicam.sizlere danısmak istediğim noktalar işe şudur:
1) stopları nasıl açmalıyım.(camları tabandan ayırırken nasıl ayırmalıyım)
2)stopların iç kısmına ledleri yapıstımak için taban olarak kullanacağım madde nasıl bir malzeme olmalı hangi malzemeyi kullanmalıyım

şimdilik benim için baya soyut bir proje ama gerekli malzemeleri ve özellikle doğru malzemeleri temin edebilirsem yapmaya baslicam insallah.
örnek olarakta asağıdaki aracın resmini ekliyorum işte bu tarz birşey düşünüyorum
20aoqj7.jpg

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Arkadaşım iyi akşamlar ben starex münübüsüme yapmak için uğraştım ama olmadı....Çünkü stopunu içini sökemedim hatta birini çatlattım doblonun(eski)yanlış hatırlamıyorsam stop camı komple çıkıyor yani lamba aynaları stopun üzerinde kalıyor....Eğer öyleyse olay çok basit....Eline hani bu ışıklı tabelalarda kullanılan polikarbom diye bir malzeme var bilirm
isin 2 mm kalınlığında önce onustop camının içine göre şablonlayıp kesiyorsun daha sonra 5 metrelik su geçirmez ledlerden alıyorsun sanıyorum 40 veya 50 tl onlar her 3 ledde bir kesilebilir döşeyeceğin şekle göre kesip dizayn yapıyorsun yanlız ledi beyaz al zaten cam rengi sinyala sarı stopa kırmızı geri vitese beyaz rengi verecektir .....Saygılarımla..

doblom ve ben

Azimli Üye
Öncelikle cevap için teşekkür ederim abi.polikarbonu biliyorum ve onu kullanıcam sayende karar verdim:) stoplarla geri vites tamamda bizim sinyal camlarıda beyaz turuncuyu direkt ampül veriyordu.açıkcası sinyalin rengini sorun etmiyorum ledleri yaptıktan sonra stobu komple folyo yada boyayla kırmızı yapasım var zaten ama daha karar vermedim
peki bütün işlemleri yapıp bitişte camları takarken nasıl bi silikon kullanayım ileride içeri su almaması için?

ha birde 2 tane stop alıp onlar üzerinde çalısıcam ne olur ne olmaz orjinal stopları sağlam dursun diye:D

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Olabilr....Ama bence yedek bir stop a gerek yok.....Yine yanlış bilmimorsam eski kasa dobloların samı tırnaklı ve fitilli yani kolay ayrılıyor yapıştırma yok......Ama yapıştırma ise tekrar seffaf silikon ile yapıştırabilirsin.....Kolay gelsin çalışmanı görmek için sabırsızlıkla bekliyoruz....başarılar...