lastik tecrübesi.

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Geremy kardeşim benim lastikçimle anlaştım gibi aracımı bayii den çıkarmadan orjinal lastik ve cantları veriyorum ....225/55 veya 60 /16 borbet cantlarla üzerine 500 tl vererek değiştirecem tabii michelin marka lastiklerle ne dersin.....

geremy

Onursal Kurucu
güzel olur abi ama maddi yönden sıkıntı yaratmassa şöyle bir şey düşün.
aracı orjinal jant ve lastikle al
istediğin jantı ve lastiği taktır
orjinal lastiği kar lastiği ile değiştir.
bir takım kış lastiğin jantla birlikde yedekde dursun.

birde nitrojen bastırmayı unutma.burada 4 lastik 10 tl ye basıyorlar daha gidemedim ama düşünüyorum.

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
bakiergul tarafından yazılan metin:
Geremy kardeşim benim lastikçimle anlaştım gibi aracımı bayii den çıkarmadan orjinal lastik ve cantları veriyorum ....225/55 veya 60 /16 borbet cantlarla üzerine 500 tl vererek değiştirecem tabii michelin marka lastiklerle ne dersin.....

abi bence 225 çok kalın bir taban. neden böyle bir şeyi gerek gördün ki ? orjinal lastikelrin tabanları 195 değil mi? siz 205 ve 215 i geçip direk 225 e çıkıyorsunuz. bence 205 uygundur. fazla geniş taban aracı daha fazla yorar ve 205 yakıt artışını etkilemez ama 215 ve 225 için aynı şeyi söyleyemem

Dark Knight

Fenomen Üye

Yarışa mı hazırlanıyosun Baki abi, ne yapıcan 225 lastikleri :)

cnkshn

Saygın Üye
205/55/16 orjinal jantlarla iyidir.
jant lastik taktığım belli olsun diyorsak 215/55/16derim ben.

225 ler sürtme yapabilir

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Ekrem tarafından yazılan metin:

abi bence 225 çok kalın bir taban. neden böyle bir şeyi gerek gördün ki ? orjinal lastikelrin tabanları 195 değil mi? siz 205 ve 215 i geçip direk 225 e çıkıyorsunuz. bence 205 uygundur. fazla geniş taban aracı daha fazla yorar ve 205 yakıt artışını etkilemez ama 215 ve 225 için aynı şeyi söyleyemem
kardeşim zaten bugün lastikçim 225 lastiğin amortisörlere sürteceğini söyledi..Bana 215 tam olacağını izah etti ...Bende okeyledim....

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
istanbuldakizmirli tarafından yazılan metin:

Bakarsın ankara buluşmasına yetişmem gerekir moruk hahaha bu işin latifesi ne bilim güzel durur şekil olur dedim...

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
geremy tarafından yazılan metin:
güzel olur abi ama maddi yönden sıkıntı yaratmassa şöyle bir şey düşün.
aracı orjinal jant ve lastikle al
istediğin jantı ve lastiği taktır
orjinal lastiği kar lastiği ile değiştir.
bir takım kış lastiğin jantla birlikde yedekde dursun.

birde nitrojen bastırmayı unutma.burada 4 lastik 10 tl ye basıyorlar daha gidemedim ama düşünüyorum.
teşekkür ederim kardeşim zaten nitrojen kesin bastıracam......

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
cnkshn tarafından yazılan metin:
205/55/16 orjinal jantlarla iyidir.
jant lastik taktığım belli olsun diyorsak 215/55/16derim ben.

225 ler sürtme yapabilir
evet kardeşim zaten lastikçimde öyle söyledi....galiba 215 yapacam........

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Ama jantlarımı görmelisiniz darısı sizin başınıza aracim kırmızı jant 4 kol borbet kırmızı cenberleri var velhasıl fenaaaa

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
evet kardeşim......

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
kardeşim mesaj yazmayı beceremedim....Hayrola sanamı lazım benden üzerine 500 istemişti... lastiği cantı kaça sayacak bilmiyorum...Ama sana lazımsa aynı paraya sana veririm zaten muhtemelen fiyatını kıracaktı ...Ona vereceğime en azından sanin işin görülür.....

Dark Knight

Fenomen Üye
istanbuldakizmirli tarafından yazılan metin:

Bakarsın ankara buluşmasına yetişmem gerekir moruk hahaha bu işin latifesi ne bilim güzel durur şekil olur dedim...

Tahmin ettim zaten :D

cnkshn

Saygın Üye
kardeşim mesaj yazmayı beceremedim....Hayrola sanamı lazım benden üzerine 500 istemişti... lastiği cantı kaça sayacak bilmiyorum...Ama sana lazımsa aynı paraya sana veririm zaten muhtemelen fiyatını kıracaktı ...Ona vereceğime en azından sanin işin görülür.....

abi ben jant bakıyorum ama karar veremedim orjinal premiomu yoksa başka jant lastik diyemi. sadece jant olarak kaça sayıyormuş bi haber verebilirsen . ama 2 renk var galiba jantlarda gümüş grisi bide koyu füme rengi. benim araç beyaz olduğu için koyu renk olanın güzel olacağını düşünüyorum :) senin jantlarda koyu renk olarak gelir herhal

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
cnkshn tarafından yazılan metin:

abi ben jant bakıyorum ama karar veremedim orjinal premiomu yoksa başka jant lastik diyemi. sadece jant olarak kaça sayıyormuş bi haber verebilirsen . ama 2 renk var galiba jantlarda gümüş grisi bide koyu füme rengi. benim araç beyaz olduğu için koyu renk olanın güzel olacağını düşünüyorum :) senin jantlarda koyu renk olarak gelir herhal
Valla kardeşim inan ne renk gelecek bilmiyorum hele bir gelsin bakarız hayırlısıyla....

fthdjdoblo

Daimi Üye
Adı
fatih
Modeli
Renk
gümüş gri
yaa yapılan yorumlar eski tarihten yeni tarihe değilde yeni tarihten eski tarihe gitse olmaz mı??

orcun16

Yeni Üye
benim aracımda 2006 premio üzerinde 175/75 R14 vardı goodyear ın yuk lastiğiydi uzun süre kullandım çok iyi km yaptı sonrasında 185/70 R14 michelin taktırdım arabada açıkça hissedilir düzeyde konfor artışı oldu goodyear kadar uzun süre gitmez sanırım ama yol tutuşu iyi tek sorun lastik yanakları destekli değil yük taşınmıyo ve sert virajlarda araç eskiye göre daha fazla yatıyo 14 cant olduğundan seçenekler çok kısıtlı

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
orcun16 tarafından yazılan metin:
benim aracımda 2006 premio üzerinde 175/75 R14 vardı goodyear ın yuk lastiğiydi uzun süre kullandım çok iyi km yaptı sonrasında 185/70 R14 michelin taktırdım arabada açıkça hissedilir düzeyde konfor artışı oldu goodyear kadar uzun süre gitmez sanırım ama yol tutuşu iyi tek sorun lastik yanakları destekli değil yük taşınmıyo ve sert virajlarda araç eskiye göre daha fazla yatıyo 14 cant olduğundan seçenekler çok kısıtlı
bare lastiklerinden memnunmusun?? :)