lastik tecrübesi.

geremy

Onursal Kurucu
Tepki
297
bunyas288 tarafından yazılan metin:
Arkadaşlar bizim araç premio normalde 185-65-15 jant 92 t takmamız lazım 88t taksak bir problem olurmu yükle işimiz yok

benimkide aynı ölçü.
michelen varmı bu ölçüde

geremy

Onursal Kurucu
Tepki
297
bende ya michlen alacam yada japon lastiklerden alacam ilerde.
yük için olanlar bana lazım değil çünkü ailecek biniyoruz.

bunyas288

Daimi Üye
Tepki
5
Yok bu yük için değil normal olanı.. Güçlendirilmiş yanaklı yok michelinde sorun teşkil edermi servise sormak lazım

bunyas288

Daimi Üye
Tepki
5
bunyas288 tarafından yazılan metin:
Yok bu yük için değil normal olanı.. Güçlendirilmiş yanaklı yok michelinde sorun teşkil edermi servise sormak lazım

Arkadaşlar bugün servise gittim michelin lastiklerini sordum. malum premioların lastikleri 185/65/15 92T Michelinde ise 185/65/15 88T var. Normal kullanımda problem olmayacağını belirttiler.*tup* Bilgilerinize..

DobloM

Fenomen Üye
Tepki
80
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Bende pirelli P6000 var.
195 65 T15 kullanıyorum. Çok memnunum.

kokplot

Onursal Üye
Tepki
28
Michelin i tek geçerim dünya lastik piyasasında. durduğu yerde en zor eskiyen lastiktir. aracına çok binmeyip garajda yatıran arkadaşlar var. tam 7 yıldır gözümün önünde lastik eskimedi, ezilmedi, çatlamadı. ford, wolvagen, renault combi lerine ciplerine minibüslerine herneyse michelin kullanıyor bişi olmuyorda doblo mu kullanamayacak. ebat sorunu diyorsunuz. onuda değiştirmiş olmaları lazım. ve MİCHELİN marka lastiğin kendi içinde 3 kalitesinin olduğunu, üretildiği ülkesine göre kalitesinin değiştiğini, en kötü üretiminin bile gerçekten kaliteli olduğunu izmir sanayisinde çok konuşmuştuk.

MİCHELİN i tek geçerim .. yeni taktırmak isteyenlere, özellikle sadece hususi binicilere. kampanyasını bekleyin alın derim.
haaaa, hepsi böylemidir ,, kimbilir. atalarımız ne demiş ''UCUZ MAL KULLANACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM'' :)

DobloM

Fenomen Üye
Tepki
80
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Pirelli lastiklerimi 8 ad. olarak aldım ve 1000 TL ödedim herşey dahil.
İki doblomda peşpeşe değişti.

Ucuz diyince dokundu biraz, özel fiyat aldığımı belirtmek istedim.

diamond

Saygın Üye
Tepki
17
pirelli lastiğe göre fiyatı oldukça yüksek geldi toplam sekiz lastik bende aldım 4 tanesi Lassa snowvays 2 kar lastiği 4 tane michelin energy saver yaz lastiği 860 tl para ödedim 5 taksit takıma sökme 1 yıl ücretsiz nitrojen gazı balans ayarı 1 yıllık yol yardımı hediye .

DobloM

Fenomen Üye
Tepki
80
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Pirelli P6000 195 65 R15, kipada 185TL etiletle satıştaydı aldığım gün. Ben 125'den aldım.

diamond

Saygın Üye
Tepki
17
pardon 760 tl aldım :) ama lastikler süper kışlıklarıda alacaktım michelin alacaktım ama deseni hoşuma gitmemişti Lassa snowvays 2 den aldım onuda kışın tavsiye ederim güzel lastik. hocam muğla ile Ankara arasında fiyat farkı vardır elbette bir dahaki alışınızda michelin almanızı öneririm bil hassa dobloya çünkü aracı zıplatmıyor diğer lastikler gibi yakıt tasarrufuda sağlıyor eski lasiklerim benimde britgestone er300 dü taş gibiydi zıplaya zıplaya gidiyodum resmen lastikçe içeriye çok ses veriyodu.

geremy

Onursal Kurucu
Tepki
297
lastik fiyatları pahalı imiş dikkat edelim bari:|

kokplot

Onursal Üye
Tepki
28
iyi akşamlar tüm team doblo sakinleri arkadaşlara. tüm markası belli lastikler özenle yapılır. ama bazısı asvaltta başarılıdır, bazısı toprakta, bazısı kış şartlarında, bazısı yükte iyidir, bazısı gezide, bazısı ağır işçi kimliklidir bazısı yumuşak ruhlu ve sessizdir. bilinen markalar içinde kötüsü yoktur ama içlerinden elbette biri diğerlerinden daha iyidir. benim gözümde michelin en iyisi.

pirelli dünya ralli ve hatta Formula 1 markasıdır fiyatı makuldur. lassa desen minübüslerin özellikle doğudaki zorlu şartlarla başa çıkan yerli kahramandır ve alımı fiyat olarakta makuldur, özellikle bir ara gransalam lassa markasının rekor sattığı tek markasıdır lastiğin kaliteside fena değildi fiyatlarıda çok çok iyiydi. bilen bilir taksiciler 10 yıl kadar dua etmiştir lassaya belkide. B)

haa şimdiki yeni doblomdada pirelli var iyimi dersen fena değil, fakat michelin michelin dir. nasıl urfa çiğ köftede iyiyse :), g.antep baklavada iyise :), adana şalgamda ve kıymalı kebaplarda iyiyse :) , izmirin kumrusu kokoreçi iyiyse, vsvs örnekler çoktur, bu lastiktede bu iyi benim için. *tup*

markası olmayıpta iyi abi deyip satılanlar vardır onların ne süprizler yapacağını bilmiyoruz, bu lastik davasına kaç kaza gördüm bilemiyorum.

sevgiler selamlar ..

DobloM

Fenomen Üye
Tepki
80
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Kimisi lastiğini Fiyat/Performansa göre, kimisi sadece Performansa göre, kimiside eskiden kalma sempatiye göre seçer.

Her zaman değişiyordur en iyi lastik. Önemli olan takip edebilmektir derim.

volcano38

Yeni Üye
Tepki
0
arkadaşlar 2003 model dobloların fabrika çıkışında kriko ve bijon anahtar seti varmıymış? ben ne yerini gördüm ne kendilerini, stepnede bile yeri yok. bilen varsa yazarsa sevinirim. aracı yeni aldımda soracağım eski sahibine.:?

geremy

Onursal Kurucu
Tepki
297
benimkindede yeri yok yanlız bez torba içinde arka koltukların altına konuluyor.hatta torbası cırtcırtlı halıya yapışıyor.

kokplot

Onursal Üye
Tepki
28
2003 doblo yu bilemem ama daha önce aldığım 1995 ve arkasından 1996 model doğan slx lerimde fabrikasyon var olduğunu gördüm. belkide bana öyle denk gelmiştir.

geremy

Onursal Kurucu
Tepki
297
slx ler bambaşkaydı.stepne bile alüminyum alaşım janttı.