lastik tecrübesi.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
arkadaşlar benim Doblo daha yeni.üzerinde fabrikanın 185/65 R15 92T lastikleri var.markasına modelne bakamadım ama lastiklerin su tahliyesinin yetersiz olduğu kanaatindeyim.beğenmiyorum.

doğan slx de ilk önceleri fabrikanın taktığı 185/65 R14 pirelli P2000 Plus lastikleri kullanıyordum.bu lastiklerin ıslak zemin performansı yeterli değildi.daha sonra pirelli P400 Aquamile kullandım.diş yüksekliği ve tahliye kanalları çok derin olan bu lastik yağışlı havalarda çok başarılıydı.kuruasfalt ömrüde gayet iyiydi.karda ve bozuk yollarda bile çok iyi performans alabiliyordum.

daha sonra lassa grandslam kullandım bu lastik ilk etapda iyi denebilecek bir performans gösterdi.ancak diş kalınlığı yarıya yaklaştıktan sonra tutarsızlıklar ortaya çıkmaya başladı.yağışlı bir yolda düz bir kesimde hiç bir direksiyon manevrası yapmadığım halde 80 KM/saat hızda aracın arkası oynamaya başlıyordu.çok büyük bir de tehlike atlattım bu yüzden.bu lastiğin bir diğer kötü yanı kuru asfaltta geniş diş aralıkları nedeniyle aracı zorlamasıydı.bu yakıtada yansıyordu.

daha sonraları kar lastiğini keşfettim.artık aralığın ilk gününden martın ortalarına kadar kar tipi lastik kullanıyorum.martın ortasından aralığın başına kadar ise yazlık lastik kullanıyorum.

kar tipi lastik olarak lassa snowways,yazlık lastik olarak lassa miratta kullanıyorum.bu lastikleri daha yeni aldım şimdilik memnunum diyebilirim.

söylemeden geçemeyecem.kar tipi lastik olarak sawa markasının eskimoo modeli lastik kullandım bir ara.bu lastikle 2000 rakımda gece -15 derecede 45 dereceye yakın eğimli bir rampada çok rahat bir şekilde durup kalkabiliyorsunuz.özellikle patinaj yapması için zorladığınız halde patinaj yada kızaklama yapmıyor.gerçekten çok başarılı bir lastik.zaten eğer gidip görürseniz lastiğin notunu hemen verirsiniz.fiyatıda inanılmaz uygun.bu lastiği artık kullanamıyorum çünkü tedarik etmek çok zor.her bayiide bulunmuyor

bu arada ben lassa mirattayı 2 ay önce 65 tl ye aldım.bu lastiğin trabzon satış fiyatıda 85-90 tl dir.samsun lastik bayiide bi sorun var galiba

geremy

Onursal Kurucu
beyaz_kaplan tarafından yazılan metin:
hamur gibi lastik michelin derim başka bi şey demem:)

ah bide erken bitmese güzel olacak
gerçi yeni modeller epey km gidiyor.

engincan

Aktif Üye
175/70/r14 88T michelin lastik üretilmiyormus, ne ilginç, michelinde lastik seçici olarak energy saver cıkıyor, ellerindeki 88t ye en uygun lastik 175/65/r14 84T ki bunu da onermiyor doblo oldugu için,araba alçalıcak, başka lastige yonelmem lazım sanırım

geremy

Onursal Kurucu
benim goodyear gt3 16 bin km de ve üst yüzeyde parça kopmaları görüyorum.sert kullanmıyorum

engincan

Aktif Üye
michelin ' in müşteri temsilcisiyle görüştükten sonra teyit ediyorum; michelin orjinal lastigi 175/70/r15 2004 model 1,9 jtd doblo için uygun lastikleri olmadığını soyledi, 88 T üretmiyorlarmış.. koca michelin de, lastik yok *hmm*

undabah

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
HKN
Kan Grubu
0 +
Meslek
Şoför
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2001
Renk
Mor
bridgedstone b330 evo yaz kış canavar üstüne tanımam

amitywille

Yeni Üye
Merhabalar
Lastık seçimde kullanım çok önemli eğer doblonuzu ticari amaç için kullanıyorsanız ticari kullanıma uygun lastik kullanmanızı öneririm.
185/65R15 mıchelın 88T olarak üretim yapmıyor.Bu yüzden ticari amaçla kullanılan doblolara önermem.Ama binek olarak kullananlar için bi sorun teşkil etmez lastiğin 88T olması.;)Şu an bizim araçta mıchelın var kuru zemın yağmurlu zemınde cok memnunum yol tutuşundan kesinlikle kaliteli bir lastik ve dayanımı diğer markalara göre daha uzun ve yakıt tuketimine önemli katkısı war.*clap*Aracımızda orjinal pirelli wardı ve 30000 km de sökmek zorunda kaldık 5mm lastik tel kırdı ve yol tutuşu inanılmaz kötü lastik kendi deneyimimle.
Lastik konusunda yardımcı olabilirim elimden geldiğince sorularınıza cwp werebilirim.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
aramıza hoşgeldin kardeşim. İlgili yerde kendini tanıtır ve profilini güncelleyip avatar yüklersen seviniriz. Lastik sorumlumuzda sen olursun inşallah.

Ben devamlı bristone ya da lassa kullanırım. Bunlardan şaşmam. Gerçi ikiside aynı fabrika sanırım.

amitywille

Yeni Üye
Hosbulduk.
En kısa zmanda avatar yukluyecem ınsallah
Evet bı kalıp lassa bı kalıp brıdgestone oldu hamur karkas hepsı aynı ama ben yinede mıchelın'ı tavsıye ederım. ;)

bunyas288

Daimi Üye
Arkadaşlar pirellinin p4 cinturato var nasıl bu lastik kullananınız varmı acaba düşük yakıt tüketimi falan yazıyor.. Ben daha önce pirelli p400 kullandım çok sert lastikti bu da öylemi acaba?

amitywille

Yeni Üye
pirelliyi hic tavsiye etmem cok sert lastik olduğundan
aynı zmanda yol tutuşuda zayıf cok sert oldugundan suspansıyonuda bı o kadar kotu bır lastıkcı olarak tavsıye etmem :)

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
beyler benim arabada fabrikanın koyduğu BRİDGESTONE R410 DURAVİS - 185/65/15/DörtMevsim 92T Lastik var
ben bu lastikten hiç bişey anlamdım bilen varsa yazsın!yoksa hafta sonu söküp atacam bu lastikleri!

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
beyler premio kullanıcılarına dehşete düşürücü bi haber.lastik firmalarının çoğunda 92T hız gurubunda 185/65/15 lastik yok!

daha kötüsü 92T kış tipi lastik hiç yok!

acaba kar lastiklerinde 92T olmuyorda ondanmı yok?

geremy

Onursal Kurucu
goodyear gt3 ü sevmemeye başladım.frenaj iyi değil kalkışlardada pati çekiyor.bir daha tercih etmiyecem.:(

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
geremy tarafından yazılan metin:
goodyear gt3 ü sevmemeye başladım.frenaj iyi değil kalkışlardada pati çekiyor.bir daha tercih etmiyecem.:(

zaten 185/65/15 92T lastiği 4 firma üretiyor.biri brigstone biri goodyear biri pirelli biri de toyo.seç beğen al!hatta aldıktan sonra da al birini vur ötekine.yok yok vazgeçtim.yine bunların arasında en imanlı benim lastiğim.brigstona devam.premiocular lastiklerinize dikkat edin.premioda kullanılan lastiğin hız aralığı diğer doblolardan farklı.92T!

geremy

Onursal Kurucu
RAPTOR tarafından yazılan metin:
geremy tarafından yazılan metin:

zaten 185/65/15 92T lastiği 4 firma üretiyor.biri brigstone biri goodyear biri pirelli biri de toyo.seç beğen al!hatta aldıktan sonra da al birini vur ötekine.yok yok vazgeçtim.yine bunların arasında en imanlı benim lastiğim.brigstona devam.premiocular lastiklerinize dikkat edin.premioda kullanılan lastiğin hız aralığı diğer doblolardan farklı.92T!

bir daha goodyear olmıyacağı kesin.

diamond

Saygın Üye
briston vardı modelini pek hatırlamayacam ama benim jatlar 14 lük 185/65/r14 aldım michelin energy saver aracın zıplaması kesildi 1 aydır kullanıyorum lastikten çok memnunum kalkışlarda patinaj olsun frende kayma olsun hiç yapmadı. ıslak kuru fark etmiyor güzel lastik araca yük atmadığımdan bu lastiği seçtim ama yük atacaksanız michelin lastikler uymaz çünkü yumuşak lastikler yüke gelmez.

munurkavalci

Daimi Üye
Adı
münür
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Aşçı
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2011
Renk
siyah
SELAM arkadaşlar doblo 14 jant ın fiyatını bilen varmı ben birmot a sordurdum 140 tl dediler tek bir janta daha ucuzu varmıdır her yerde bula bilirmiyiz bana 1 tane lazım