Koltuk Başlığı Dikiz Aynası Görüş Alanını Kapatıyor

Durum
Konu kapatılmıştır.

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
mannakmısın olm sen...

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
bizim d2 de öle bi problem yok ne kafalık var ne perde arka kapıda tek babam gönüyo kafasını gönüyor arkaya ohh hiç zorlnmıyor öle :D

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
:D

Fikret

Azimli Üye
Ben Doblo'm ile daha çok uzun yola (SİNOP'A) gidip geldiğim için dikiz aynası zaman zaman gerekiyor. Orta başlık takılı iken görüş alanını kapatıyor. 2,5 yıldır başlığı bagajda taşıyorum görüş alanım açık ama başlığın yeri boş olduğu için görüntü bakımından içim rahat değil. Aslında bu üretim hatası bile sayılabilir bence. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar ile birlik olup Fiat'tan bu soruna çözüm bulmalarını bile isteyebiliriz belki.

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Ben Doblo'm ile daha çok uzun yola (SİNOP'A) gidip geldiğim için dikiz aynası zaman zaman gerekiyor. Orta başlık takılı iken görüş alanını kapatıyor. 2,5 yıldır başlığı bagajda taşıyorum görüş alanım açık ama başlığın yeri boş olduğu için görüntü bakımından içim rahat değil. Aslında bu üretim hatası bile sayılabilir bence. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar ile birlik olup Fiat'tan bu soruna çözüm bulmalarını bile isteyebiliriz belki.

bu sorundan once cozum bulmasi gereken cok konu var kardesim...ne yazik ki...

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
katılıyorum...torpido kirleri mesela..

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
ewet abi...doblomu çok seviyorum yoksa...

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
tabiki canım bunlar yıldıramaz bizi

Chirmicty

Onursal Üye
Başka Araç
Adı
Koray HARMAN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2018
[hide]naber [/hide] koltuk başlığı nasıl engel oluyor anlamadım hala :D benimkiler gözükmüyor bile :D *ice*

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
senin gibi 2 metre boy olunca arkada koltuk başı tavana kadar olsada farketmez tabi:D

Fikret

Azimli Üye
Koray Bey; Sizin aracınız D3. Ben D2 Premio'dan bahsediyorum. Siz tabi ki dikiz aynasından arkayı rahatlıkla görürsünüz. Benim anlatmak istediğim de zaten benim arabamın da en azından arka orta başlığının, Sizin arabanızdaki gibi başlığın,koltuğun üzerinden aşağıya geçmesi ve dikiz aynasının görüş alanını kapatmaması.

Fikret

Azimli Üye
Başlığın dikiz aynası görüş alanını kapatmasını bazı arkadaşlar hafife alarak,çözülmesi gereken daha önemli sorunlar var diyerek torpido kirlerini örnek vermiş. Birinci sorun Allah muhafaza adama kaza yaptırır ama torpido kirleri yaptırmaz.Bunları yazan arkadaşların yönetici olması,açıkçası üzdü beni. Bizler araçlarımızda gördüğümüz hataları Fiat'a bildirip düzeltmelerini istemezsek, onların bize sattığı araçları alırız.Ama hataları bildirip düzeltmelerini istersek, bizim istediğimiz kaliteli araçları alırız.
Size bir örnek vereyim. Ben Doblo Premio'mu 2009 un 1 Nisanında aldım.Aradan 5 gün geçti, ön camdan başlayıp tavandan arka bagajın menteşeleri sonuna kadar giden lastiğin,sol taraftaki bitim yerinde 4 cm. kadarlık bir kısmının yerine oturmadığını 1,5 mm kadar yukarıda kaldığını farkettim.İki tarafın da lastiklerini kaldırdım ve gördüm ki, tavan sacı sol yan sac ile 5 mm aralık ile kaynatılmış. Halbuki sağ taraf gibi 14 mm ara ile kaynatılması gerekiyordu. Ben bunun üretim hatası olduğunda ısrar ettim ve 11 Haziran günü bendeki arabayı alıp, yeni bir araba verdiler.Belki ne demek istediğimi bu örnekle daha iyi anlatabilmişimdir.

munurkavalci

Daimi Üye
Adı
münür
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Aşçı
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2011
Renk
siyah
fikret kardeş size katılıyorum site yöneticisi olmuş arkadaşlar ama işin dalgasın da ne demek torpido kiri ya yeni bir üyemiz olmuş ama siz kafabuluyorsunuz yardımcı olacağınıza bizim gibi aileye yakışmıyor arkadaşlar lütfen soruna çare bulamıyorsanız yorum yapmayın

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
Başlığın dikiz aynası görüş alanını kapatmasını bazı arkadaşlar hafife alarak,çözülmesi gereken daha önemli sorunlar var diyerek torpido kirlerini örnek vermiş. Birinci sorun Allah muhafaza adama kaza yaptırır ama torpido kirleri yaptırmaz.Bunları yazan arkadaşların yönetici olması,açıkçası üzdü beni. Bizler araçlarımızda gördüğümüz hataları Fiat'a bildirip düzeltmelerini istemezsek, onların bize sattığı araçları alırız.Ama hataları bildirip düzeltmelerini istersek, bizim istediğimiz kaliteli araçları alırız.
Size bir örnek vereyim. Ben Doblo Premio'mu 2009 un 1 Nisanında aldım.Aradan 5 gün geçti, ön camdan başlayıp tavandan arka bagajın menteşeleri sonuna kadar giden lastiğin,sol taraftaki bitim yerinde 4 cm. kadarlık bir kısmının yerine oturmadığını 1,5 mm kadar yukarıda kaldığını farkettim.İki tarafın da lastiklerini kaldırdım ve gördüm ki, tavan sacı sol yan sac ile 5 mm aralık ile kaynatılmış. Halbuki sağ taraf gibi 14 mm ara ile kaynatılması gerekiyordu. Ben bunun üretim hatası olduğunda ısrar ettim ve 11 Haziran günü bendeki arabayı alıp, yeni bir araba verdiler.Belki ne demek istediğimi bu örnekle daha iyi anlatabilmişimdir.

öncelikle yanlış anlaşıldığımız için özür dileriz sevgili dostum...
baki bey çözülmesi gereken daha biçok konu var derken mekanik ve elektronik açıdan bakıyodu konuya,sen ve ben estetik açıdan bakıyoruz,zira sen zaten kafalığı çıkararak KAZA BELA riski sorununu çözmüş,şimdide estetik acıdan nasıl çözerim diye düşünüyosun...konunun cevabını daha önceki mesajlarda verdik aslında...:
kesin bişey diyemedikleri için DENEYEREK GÖRECEĞİZ İSTANBUL BULUŞMASINDA dendi ve seni temin ederim BULUŞMADA YAPILACAKLAR notlarında 2.sıraya alarak öncelik verdim senin konuna...seni kırdıysak ve ŞİMDİLİK çare olamadıysak tekrar özür dilerim...Münir kardeşimin dediği gibide dalga geçmek yok,biz SAATLERİMİZİ AYIRIYORUZ buraya,çalışıyor kafa yoruyoruz,ayda yılda bir gelip bakınıp gitmiyoruz güzel kardeşim...bunu ileride daha net anlayacaksın eminim...Şimdilik hayırlı kazasız belasız günler dilerim ve 18 martta senın sorununa uygulamalı çözüm getireceğimize ve sana ileteceğimize söz veririm...

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
bu sozleri uzerime alinip cevap yazma geregi duydum..... biz burada asla yeni veya eski uye olsun dalga gecmez ...bilakis gecen kisiyide uyaririz....kaldi ki ortada bir dalga yok....ben (bu sorundan once cozolmesi gereken cok konu var ne yazikki kardesim ) diye cevap vermisim...evet arka kafalik gorusu kapadigi icin bir sorun...ama geri manevra ve park sensoru ile bu durum asilabilir bir nebze veya kafaliklari sokerek.....ama araclarimizda bir suru kronik ariza var...ve bunlarla ilgili olarak bizatihi fiat a yazmis oldugum onlarca mail var.....beni ve adminleri dalga gecmekle itham etmeden once lutfen forumda uyelerimize nasil ve ne surede yardimci oldugumuzu arastiriniz.....biz 4000 kisi ye yaklasmis dev bir aileyiz...sahsim ve diger adminler adina tum ictenligimle ve rahatligimla soyluyorum...burada soru soran her sahis ciddiye alinir ve sorusu sorunu arastirilarak en dogru bir bicimde cevaplandirilir...yinede bir yanlis anlasilmaya sebep olunmussada sahsim ve adminler adina ozur dilerim...

Munir kardesim....boyle bir soylemi senden duymak beni sasirtti.....ki sen burada eski bir uyesin...bizzat ben senin bircok soruna aninda ve net bilgilerle cevap verdim......senin bu soylemini talihsizlikle soylenmis şehven yazilmis oldugunu umuyorum......suan saat gecenin03. 41 i ...ve ben bunlari uzulerek yaziyorum...

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
fikret kardeş size katılıyorum site yöneticisi olmuş arkadaşlar ama işin dalgasın da ne demek torpido kiri ya yeni bir üyemiz olmuş ama siz kafabuluyorsunuz yardımcı olacağınıza bizim gibi aileye yakışmıyor arkadaşlar lütfen soruna çare bulamıyorsanız yorum yapmayın
madem öyle sen neden yardımcı olmadında sadece bıdı bıdı yapıp çıktın gittin munur?

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
çözülmedi diye bişey yokki o orta kafalığı fiat servisine gidip doblo family yada uyar ise yeni doblonun ki ile değiştirin d2 maxinin koltuk kafalıklarıda olur bunun estgetik ve güvenlik olarak çözümü budur forumda sorunlar daha başka nasıl çözüşürki

balığı alıp gelip arabanızda denemeyi mi bekliyorsunuzz gayet açık bir şekilde sorun çözülmüş

Durum
Konu kapatılmıştır.