kayışları deyişrem

emre67

Aktif Üye
arkadaşlar 1.3 multijet doblomdaki olabilecek zincir hariç kaç adet kayış var acaba yazabilirmisiniz hepsini ?

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
lütfen konuları doğru yere açınız

trigerin haricinde birde v kayışı var soğutma sistemi direkiyon pompasının çalışması için olan kayş buda değişmeli birde bunların kasnakları var

emre67

Aktif Üye
yani bir tek v kayışımı var marş mottora bağlı bi kayışdaha var heralde görüyom alttan bakınca

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
60 bin km de değişecek olan bir alternatör kayış seti var.

bu set iki kayış bir gergi takozu ve bir rulmandan oluşuyor.

gergi takozu 60 tl

gergi rulmanı 20 tl

alternatör kayışı 30 tl

direksiyon pompa kayışı (4pk 1022 EE) 60 tl

montaj dahil fiyatlardır.

kayışlarda dyco marka kullanmayınız.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ

gergi takozu 60 tl

gergi rulmanı 20 tl

alternatör kayışı 30 tl

abi yeri gelmişken sorayım bende.
benim araç 71 binde aldığmda 58 bindeydi 4 yıl olcak nerdeyse alalı. o zaman ben hangi kayışları değiştirmem gerek ve servistmi değiştireyim

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
raptor abi dyco markayı neden kullanmayalım?sanayide ustaların ağzında yaygın olan marka

ben d1 için hepsini orjinal almıştım o dyco önermişlerdi ama dedim boşver orjinal ver sen

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz

gergi takozu 60 tl

gergi rulmanı 20 tl

alternatör kayışı 30 tl

benim araç 71 binde aldığmda 58 bindeydi 4 yıl olcak nerdeyse alalı. o zaman ben hangi kayışları değiştirmem gerek ve servistmi değiştireyim

bu yukarıda yazılı olan seti 60 binde değiştirmen gerekiyordu.

bu set her parçasıyla önemlidir.takoz ve rulmanda sorun çıkarsa kayışı değiştirmenin bir anlamı kalmaz.ayrıca o rulman bozulduğunda kaynayıp motoru tamamen kilitleyebiliyor.gözümle gördüm.adam servise zor düştü.

direksiyon pompa kayışı ve alternatör kayışı çok önemlidir.direksiyon pompa kayışı keserse kaza yapmanız çok yüksek ihtimaldir.alternatör kayışı keserse yolda kalırsınız.NET

60 bin km de direksiyon ve fren hidrolikleri de değiştiriliyor aslında ama kimse dikkate almaz.hidrolik sistem ömrü için önemli bir bakımdır.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
raptor abi dyco markayı neden kullanmayalım?sanayide ustaların ağzında yaygın olan marka

ben d1 için hepsini orjinal almıştım o dyco önermişlerdi ama dedim boşver orjinal ver sen

dyco marka kayış elastik kayış diye geçiyor (EE) ama esnetebilene helal olsun.direksiyon pompa kasnağını ve milini zorluyor.bu kayışı zorlayarak takmak mümkün ama kısa süre içinde direksiyon pompası tamiri yada değişimine hazır olmak gerek.

kayseri,mersin gibi büyük fiat yetkili servisleri bu marka yerine fabrikanın orijinal kayışını kullanıyor.zaten dyco fabrikanın kullandığı kayış değildir.OEM (uygun-muadil) parçadır.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ

gergi takozu 60 tl

gergi rulmanı 20 tl

alternatör kayışı 30 tl

bu yukarıda yazılı olan seti 60 binde değiştirmen gerekiyordu.

bu set her parçasıyla önemlidir.takoz ve rulmanda sorun çıkarsa kayışı değiştirmenin bir anlamı kalmaz.ayrıca o rulman bozulduğunda kaynayıp motoru tamamen kilitleyebiliyor.gözümle gördüm.adam servise zor düştü.

direksiyon pompa kayışı ve alternatör kayışı çok önemlidir.direksiyon pompa kayışı keserse kaza yapmanız çok yüksek ihtimaldir.alternatör kayışı keserse yolda kalırsınız.NET

60 bin km de direksiyon ve fren hidrolikleri de değiştiriliyor aslında ama kimse dikkate almaz.hidrolik sistem ömrü için önemli bir bakımdır.
abi çok saol o zaman hemen değiştireyim ben hepten unuttum valla. bide bizim araba çoğunlukla yatıyor hepten bayatlamıştır o kayışlar.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
hanefi kesinlikle derhal değiştirin başınıza is alabilirsiniz sonra

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
oğuz hiç aklımda yoktu valla binmeye korkarım şimdi :) gerçi ses falan yok maaşallahı var ama en kısa zamanda değiştireyim ben onu

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
2004 Model 1.2 doblom 184.000 km'de şuan 4 sene önce 144.000 km de triger kayışları değişti. 2.000 km sonra bakımı var. Kayışları değiştireyim mi ? ve ne tür şeyler yaptırmak gerekli.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
berat bence değiştir zaten 4 yıl olmuş yinede bi ustana göster

Samed38

Saygın Üye

dyco marka kayış elastik kayış diye geçiyor (EE) ama esnetebilene helal olsun.direksiyon pompa kasnağını ve milini zorluyor.bu kayışı zorlayarak takmak mümkün ama kısa süre içinde direksiyon pompası tamiri yada değişimine hazır olmak gerek.

kayseri,mersin gibi büyük fiat yetkili servisleri bu marka yerine fabrikanın orijinal kayışını kullanıyor.zaten dyco fabrikanın kullandığı kayış değildir.OEM (uygun-muadil) parçadır.
Fiat servisine gidip kayıs ı alıp başka bir yerde taktırma imkanımız varmı ?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
illaki vardır da dışarıda servisten daha uygun olur fiyatı.markasını söyleyip alın parçacılarda bulunur zaten.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
2004 Model 1.2 doblom 184.000 km'de şuan 4 sene önce 144.000 km de triger kayışları değişti. 2.000 km sonra bakımı var. Kayışları değiştireyim mi ? ve ne tür şeyler yaptırmak gerekli.

seneyi salla...sene çok önemli değil.

trigeri elleme
alternatör setini kontrol ettir.kayışlardan herhangi biri eski-çatlak-yırtık-aşınmış ise kayış setini komple değiştir.

bujileri ve bobinler kontrol ettir.

hava filtresi,polen filtresi,motor yağı ve yağ filtresini değiştir.

ön düzen parçalarını ve ayarlarını kontrol ettir.arka yürür parçaları elden geçirin.

fren balatalarını kontrol edin.kampanaların temizliğini ve ayarlarını yaptırın.gerekiyorsa balataları değiştirin.

klima giderlerini temizletin.kapı ayarlarını kontrol edin ve kapı menteşeve raylarını yağlayın.boya çiziklerini rotuşlayın.aracı lifte kaldırdığınızda altında sürtme izi görürseniz kaporta silikonu ile kaplayın.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz

Fiat servisine gidip kayıs ı alıp başka bir yerde taktırma imkanımız varmı ?

gerek yok.kayışı tek alırsan normalde takma ücretini düşmüyorlar.60 liraya alıyorsun.ama serviste adamın varsa 40 liraya alırsın.20 lira için de başka yer aramaya lüzum yok.hem arasanda adamda ya kayış montaj aparatı yoktur,yada aparatı kullanmayı bilmiyordur.kayışı yada kasnakları bozarlar,başına iş alırsın.20 lira için değmez.

hem kayseri servisi iyi bir servis.bence dışarıya gitmene gerek kalmaz.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
illaki vardır da dışarıda servisten daha uygun olur fiyatı.markasını söyleyip alın parçacılarda bulunur zaten.

mehmet 4pk 1022 EE kayış dayco dışında orijinal bulursan bana haber ver!ben 2 senedir arıyorum!hele fabrikanın taktığını bulursan mutlaka haber ver.ben continental'in (contibelt) türkiye distiribitörünü bile aradım.

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri

seneyi salla...sene çok önemli değil.

trigeri elleme
alternatör setini kontrol ettir.kayışlardan herhangi biri eski-çatlak-yırtık-aşınmış ise kayış setini komple değiştir.

bujileri ve bobinler kontrol ettir.

hava filtresi,polen filtresi,motor yağı ve yağ filtresini değiştir.

ön düzen parçalarını ve ayarlarını kontrol ettir.arka yürür parçaları elden geçirin.

fren balatalarını kontrol edin.kampanaların temizliğini ve ayarlarını yaptırın.gerekiyorsa balataları değiştirin.

klima giderlerini temizletin.kapı ayarlarını kontrol edin ve kapı menteşeve raylarını yağlayın.boya çiziklerini rotuşlayın.aracı lifte kaldırdığınızda altında sürtme izi görürseniz kaporta silikonu ile kaplayın.

Hidrolik yağlarını değiştirelim mi ?