Yardım Kapıyı Açınca Sönük Yanan Gösterge Işıkları Nedeni Nedir

Gun

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Serbest
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2014
Renk
Bordo
Teşekkürler arkadaşım aküden mi kaynaklanıyor biraz bilgilendirirseniz

gokhankoc28

Aktif Üye
Adı
Gökhan Koç
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Mekanik Servis Danışmanı
Modeli
Araç Yılı
2009
Aküden kaynaklandigini sanmıyorum

• Beğen
Tepkiler: Gun

ufukeser

Daimi Üye
Adı
ufuk
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Tekstil
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
B@Gun
Enimde başıma geldi aküyü ölçtür sorunun büyük ihtimalle akü.selamlar.

• Beğen

Gun

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Serbest
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2014
Renk
Bordo
bütün doblo team ailesine iyi akşamlar bilgi veren herkese teşekkürler

Gun

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Serbest
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2014
Renk
Bordo
güzel fikirlerinizi bekliyorum bu arıza bir çok doblocunun başına gelmiştir sadece benim doblomda değildir herkse teşekkürler

ufukeser

Daimi Üye
Adı
ufuk
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Tekstil
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
@Gun
Belirtiğim gibi sayın gun'anlatımınıza göre benim yaşadığım sorunla aynı.zor bir şey değil ölçtür aküyü değilse iyi bir elektrikçi çözer işi.kolay gelsin.

• Beğen

ibrahimsinik

Aktif Üye
Modeli
Renk
beyaz
hocam aynı sıkıntı bende de oldu geçen hafta göstergeyi garantiden değiştirdiler

• Beğen

Gun

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Serbest
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2014
Renk
Bordo
Herkese teşekkür ederim

Gun

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Serbest
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2014
Renk
Bordo
2014 model aracım 7, aya kadar garantisi gözüküyor sorunum garantiden halledilirmi herkese iyi akşamlar aracımı az önce çalıştırdım kontağı çevirince gösterge ışıkları normal şekilde yanıyor çalıştırınca hepsi sönüyor 4 tanesi kısık olarak yanıyor beni deli ediyor akşama kadar bekliyor mecburen işten gelince bir ümitle diyorum inşallah arıza gitmiştir kapıyı açınca morelim tekrar alt üst oluyor o dört ışığı hiç unutmıyacağım herhalde inşallah arızadan kurtulurum yada ben çok dert ediyorum yeni olduğum için kafanızı şişirdim herkesten özür dilerim iyi akşamlar

ufukeser

Daimi Üye
Adı
ufuk
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Tekstil
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
@Gun
Sevgili gun'konuya daha açıklık getirmişsiniz.sanırım sizin sorun akü gibi gözükmüyor en kısa zamanda servise gitmeniz en doğrusu olur kanısındayım.bendeki sorun bir bütün olarak kısmen ışıklar sönüktü.selamlar.

• Beğen

Gun

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Serbest
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2014
Renk
Bordo
kapıyı açınca kilometre ve saat ışığı normal 4 ışık sönük şekilde yanıyor kapıyı kapatınca kilometre ve saat ışığıyla birlikte bu 4 sönük ışıkta sönüyor araç çalışmazken teyp açınca yine bu ışıklar sönük olarak yanıp 5 saniye sonra sönüyor far açıp kapatınca aynı şey tekrarlanıyor araç mar konumunda bütün ışıklar ve bu 4 ışıkta yanıyor araç çalışınca arızasız bütün ışıklar sönüyor bu4 ışık yine sönük şekilde yanmaya devam ediyor taki araç stop edince 5 saniye sonra tamamen kapanıyor düşünüyorum panelde sorun olsa bu ışıklar sürekli yanmazmı ön kapıların sağ kapıyıda açsam sol kapıyıda açsam kilometre sayacı ve saat normal yanması lazım onlar normal yanıp kapı kapanınca sönüyor fakat bu sönük yanan ışıklar neden kilometre ve saatle birlikte yanıp 5 saniye sonra kapanıyor aküdenmi sigortadanmı paneldenmi panelden olsa diyorum araç çalışmadan neden yanar sürekli yanıkta kalmıyor süresi dolunca tamamen sönüyor teşekkür ederim başınızı şişirdim kusura bakmayın herkese saygılar iyi akşamlar

Gun

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Serbest
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2014
Renk
Bordo
kapıyı açınca kilometre ve saat ışığı normal 4 ışık sönük şekilde yanıyor kapıyı kapatınca kilometre ve saat ışığıyla birlikte bu 4 sönük ışıkta sönüyor araç çalışmazken teyp açınca yine bu ışıklar sönük olarak yanıp 5 saniye sonra sönüyor far açıp kapatınca aynı şey tekrarlanıyor araç mar konumunda bütün ışıklar ve bu 4 ışıkta yanıyor araç çalışınca arızasız bütün ışıklar sönüyor bu4 ışık yine sönük şekilde yanmaya devam ediyor taki araç stop edince 5 saniye sonra tamamen kapanıyor düşünüyorum panelde sorun olsa bu ışıklar sürekli yanmazmı ön kapıların sağ kapıyıda açsam sol kapıyıda açsam kilometre sayacı ve saat normal yanması lazım onlar normal yanıp kapı kapanınca sönüyor fakat bu sönük yanan ışıklar neden kilometre ve saatle birlikte yanıp 5 saniye sonra kapanıyor aküdenmi sigortadanmı paneldenmi panelden olsa diyorum araç çalışmadan neden yanar sürekli yanıkta kalmıyor süresi dolunca tamamen sönüyor teşekkür ederim başınızı şişirdim kusura bakmayın herkese saygılar iyi akşamlar

Gun

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Serbest
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2014
Renk
Bordo

Gun

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Serbest
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2014
Renk
Bordo

Genckaptan

Yeni Üye
Adı
özgür
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
ÇELİK GRİ
@Gun

Hayırlı sabahlar üstad,
Konuyu Yanlış anlamış olabilrim ama anladığım kadarıyla iç aydınlatma tavan lambalarının sönük yanması canını sıkıyor.
Bu konu akü ile alakalı akü zayıf kalıyor,aynı durumu kalorifer açarkende yaşarsın farları açarkende yaşarsın her açtığın ek birşey için birazdaha kararmaktadır.
sigortadan çok aküyü bi ölçtür derim diğer konuya gelince üstad uzaktan kumanda ile otomatiği açtığın anda tavan aydınlatması ve gösteri panelinin lambalarının yanması normaldir bu + bir özellikdir sen kontağı takacağını düşündüğü için sistem 5 sn bekletir aynı durumu aracı istop ettiğinde yakmaz lambaları sadece anahtarı çektiğin anda ineceğini hesaplayarak gösterge ve tavan lambası 5 sn kadar yanar. yani bunlar + özellik olup sönük yanmasına çare akü ölçtürmeni tavsiye ederim.

saygılarımla.

Gun

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Serbest
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2014
Renk
Bordo
Oncelikle herkese kolay gelsin hayırlı günler teşekkür ederim sorunlu olan gösterge panelinde sönük yanan uyarı ışıkları bunlar fren lambası abs lambası ısıtma buji lambası yanındaki lamba tavan lambaları nda sorun yok

Gun

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Serbest
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2014
Renk
Bordo
aracım doblo 1,3 multijet premio black 2014 model aracın kapısını açınca 5 saniye sönük şekilde yanan gösterge panel ışıkları aynı şekilde farları açıncada aynı sorun teyp açınca yine aynı sorun aracı çalıştırınca yine aynı sorun kontağı açınca gösterge lambaları normal yanıyor arıza yok ve ışıklar sönüyor fakat 4 tanesi sönük şekilde yanmaya devam ediyor taki araç stop edince 5saniye gibi bir süre sonra sönüyor bütün team doblo ailesine teşekkürler

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Niye kendinizi çözüm bulmak için yoruyorsunuz ki bilsenizde müdahale etmeyin garanti denen bişey var git servise bırak değiştirsinler gösterge panelini kaç gündür konuyu takip ediyorum servis şimdiye kadar çoktan çözmüştü sorunu.

Gun

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Serbest
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2014