İzmir servis tavsiyesi

Beskazali_yörük

Aktif Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
İşsiz
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Ha bu arada son gelen usta yanlışlıkla bir kelime kullandı daha doğrusu ağzından kaçırdı akü kapalı kutu biz dışardan müdahale edemeyiz ama sanırım senin Akün düşmüş içinden tel kopmuş dedi sonra akü yü gösterip bak yeşil de şarjlı gösteriyor ama bitik çünkü içindeki teller kopmuş dedi

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Araç aküleri marka , kullanım şekli, kullanıldığı ortam ısısı gibi etkenlere bağlı olarak 3 yıl ile Max 5 yıl arasında ömürleri vardır. UPS aküleri ise tipine göre 5 ile 10 yıl olarak değişir. Ayrıca start stoplu akülerin ömürleri normal aküden biraz daha kısadır. Akü içinde bulunan kurşun plakalar üzerindeki kimyasal madde ve içinde bulunan asit karışımının özelliğini kaybolmaya başlayınca şarj tutma süresi kısalır ve güç kaybeder.
Kullanım şekli derken haftada bir çalışan araç aküsü her gün çalışan araç aküsün den daha kısa sürede özelliğini kaybeder. Ortam ısısı ise akü soğuk iklimlerde kullanılıyorsa daha kısa ömürlü olur. Marka ise akü içindeki kurşun, elektrot , kurşun plaka üzerindeki kaplama ve asit kalitesine doğrudan etki ettiği için kullanım ömrü değişir.
Düşen aküde tel kopmaz kurşun plaka üzerindeki kaplama dökülür. Böylece plaka bölümlerinden bir kısmı çalışmaz. Buda güç kaybına sebep olur. Tel kopmuş diyen usta aküleri bilmiyormuş.
Ayrıca araçta ses sistemi var ise anfi yada farklı bir donanım buzdolabı vs. buda akü ömrünüzün ciddi oranda azaltır. Bı dönem akrabamın akü imalathanesi olduğu ve işim gereği UPS sistemleri ile ilgilendiğimiz için bu konuda biraz bilgi sahibiyim.
Akünüz dediğiniz gibi haftada bir çalışıyor ve yaklaşık 3 yıldan daha uzun süredir kullanıyorsanız ömrünü tamamlamış olabilir. Serviste kutup başı söküldüğünde akım çekilmediği için zayıf akü kısa sürede deşarj olur. Neden evin önünde bu olmadı dersen Akü araca bağlı iken kontak kapalı bile olduğunda çok azda olsa beyin ecu bir miktar akım çeker ve akü hareketli kalır ve daha uzun sürede deşarj olur. Aracı bir kaç saat kullanım imkanınız var ise kullanın aküyü tam şarj edin . Sonra aküyü bir elektrikçi de ölçülerek kontrol ettirin. Akü kendini toparlayabilir ve bir müddet daha kullanılabilir. Direk akü değişimi yapmayabilirsiniz. Değişim süresi 3 yılı geçti ise kış geldiği için riske girmeyin değişin bence.
Kusura bakmayın uzun oldu.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Söylemleri davranışları yanlış ama servis sizin akünüzü bozmaz.ömrü öyle denk gelmiştir.Benim sabah eksi derecede tek marşta alıp işe gittiğim aküm. öğlen yemeği için tekrar başına geldiğimde tık demedi.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Servistede müdürler oluyor ya da asıl patronu bulup size o söylemleri yapan kişileri şikayet edin derim ilk önce. Sonra fiat müşteri hizmetlerini arayın. Arkadaşın dediği gibi malum siteyede şikayet etmekte fayda var.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Sente filan atlatmasinlar onla ugrasirken aküyü yemesinler.. olur mu olur. Fıat i arayıp şikayet edin. Yetkilileri personeli görevde ihmali olanları bildirin. Çok ilginç durum.

Bu davranışlar hareketler resmi bir servise hiç yakışan şeyler değil.. gidesimiz varsa da kaçtı artık .. orj.parcayi alir sanayide yaptiririz

Beskazali_yörük

Aktif Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
İşsiz
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Tamam da benim babam da 91 model kartal var kartal da boya değişen doğrultma falan yok orginal genelde dobloyu kullandığımız için araba nın kutup başını çıkarır 3 ayda 4 ayda bir tek marşta çalıştırır kartal 15 senedir bizde ilk sahibinden aldık aldığımızda 72 amper mutlu akü aldık ve hala aynı akü ile sorunsuz tek marşta çalışıyor ve aracın 5 yıl boyunca sorunsuz çalışması uzun yola gidip gelmesi iki hafta 3 hafta ellemesen bile yine tek marşta alması ve sabah kendilerinin saat 10 da 12 de 14 de tek marşta çalıştırıp yerini değiştirmesi normal ama aracın aküsünün sökülüp komple lift le kaldırıldıktan sonra akü nün yerine takıldığında aracın gösterge ışıklarının bile yanmaması sizce normal mi bence normal değil hani bir laf vardır hırsızın hiç mi suçu yok diye akü den başka şimdi birde ön balata ve disk masrafı çıktı arabayı ilk aldığımda 3000 devirden sonra bağırmaya başlıyordu sonra bu 2500 devire kadar düştü dün servisten çıktı baskı balata rulman değişti şu anda 2000 devirde araç bağırmaya başlıyor benim korktuğum zaman geçtikçe inşallah arabada yeni sorunlar çıkmaz işinin ehli olmayan yere arabayı verdik bozup elime verdiler

Beskazali_yörük

Aktif Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
İşsiz
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Sedat bey araçta kendi aksesuarlarının dışında aküyü çekecek ses sistemi falan en ufak bir ekstra aksesuar takılı değil ikincisi ise aracı takviye ile çalıştırdıktan sonra bende biraz dursa şarj olur mu dedim hayır olmaz akü tamamen bitik farı bile açma dediler bende ölçüm cihazı yok mu bir bakın deidm akü ölçüm cihazı ile yanımda ölçüm yaptılar ama akü tamamen bitik şarj tutmuyor dediler akü ölçüm cihazı üzerindeki sayısal veriler sürekli değişim halinde 3 ten 17 ye 1 e 15 e çıkıyor saniyelik değişim yapıyor usta da bana bunu göstererek akü tamamen bitmiş şarj tutmaz yeni akü almanız lazım dedi

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Akü nün 15 yıl kullanılması çok görülen bir durum değildir. Mutlu akü gerçekten kalitelidir. Diğer husus ise Kartal ile Doblo motor ve elektrik tesisat durumları çok farklı. Doblo dizel araç bu yüzden 15 yıl akünün kullanılması çok mümkün değil kullanabilenin de olduğunu sanmıyorum.
Bizde UPS lerde 50 ile 100 adet arasinda akü bulunuyor her yıl kontrol edildiğinde bir kaç tanesi 2-3 yıl içinde çökerken bazıları 7-8 yıl sorunsuz çalışıyor.
Diğer husus ise akü genelde hiç olmadık yerde bı anda sorun çıkarabilen bir malzemedir. Sizi öyle bir yerde yolda bırakır uğraşırsınız. Bu konuda kötü bir tecrübem olduğu için açıkçası çok fazla risk almıyorum.
Benim Doblo 2014 model üzerinde orjinal akü var değişti mi bilmiyorum. Fakat babamda 2015 Doblo var aküsünü Mayıs ayında değiştirdik. Start stop ile kullanıyor ben start stop kapatıyorum.
Bazı şeyler tesadüf olabilir kendinizi bu kadar stres sokmayın. Umarım başka sorun yaşamazsınız.

Beskazali_yörük

Aktif Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
İşsiz
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Stres olmamak mümkün değil ki çünkü bir günlüğüne memleketten İzmir e geliyorsunuz gelmişken aracı servise sokuyorsunuz istenen fiyat belli ona göre para ayarlıyorsunuz 5 yıldır 1 kere bile teklememiş yolda bırakmamış aracı çalışır vaziyette teslim ediyorsunuz ama ne hikmetse çalışmıyor şekilde teslim alıyorsunuz yola çıkmanız lazım memleket e geri döneceksiniz ama kimse sizinle ilgilenmiyor sizi kapının önünde aküsü olmayan arabanızla başbaşa bırakıp size 750 TL ye yeni akü tavsiye edip alacak param yok dediğinizde de sizi orada bırakıp içeri gidiyor siz eşinizle ve aküsü olmayan arabanızla başbaşa kalıyorsunuz ne güzel değil mi gelde stres olma

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Keşke 6.sanaiyde çağdaş otoya gitseydiniz. 100 200 fazla verip.. adam işin ehli. Bakalım tecrübe ediyoruz böyle böyle. Cümlemizin işi rastgele...

Beskazali_yörük

Aktif Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
İşsiz
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Bende bin pişman oldum ama son pişmanlık fayda etmiyor

Beskazali_yörük

Aktif Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
İşsiz
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Bu arada sormak istediğim şey şu anda araba 2000 devirin üstünde bağırmaya başladı ve aracı açan ustaya şanzıman yağını değiştirdiniz mı dedim hayır şanzıman yağı fiyata dahil değil dedi biz sadece debriyaj seti takıyoruz o kadar hem ben şanzıman yağı na baktım yağ var dedi oysa daha önce sanayi de daha önce sorduğum her usta baskı balata değiştiğinde yağında değişmesi gerektiğini ve verdikleri fiyatın içinde şanzıman yağı da dahil olduklarını söyledi ama koskoca Fiat servisi şanzıman yağını fiyata dahil etmesi ve şanzıman yağını değiştirmedi

Beskazali_yörük

Aktif Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
İşsiz
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Yeni takılan baskı balata takımının kutusuna araçtan bu çıktı diye aracın içine bırakılmış yalnız çıkan baskı balata nın kodu ile takılan baskı balata kodu farklı bir sıkıntı çıkar mı acaba

Dosyalar

• IMG_20200927_133128.jpg
    IMG_20200927_133128.jpg
    995,5 KB · Okunma: 11
  • IMG_20200926_175046.jpg
    IMG_20200926_175046.jpg
    803,9 KB · Okunma: 10

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Çıkmaz inşaallah. Uymasa takılmazdı gibime geliyor.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Demekki çağdaş otoya gitmek daha mantıklıymış
Ucuzluk bazen kaliteli mekanlarda bile işe yaramıyomuş.
Çağdaş otoya ta Ankaradan bile geldiğimde aracımı yaptırdım helal olsun işinin Vakkosu
@izmirlidoblo

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Saat 17 : 15 arabayı (çalışmayacak) şekilde teslim ettiler açıkçası nasıl olabilir anlamıyorum sürekli kullandığım memlekete gidip geldiğim araba günde 100 kere marşa bastığım arabayı aküsü bitik şekilde teslim ettiler gösterge ışıkları bile yanmıyordu o şekilde arabayı teslim ettiler bende ben bu arabayla nasıl gideceğim daha gece memleketten geldim dün akşam saat 5 6 gibi araba vizeden sorunsuz geçti ama ne hikmetse servise girip çıkınca arabanın akusu bitti Akün bitik bizim yapabileceğimiz bir şey yok 750 TL verirseniz yeni akü takarız dediler dün vizeye girmeden önce tamirciye frenlere baktırdım usta açtı temizledi hava tuttu sorun yok dedi bugün ne hikmetse ön fren balatasındaki tel koptu dediler nasıl kopar dedim kopacağı varmış koptu 750 TL verirsen yaparız dediler akü niye bitti dedim biteceği varmış bitti dediler

SİZ SİZ OLUN ASLA ASLA AMA ASLA ENRİKO ALİBERTİ FİAT YETKİLİ SERVİSİNE GİTMEYİNİZ KORKTUĞUM BAŞIMA GELDİ SAGLAM ARABAYI VERDİM BOZUK ŞEKİLDE TESLİM ALDIM KENDİ PARANLA KENDİ MALINLA REZİL OLUYORSUNUZ ÇEKTİĞİN STRES 7 BUÇUK SAAT BEKLEME ARABANIN BOZUK VAZİYETTE GELMESİ UMURSAMAZ UMURSAMAZ KONUŞMALARI CABASI GİDİN 100 200 DEGİL GEREKİRSE 500 FAZLA VERİN AMA USTA GİBİ USTAYA GİDİN BİZ YÖRÜKLERİN BİR LAFI VARDIR TİLKİNİN KUYRUĞU KABA EVVELKİNE TÖBE DERLER O HESAP GİTTİGİME GİDECEĞİME BİN PİŞMAN OLDUM ADAMA ZATEN NETTE YAZIYORDU İNANMADIM KESKE GETİRMESEYDİM DİYORUM GETİRMESEYDİN ABİ BİZ Mİ GETİR DEDİK DİYİR

hasan_oguz

MANİSA YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
HASAN OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Esnaf
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEJ
Sarnıç ta poyraz servis müdürü Olcay bey var teamdoblo dedığınız zaman Yada Hasan Oğuz önerdi demeniz yeterli her konuda yardımcı olacaktır hatta servis ustası Fevzi kardeşimiz guruptandır

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Sarnıç ta poyraz servis müdürü Olcay bey var teamdoblo dedığınız zaman Yada Hasan Oğuz önerdi demeniz yeterli her konuda yardımcı olacaktır hatta servis ustası Fevzi kardeşimiz guruptandır
Telefonu var mı? 1.9 jtd için hem tamir yapıyorlar mı hemde fiyat için danışacaktım

Beskazali_yörük

Aktif Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
İşsiz
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz

Sarnıç ta ki poyraz a 2 kez gittim ilk gidişim de servis danışmanlarının olduğu kısımda müşteri yoktu içeri girdim kimse hoşgeldin diyecek mı ilgilenecek mi diye baktım kimse ilgilenmedi daha sonra birisi el kol hareketi ile hayırdır dedi bende aracı göstermek için gelmiştim dedim oradaki danışman bana araç senin mi dedi evet dedim kaç model kaç motor dedi sonra tekrar araç sizin mi dedi evet tekrar ruhsat sizin üzerinize mi dedi yine evet dedim 1 2 saat bekleyin size yardımcı olacağız dedi bende beklemedim gittim en son enriko ya götürmeden önce sarnıç a bir daha gideyim dedim gittim içeri girdim içerde yine müşteri yok biraz bakındım kimse ilgilenmedi bu sefer en yakındaki bayan a araca baktırmak için gelmiştim dedim alakasız ilgisiz aracın nesi var dedi bende uzun yola gideceğim bir baksanız sorun varmı diye dedim duymazlıktan geldi tekrar sordu aracın nesi var dedi bende baskı balata değişecek galiba dedim konuşmadan kafa hareketiyle anlamadığını söylemeye çalıştı bende tekrar ettim baskı balata değişimi 950 TL beyefendi iyi günler dedi bende ne yapayım çıktım gittim

Beskazali_yörük

Aktif Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
İşsiz
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
inşallah yeni sorunlar çıkmaz demiştim ve dün servisten sonra meydana gelen yeni bir sorun fark ettim 5 yıldır hiçbir sorun çıkarmayan aracım servisten sonra yeni sorunlar çıkarmaya başladı uzaktan kumanda dan aracın camları sorunsuz açılıp kapanıyordu ancak servise girip çıktıktan sonra sağ cam uzaktan kumanda dan açılıp kapanıyor ama nedense sol şoför tarafı camı açılıp kapanıyor ve Doblo lar da 3 4 saniye içeriden cam kaldırma indirme tuşuna bastığınızda otomatik kapatır ya da açar ama ne hikmetse elimi çektiğim anda araç cam açmayı ya da kapatmayı kesiyor sağ tarafta sorun yok ama sol tarafta sorun var serviste aracı lift le kaldırıp sağ tarafa dokunulmadı ancak aracın sol teker kampana falan çekiç le vura vura sökülmüştü hatta bu esnada bana fren balatası na giden telin koptuğu değiştirilmesi gerektiğini söylediler bende önceden köpük değildi dediğimde kopacağı varmış kopmuş dediler şimdi de aracın cam açma kapatma tuşunun bozulduğunu söylesem eminim yine bozulacağı varmış bozulmuş derler siz siz olun bildiğiniz tanıdığınız saniye de ki bir ustaya gidin servis ler zaten tok olduğundan ne arabayla ne de müşteri ile ilgileniyor paranızla hem rezil oluyorsunuz hem de sağlam arabayı bozup elinize teslim ediyorlar bir de pişkin pişkin olacağı varmış olmuş diyorlar