İzmir servis tavsiyesi

Beskazali_yörük

Aktif Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
İşsiz
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Öncelikle herkese iyi akşamlar 2012 1.3 Multijet Doblo sahibiyim araç 5 yıldır bende ALLAH'A ŞÜKÜR şimdiye kadar hiç yolda bırakmadı ama bir süredir araç soğuk iken vitese geçiyor ama ısınınca bir türlü vitese geçmek bilmiyor birkaç yere gösterdim baskı balata değişecek dediler İzmir sarnıç poyraz a götürdüm bir bakmanız mümkün mü uzun yola gideceğim dedim bekle biraz dediler oturdukları masadan bile kalkmadılar çaylarını kahvelerini içmeye devam ettiler bide üstüne araç senin mi başkasının mı ruhsatı yanında mı senin olduğuna emin misin şeklinde dalga geçermiş gibi sorular sordular sorularım şunlar
1) araç gerçekten baskı balata dan dolayı mı yapar sadece bir usta senin baskı balata da en ufak kaçırma yok debriyaj üst merkezinden olabilir dedi bunu nasıl anlarım

2) İzmir de yetkili servis olarak en iyi servis hangisi internet üzerinden baktığımda arabayı baskı balata için verip başka sorunlarla alan birçok kişi var hiç sorun çıkarmayan ALLAH'A ŞÜKÜR yolda bırakmayan bir arabayı tamire verip ekstra dan yeni sorunlar çıkarmayan bir servis olmalı böyle bir servis tavsiyeniz varmı
Şimdiden yardımınız için teşekkür eder iyi günler dilerim

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
merhaba
izmir de yıllardır güvenle araçlarımızı teslim ettiğimiz ustamız Buca da Çağdaş Oto Servis te Çağdaş kardeşimize gösterebilrisiniz. Team Doblo üyelerimize yardımcı olmaktadır

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
merhaba
izmir de yıllardır güvenle araçlarımızı teslim ettiğimiz ustamız Buca da Çağdaş Oto Servis te Çağdaş kardeşimize gösterebilrisiniz. Team Doblo üyelerimize yardımcı olmaktadır

Katılmakla birlikte debriyaj dan değıl de vites topuzu altında ki mekanizma dan ve debriyaj alt üst merkezlerden şüpheleniyorum. Çağdaş otoya bir gosterin.

Ayrıca wd40 tarzı yağ ile vites topuzu altındaki deriyi kaldırıp demir 'in indigi yerdeki mekanizmayı yağlayın...

Ayrıca debriyaj pedal kisimlarini yaglamak fa fayda var.

Beskazali_yörük

Aktif Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
İşsiz
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Çağdaş oto servise gittim aracın durumunu anlattım ısınınca 1 ve geri vitese zor geçiyor dedim araca hiç bakmadan baskı balata değişmesi lazım dedi camlı koltuklu mu dedi evet dedim 1000 TL mı 1100 TL mı o civarda bişey dedi ama telefonla Fiat servisi aradım 700 TL fiyat verdi baskı balata rulman halinde set olarak değişecek

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
Çağdaş oto servise gittim aracın durumunu anlattım ısınınca 1 ve geri vitese zor geçiyor dedim araca hiç bakmadan baskı balata değişmesi lazım dedi camlı koltuklu mu dedi evet dedim 1000 TL mı 1100 TL mı o civarda bişey dedi ama telefonla Fiat servisi aradım 700 TL fiyat verdi baskı balata rulman halinde set olarak değişecek
çağdaş ile mi görüştünüz? çağdaş 1100 servis 700 çok ilginç geldi yıllardır tanıırım çağdaşı illaki bu işte farklı bir durum vardır bi sorayım kendisine

Beskazali_yörük

Aktif Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
İşsiz
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Evet çağdaş ile görüştüm hatta kartvizit verdi eğer düşünürsen önceden ara haber ver şimdilik cuma günü müsaitim dedi

Beskazali_yörük

Aktif Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
İşsiz
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Evet çağdaş ile görüştüm hatta kartvizit verdi eğer düşünürsen önceden ara haber ver şimdilik cuma günü müsaitim dedi

Ferdi Güvenç

Onursal İzmir Yöneticisi
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Adı
Ferdi GÜVENÇ
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
mobilya dekorasyon
Araç Yılı
2018
Renk
Kurşun gri
Öncelikle herkese iyi akşamlar 2012 1.3 Multijet Doblo sahibiyim araç 5 yıldır bende ALLAH'A ŞÜKÜR şimdiye kadar hiç yolda bırakmadı ama bir süredir araç soğuk iken vitese geçiyor ama ısınınca bir türlü vitese geçmek bilmiyor birkaç yere gösterdim baskı balata değişecek dediler İzmir sarnıç poyraz a götürdüm bir bakmanız mümkün mü uzun yola gideceğim dedim bekle biraz dediler oturdukları masadan bile kalkmadılar çaylarını kahvelerini içmeye devam ettiler bide üstüne araç senin mi başkasının mı ruhsatı yanında mı senin olduğuna emin misin şeklinde dalga geçermiş gibi sorular sordular sorularım şunlar
1) araç gerçekten baskı balata dan dolayı mı yapar sadece bir usta senin baskı balata da en ufak kaçırma yok debriyaj üst merkezinden olabilir dedi bunu nasıl anlarım

2) İzmir de yetkili servis olarak en iyi servis hangisi internet üzerinden baktığımda arabayı baskı balata için verip başka sorunlarla alan birçok kişi var hiç sorun çıkarmayan ALLAH'A ŞÜKÜR yolda bırakmayan bir arabayı tamire verip ekstra dan yeni sorunlar çıkarmayan bir servis olmalı böyle bir servis tavsiyeniz varmı
Şimdiden yardımınız için teşekkür eder iyi günler dilerim
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz
İzmirde yetkili servis olarak Enriko aliberti’yi tavsiye ederim
Tamirci istersen çağdaş oto var alternatif olarak yine üyelerimizden first class oto tamiranesi var arkadaşın ismi yiğit telefonu 0 (536) 882 57 20 ararsanız selamımı söyleyin yardımcı olacaktır
İşinde ustadır 6. Sanayi karşısı Buca sanayide yeri
Fiyatida gayet makuldür

Beskazali_yörük

Aktif Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
İşsiz
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Şu anda saat 10:15 itibariyle aracı enriko aliberti yetkili servise bıraktım inşallah bir sorun çıkmaz ben bugün mü yaptırayım yarın mı yaptırayım derken zam gelmiş baskı balata rulman değişmişi 900 olmuş çağdaş 1100 servis 900 dediğim gibi servise bıraktım inşallah araçta sorun oluşmaz çünkü nette bazı yorumlarda sağlam bırakılan arabanın sorunlu alındığını yazmışlar dün saat 5 6 gibi araç vizeden çıktıen ufak bir sorun yok bu arada vites takilmasa yine getirmezdim ama inşallah sorun çıkmaz

Beskazali_yörük

Aktif Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
İşsiz
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Saat 12:35 araç hala bekleme salonunda bekliyor daha servise alınmadı

Beskazali_yörük

Aktif Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
İşsiz
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Saat 14:00 itibariyle Fiat bölümünde yer olmadığı için alfa Romeo bölümünde aracı lift le kaldırdılar ve başladılar

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Kolay gelsin. Rica etsem sorarmisiniz? 2005 model 1.9 jtd var. Aynı şekilde ağır bakım yapılacak.triger ve baskı balata değişecek. Servis eski modellerede bakıyor mu?

Beskazali_yörük

Aktif Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
İşsiz
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Saat 16:45 aracın baskı balata değişimi bitti yikama için gitti

Beskazali_yörük

Aktif Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
İşsiz
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Saat 17 : 15 arabayı (çalışmayacak) şekilde teslim ettiler açıkçası nasıl olabilir anlamıyorum sürekli kullandığım memlekete gidip geldiğim araba günde 100 kere marşa bastığım arabayı aküsü bitik şekilde teslim ettiler gösterge ışıkları bile yanmıyordu o şekilde arabayı teslim ettiler bende ben bu arabayla nasıl gideceğim daha gece memleketten geldim dün akşam saat 5 6 gibi araba vizeden sorunsuz geçti ama ne hikmetse servise girip çıkınca arabanın akusu bitti Akün bitik bizim yapabileceğimiz bir şey yok 750 TL verirseniz yeni akü takarız dediler dün vizeye girmeden önce tamirciye frenlere baktırdım usta açtı temizledi hava tuttu sorun yok dedi bugün ne hikmetse ön fren balatasındaki tel koptu dediler nasıl kopar dedim kopacağı varmış koptu 750 TL verirsen yaparız dediler akü niye bitti dedim biteceği varmış bitti dediler

SİZ SİZ OLUN ASLA ASLA AMA ASLA ENRİKO ALİBERTİ FİAT YETKİLİ SERVİSİNE GİTMEYİNİZ KORKTUĞUM BAŞIMA GELDİ SAGLAM ARABAYI VERDİM BOZUK ŞEKİLDE TESLİM ALDIM KENDİ PARANLA KENDİ MALINLA REZİL OLUYORSUNUZ ÇEKTİĞİN STRES 7 BUÇUK SAAT BEKLEME ARABANIN BOZUK VAZİYETTE GELMESİ UMURSAMAZ UMURSAMAZ KONUŞMALARI CABASI GİDİN 100 200 DEGİL GEREKİRSE 500 FAZLA VERİN AMA USTA GİBİ USTAYA GİDİN BİZ YÖRÜKLERİN BİR LAFI VARDIR TİLKİNİN KUYRUĞU KABA EVVELKİNE TÖBE DERLER O HESAP GİTTİGİME GİDECEĞİME BİN PİŞMAN OLDUM ADAMA ZATEN NETTE YAZIYORDU İNANMADIM KESKE GETİRMESEYDİM DİYORUM GETİRMESEYDİN ABİ BİZ Mİ GETİR DEDİK DİYİR

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Ah be abi üzüldüm ya... bende hep tedirginim servis mi dışarda mı yaptırayım diye...

Ne dicemi bilemedim allah yardımcınız olsun durumlardan haber edin bizi şikayet de edin

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Akü bitti ise şarj edecek aracı çalıştırarak teslim edecek. Fren teli servise girmeden sağlam ise serviste kırıldı ise ücretsiz değiştirecek. Öyle saçmalık mı olur.

Beskazali_yörük

Aktif Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
İşsiz
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Akü bitik derken komple bitik yani Akün ölmüş şarj tutmuyor yeni akü verelim diyorlar

Beskazali_yörük

Aktif Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
İşsiz
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Ah be abi üzüldüm ya... bende hep tedirginim servis mi dışarda mı yaptırayım diye...

Ne dicemi bilemedim allah yardımcınız olsun durumlardan haber edin bizi şikayet de edin
Kime şikayet edeyim ki

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Akü bitik derken komple bitik yani Akün ölmüş şarj tutmuyor yeni akü verelim diyorlar
Akü şarj tutmayabilir 3-4 yılda bir yenilemek gerekir. Ama yarım saat şarja takarsın aracı düzgün şekilde teslim edersin. Akün zayıf yenilemen gerekiyor dersin anlarım.
Şikayet var a yazabilirsin Fiat merkeze yazabilirsin. En azından başkaları okur belki bir iki kişi senin gibi o servise gidip mağdur olmaktan kurtulur.
Hele biz mi gel dedik gelmeseydim demek nedir. Kapatsın servisi gitsin o zaman. Fiat merkez hiç mi görmüyor bunları.

Beskazali_yörük

Aktif Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
İşsiz
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Bilmiyorum iki usta birde danışman 3 kişi bana bunu söyledi ben internet te yorumlarda servis sağlam arabayı bozuyor diye yazıyor keşke gelmeseydim dediğimde 3 ü de aynı şeyi söyledi "gelme gelme abi biz mi gel dedik sana gelmeseydin sanayi ye götürseydin " dediler 3 ü de 15 20 dakikalık zaman diliminde birbirinden habersiz aynı cümleyi kullandı önce birinci usta ile konuştum bana bunu söyledi gitti sonra danışman geldi ona söyledim oda bu cümleyi söyledi gitti sonra başka usta geldi ona da söyledim oda ayni cümleyi söyledi gelmeseydin dediler benim anlamadığım akü nasıl biter araba benim kapının önünde yatar ben haftada bir yada iki haftada bir çalıştırırım tek marşta alır 12 saat önce vizeden sıkıntısız geçti ben yoldan geldim sorun çıkarmadı yıllardır hep tek marşta aldı kendileri saat 10:15 te 12 de ve 14 de arabayı tek marşta çalıştırıp yerini değiştirdiler ama araba lift le kaldırılıp tamiri yapıldıktan sonra çalışmadı takviye ile çalıştırıp yanıma getirdiler farları açma araç stop eder dediler sizce bu normal mi?