İstanbulda Yaşayanların Dikkatine

Dark Knight

Fenomen Üye
bakiergul tarafından yazılan metin:
geremy 10 dakika önce haberlerde izledim artık E5 te de uygulanmaya başlamış kameralı hız kontrolü ama limit 70 km.....İstanbulda yaşayanların dikkatine.....

insafa gelmişler de e5 i 70 yapmışlar :D

yildiz mavisi

Daimi Üye
vallah bu istanbullular için iyidir bence artık e-5'te makas atanlar makasalancaklar:) aşırı hız işi olmadığnı herkes bilir.

geremy

Onursal Kurucu
aslında trafikde çılgınca sürenlere bir yaptırım lazım bence.
yarış aşırı sürat makas drift artistlikleri yapanlara dur demek lazım.

Dark Knight

Fenomen Üye
geremy tarafından yazılan metin:
aslında trafikde çılgınca sürenlere bir yaptırım lazım bence.
yarış aşırı sürat makas drift artistlikleri yapanlara dur demek lazım.

Aynı fikirdeyim. Mesele 50km - 70km hız sınırlaması değil. Sorunun tek çözümü kuralları uygulayacak polisler. Daha taze bu sabah yaşadık. Adam ters yönden gelip selektör yapıyor. Sonra da kafa tutuyor. Bu adama hız sınırı 30km koysan ne yazar? 4 lü flaşörleri yakan her istediğini yapabileceğini sanıyor. Adam otobanda geri geri geliyor. Dolmuşlar yolun ortasında yolcu indir bindir yapıyor. Esas sorunlar bunlar.

yildiz mavisi

Daimi Üye
senin sorunlarına birtanede ben ekliyim. kaza oluyor adam sanki kendi yapmış gibi yol ortasında durup izliyor. hiç arkasındakileri düşünmüyor. bi de emniyet şeriti ihlalleri var tabiki. aslında sorun çok ama trafikte odun da çok olduğu için eğitim vermenin bir anlamı olmuyor odun odundur işte ne kadar uğraşsanda kendi bildiğini yapmaya çalışıyor.

lorenz

Azimli Üye
Arkadaslar bişey sormak istiyorum ben nasip olursa salı sabahı İstanbula gitmek için yola cıkacam malumunuz FSM den gitmek zorundayım...Bide Artık saat aksam 8 e kadar da fsm den de bizim araclar gecemıyomus oyle bi soylenti var buralarda saat 8 den sonra acıyolarmıs gecışleri aslı var mı acaba siz istanbulda yasayan arkadaslarıma bi sorayım dedim...

Dark Knight

Fenomen Üye
lorenz tarafından yazılan metin:
Arkadaslar bişey sormak istiyorum ben nasip olursa salı sabahı İstanbula gitmek için yola cıkacam malumunuz FSM den gitmek zorundayım...Bide Artık saat aksam 8 e kadar da fsm den de bizim araclar gecemıyomus oyle bi soylenti var buralarda saat 8 den sonra acıyolarmıs gecışleri aslı var mı acaba siz istanbulda yasayan arkadaslarıma bi sorayım dedim...

FSM den geçişte bir sıkıntı olmaması lazım.

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
lorenz tarafından yazılan metin:
bi sorun çıkmıyo herhalde çünkü biizm bazen işimiz oluyo kartalda istediğimiz saat gidip gelebiliyoz :)

yildiz mavisi

Daimi Üye
istanbulda bir sorun yok istediğin saatte istediğin zaman geçebilirsin. bu yasak kamyonlar için var kamyonları saat akşam 9 dan önce yola çıkarmıyorlar. bu yönden için rahat olsun istediğin zaman köprüyü kullanabilirsin,

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
yildiz mavisi arkadaşın dediği gibi kamyonlar hariç bütün araçlara serbest kamyonlarada 9 dan sonra....Bizim araçlarda sadece boğaziçi köprüsünde yasak var oda kamyonet ruhsatlılara...

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Şu kural tanımazlara bir örnek te benden ....Şu sinyalmanyaklar sinyali veren sanki yol onunmuş gibi dalıyor yola ...kaç tanesi ile kavga ediyorum ...Hergün şahit oluyorum...Ya kardeşim nasıl atlıyorsun öyle yola diyorum birde artistlik yapıyor körmüsün sinyal verdim ya diye...ya kardeşim sinyal verince yol senin mi oluyor diyorum....Bide ya ne olacak diyor öküz.....Mutlaka sizlerde karşılaşıyorsunuzdur....

Dark Knight

Fenomen Üye
Hem de nasıl, dedim ya adam otobanda 4lü flaşörleri yakıp geri geri geliyor rahatlığa bakarmısınız yaa *pissed*

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
iyimiş gelsin onu bana gönder iki sokak arkamda öyle sığır bir komşum var ...geri gelmeye kalkmış silivride 2006 da tvler falan göstermişti arkadan kamyon girdi...sapağı kaçırmiş olacak ya ...Hanımı anası kızkardeşi öldü... zaten o günden sonra Allah göstermesin hafif sıyrık.....

Dark Knight

Fenomen Üye
Al işte, tövbe tövbe. Gel de böylesine sövme. Hem kurallara uyma hem sevdiklerinin canına mal ol, sonra da kafayı sıyır. Ne demişler kendi düşen ağlamaz. Bunu yapılan kuralsızlığa kızdığım için söylüyorum, Allah kimseye böyle birşey göstermesin.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
İnan araba falan kullanmıyo ...Aslında normal ama bazen çayocağında falan karşılaşıyoruz....Sanıyorum kayış sıyırıyor...Kendi kendine konuşuyor....Allah yardımcısı olsun hepimizi böyle kazalardan belalardan korusun....

Dark Knight

Fenomen Üye
bakiergul tarafından yazılan metin:
İnan araba falan kullanmıyo ...Aslında normal ama bazen çayocağında falan karşılaşıyoruz....Sanıyorum kayış sıyırıyor...Kendi kendine konuşuyor....Allah yardımcısı olsun hepimizi böyle kazalardan belalardan korusun....

Allah yardımcısı olsun ne diyelim. Herkes kurallara riayet edip fazla değil birazcık çevresindekilere de saygı gösterse iddia ediyorum kaza haberlerini belki arada bir duyarız.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Amin .....İnşallah hiç duymayız ...

yildiz mavisi

Daimi Üye
abi zaten herkes kurallara olsa istanbulda kaza sayısında %70 oranında düşüş olacağına kesin inanıyorum. herkes yolunu bilse bir birine saygı gösterse acele etmese yol benim havalarına girmese bence kaza sayılarında yüksek bir oranda düşüş olur. böylece kimse de kayış sıyırmak zorunda kalmaz.