Hız Sabitleyici

nuri1

Yeni Üye
S.a beyler benim 2013 model 90 hp 1.3 yeni doblo urban var aracıma [big]hız sabitleyici[/big] taktırabilir miyim taktırabilirsem nasıl olur?maliyeti ne olur? Şimdiden teşeekkürler...

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
takılmıyor maalesef.ya da uğraşmak istemiyorlar sanırım.mantıken takılması lazım ama takılmıyor diyor servisler.

nuri1

Yeni Üye
saolun teşşekür ederim.Bu konu hakkında daha detaylı bilgisi olan arkadaşlardan rica ediyorum beni bilgilendirebilirler mi?Yani zorlasak şartları olur mu?Fabrikayı filan arasak konuşssak?

ali1

Daimi Üye
Doblo
Adı
ali nusret
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Bej
2000 in başında bir arkadaşım toyata arabası için yurt dışından getirip kendisi takmış idi büyük ihtimalle piyasada bulabilirsiniz illaki fiat olması gerektiğine inanmıyorum bir araştırın derim

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
eğer aracın o kasada opsiyon olarak hız sabitleyici sunuluyorsa evet sonradan taktırılabilir serviste ama çoğu uğraşmaz ve pahalı olur biraz.
mesela d3 de hız sabitleyici var ama bazı kullanıcılar istemiyor sonradan taktırmak istiyor ve bu mümkün neden derseniz aracın altyapısı müsait mesela en başta beyin'in desteklemesi lazım ki olsun. d3 de olur
ama aynı şey d2 için geçerli değil, (türkiye için) türkiyedeki d2 lerde hız sabitleyici en fullde bile yok ve doğal olarak beyinde buna izin vermiyor d2 için hayal yani olmaz

ama illa ben gaza basmadan sabit hızla gitmek istiyorum diyenler için çok cüzzi bi fiyata gaz sabitleyici aparat satılıyor, siz gaza basıyorsunuz o anda vitesin oraya yerleştirilen bi aparatada o anda basıyorsunuz ve araç pedalı o seviyede kalıyor gaz ayarı yani. ama şöyle bi durum var, mesela düz yolda 100 e ayarladınız yol ileride rampa aşağı iniyor ve araç 100 ü geçer çünkü hızı sınırlamaz sadece gazı sınırlar :)

kısacası d3 için evet d2 için hayır
(aslında d2 de olması lazım dobloda yok ama punto, brava gibi araçlarda 1.3 motor olanlarda hız sabitleyici sunuluyor, sonuçta aynı motor aynı beyin doblodada var bence destekliyodur beyin ama yapanı bulmak zor tabi bu benim şahsi düşüncem mantık olarak böyle)

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
D2'yi ne yazık ki sadece motor ve yedek parça avantajı ile piyasaya sürmüşler. Onun dışında kısıtlı bir araç. Ben de düşük yakıt tüketimi ve geniş iç hacim sunduğu için kullanıyorum. Biraz daha ekstrası olabilirdi. Hava yastıkları 4 tane olabilirdi mesela. Hem bu donanımda olan hem de bu donanıma göre pahalı sayılabilecek bir araçta hız sabitleyici de olabilirdi. Opsiyonel de olsa olmalıydı. Yer döşemeleri biraz daha kaliteli olabilirdi. Plastik aksam da bir miktar daha kaliteli olabilirdi.

Olabilirdilerin sonu gelmez tabi ki. D2 kasayı biraz da 3 kuruşa 5 köfte misali hazırlamışlar. Benim en beğendiğim tarafı ise fazla elektronik aksamı olmadığı için masrafsız bir araç. Bir dahaki aracımda ise kesinlikle ve kesinlikle hız sabitleyici olmasına dikkat edeceğim.