Yardım gaza çok basınca siyah duman atıp sonra normale dönüyor

Azizay98

Yeni Üye
Adı
Abdul Aziz
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2010
2010 Fiat Doblo D3 Premio araca sahibim gaza çok basınca siyah duman atıp sonra normale dönüyor aracimda bir sıkıntı var mı acaba yardımlarınızı bekliyorum tesekkurler

frkyksl

Yenimahalle Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Faruk YÜKSEL
Kan Grubu
0 +
Meslek
Elektronik Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Lal Kırmızı
Aracı biraz yüksek devirde kullanın. Eğer yakıtı kalitesi düşük bir yerden alıyor ve bakim km si yakinsa hemen hemen her dizel yapar bunu. Cevap Hayır ise biraz yüksek devirlerde vites değiştirmek fayda verir.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
hava filtresini de kontrol ettirin dizelde siyah duman yakıt hava karışımının zenginliğinden dolayıdır.ama ani yüklenmelerde kısa süreli olabilir.

Azizay98

Yeni Üye
Adı
Abdul Aziz
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2010
Peki bir sıkıntı yaratirmi yoksa normal mi acaba

Shaldos

Daimi Üye
Adı
Saldıray Taşkıran
Kan Grubu
0 -
Meslek
Petrol Ofisi Pompa Görevlisi
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
Dip gaz yapıp doğru devirde ve viteste değil iseniz siyah duman normaldir dizelde... Sebebi fazla mazot gönderildiği için dip gazda yanmayan yakıt siyah duman olarak çiğ bicimde sistemden dışarı çıkarken siyah duman yapar. Bunun zararı kurum oluşumu fazla olur ve yakıt sarfiyatı artar.. şayet her şey normal ve devrinde vites değişirken surekli siyah duman varsa sistemi kontrol ettiriniz. Ben takip mesafesini korumayan bazı insanımsi varlıklara bu dumanı kullanıp dumana boguyorum böylece takip mesafesini öğretiyorum.. :))

Azizay98

Yeni Üye
Adı
Abdul Aziz
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2010
Cok tesekkur ederim var olun

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
@Shaldos
Şehiriçinde normal hız sınırlarında keyfi selektör yapıp yol isteyen zibidi karakterli insanlara karşı sizin yönteminizi uyguluyorum. 2. Vitesde özellikle dip gazda hem duman hem yolun tozunu kaldırması ile arabanın roket gibi fırlayıp gitmesi güzel ders veriyor

Shaldos

Daimi Üye
Adı
Saldıray Taşkıran
Kan Grubu
0 -
Meslek
Petrol Ofisi Pompa Görevlisi
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
@omer42320

O olay çok başıma geliyor. Soba borusu gibi duman attığı için ayrı bir zevk alıyorum öyle insanlara dumanı verince :) bizim eksozlar helikopter tipi dedikleri cinsten aşağı bakınca o dumanın asfalta vurarak bulut oluşturması çok zevkli oluyor. İnsanın yağları eriyor zevkten :)

Zeguj

Saygın Üye
Doblo
Adı
Halil
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğretmen
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Çöl Grisi

asefaabaci

Yeni Üye
Adı
Ali Sefa
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
2 ay önce doblo 1.9 jtd aldım 207 binde arac .Daha yeni farkettim 2000 devirden sonra gaza yüklenince kara duman atıyor . Ayağı gazdan çekene kadar geçmiyor tabi. 2000 devir altı sıfır duman atıyor Sebebi nedir arkadaşlar?