Yardım gaza çok basınca siyah duman atıp sonra normale dönüyor

Azizay98

Yeni Doblocu
SMS Onaylı
Ad
Abdul Aziz
Kan Grubu
0 +
Araç Yılı
2010
Araç Kasa Tipi
D3
Plaka
34VHY90
Araç Model
CLASSiC Premio
2010 Fiat Doblo D3 Premio araca sahibim gaza çok basınca siyah duman atıp sonra normale dönüyor aracimda bir sıkıntı var mı acaba yardımlarınızı bekliyorum tesekkurler

frkyksl

Sincan-Eryaman Temsilcisi
Temsilci
SMS Onaylı
Ad
Faruk YÜKSEL
Kan Grubu
0 +
Meslek
Elektronik Teknikeri
Araç Yılı
2011
Araç Kasa Tipi
D3
Renk
Lal Kırmızı
Plaka
06 DF 0776
Araç Model
COMBi 1.6 105 HP MJET E4 PREMiO
Aracı biraz yüksek devirde kullanın. Eğer yakıtı kalitesi düşük bir yerden alıyor ve bakim km si yakinsa hemen hemen her dizel yapar bunu. Cevap Hayır ise biraz yüksek devirlerde vites değiştirmek fayda verir.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
İl Yöneticisi
SMS Onaylı
Ad
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Plaka
78AAD161
Araç Model
Aracım Başka Marka
hava filtresini de kontrol ettirin dizelde siyah duman yakıt hava karışımının zenginliğinden dolayıdır.ama ani yüklenmelerde kısa süreli olabilir.

Azizay98

Yeni Doblocu
SMS Onaylı
Ad
Abdul Aziz
Kan Grubu
0 +
Araç Yılı
2010
Araç Kasa Tipi
D3
Plaka
34VHY90
Araç Model
CLASSiC Premio
Peki bir sıkıntı yaratirmi yoksa normal mi acaba

Shaldos

Doblocu
SMS Onaylı
Ad
Saldıray Taşkıran
Kan Grubu
0 -
Meslek
Petrol Ofisi Pompa Görevlisi
Araç Yılı
2006
Araç Kasa Tipi
D2
Renk
Beyaz
Plaka
35LFY99
Araç Model
CLASSiC CARGO 1.3 MJET
Dip gaz yapıp doğru devirde ve viteste değil iseniz siyah duman normaldir dizelde... Sebebi fazla mazot gönderildiği için dip gazda yanmayan yakıt siyah duman olarak çiğ bicimde sistemden dışarı çıkarken siyah duman yapar. Bunun zararı kurum oluşumu fazla olur ve yakıt sarfiyatı artar.. şayet her şey normal ve devrinde vites değişirken surekli siyah duman varsa sistemi kontrol ettiriniz. Ben takip mesafesini korumayan bazı insanımsi varlıklara bu dumanı kullanıp dumana boguyorum böylece takip mesafesini öğretiyorum.. :))

Azizay98

Yeni Doblocu
SMS Onaylı
Ad
Abdul Aziz
Kan Grubu
0 +
Araç Yılı
2010
Araç Kasa Tipi
D3
Plaka
34VHY90
Araç Model
CLASSiC Premio
Cok tesekkur ederim var olun

omer42320

Yeni Doblocu
SMS Onaylı
Ad
ömer
Kan Grubu
A RH +
Araç Yılı
2004
Araç Kasa Tipi
D1
Araç Model
CLASSiC SX JTD
Dip gaz yapıp doğru devirde ve viteste değil iseniz siyah duman normaldir dizelde... Sebebi fazla mazot gönderildiği için dip gazda yanmayan yakıt siyah duman olarak çiğ bicimde sistemden dışarı çıkarken siyah duman yapar. Bunun zararı kurum oluşumu fazla olur ve yakıt sarfiyatı artar.. şayet her şey normal ve devrinde vites değişirken surekli siyah duman varsa sistemi kontrol ettiriniz. Ben takip mesafesini korumayan bazı insanımsi varlıklara bu dumanı kullanıp dumana boguyorum böylece takip mesafesini öğretiyorum.. :))
Şehiriçinde normal hız sınırlarında keyfi selektör yapıp yol isteyen zibidi karakterli insanlara karşı sizin yönteminizi uyguluyorum. 2. Vitesde özellikle dip gazda hem duman hem yolun tozunu kaldırması ile arabanın roket gibi fırlayıp gitmesi güzel ders veriyor

Shaldos

Doblocu
SMS Onaylı
Ad
Saldıray Taşkıran
Kan Grubu
0 -
Meslek
Petrol Ofisi Pompa Görevlisi
Araç Yılı
2006
Araç Kasa Tipi
D2
Renk
Beyaz
Plaka
35LFY99
Araç Model
CLASSiC CARGO 1.3 MJET
Şehiriçinde normal hız sınırlarında keyfi selektör yapıp yol isteyen zibidi karakterli insanlara karşı sizin yönteminizi uyguluyorum. 2. Vitesde özellikle dip gazda hem duman hem yolun tozunu kaldırması ile arabanın roket gibi fırlayıp gitmesi güzel ders veriyor
O olay çok başıma geliyor. Soba borusu gibi duman attığı için ayrı bir zevk alıyorum öyle insanlara dumanı verince :) bizim eksozlar helikopter tipi dedikleri cinsten aşağı bakınca o dumanın asfalta vurarak bulut oluşturması çok zevkli oluyor. İnsanın yağları eriyor zevkten :)

asefaabaci

Yeni Doblocu
SMS Onaylı
Ad
Ali Sefa
Kan Grubu
A RH +
Araç Yılı
2004
Araç Kasa Tipi
D1
Plaka
33NHA66
Araç Model
CLASSiC SX JTD
2 ay önce doblo 1.9 jtd aldım 207 binde arac .Daha yeni farkettim 2000 devirden sonra gaza yüklenince kara duman atıyor . Ayağı gazdan çekene kadar geçmiyor tabi. 2000 devir altı sıfır duman atıyor Sebebi nedir arkadaşlar?

Yukarı Alt