FRENDEN GELEN SES

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.368
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
günaydın team doblo.arkadaşlar iki sefer oldu sola virajlı yolda sert fren yapmak zorunda kaldım sağ tekerden katır kutur sert ses geldi.yük sağ tekerde oldığu için olabilirmi yada o tekere daha fazla güç gönderdiği için mi olmuş olabilir?yoksa neden olabilir.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.368
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
fazla hızlı değildim.araç daha16 000 e yaklaştı.frenleri sert kullanmam normalde vites küçülterek yavaşlarım.vatandaşın biri önüme kırınca bende direksiyononu sola kırıp fren yapmak zorunda kaldım hızım 40-50 civarıydı.

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
sürrat durumuna göre kızaklama olmuş olabilir.balataların ne durumda?en son ne zaman ayar yaptırdın?kampana balatalarının ayarı dengelimi?

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
fazla hızlı değildim.araç daha16 000 e yaklaştı.frenleri sert kullanmam normalde vites küçülterek yavaşlarım.vatandaşın biri önüme kırınca bende direksiyononu sola kırıp fren yapmak zorunda kaldım hızım 40-50 civarıydı.

20 bin bakımına çok kalmamış.20 binde fren ayarı yapacaklar o zaman rahatlar.sıkıntı etmenizi gerekirecek bi durum olduğunu düşünmüyorum.

ademozkaragul

Saygın Üye
Doblo
Tepki
104
Adı
adm
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Gümrük Komisyoncusu
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
bordo
abs den gelmiş olabilirmi o ses bende şirketin opel korsası var ani fren yapınca ondanda katır kutur sesler geliyor.

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
abs den gelmiş olabilirmi o ses bende şirketin opel korsası var ani fren yapınca ondanda katır kutur sesler geliyor.

doğrudur...dişli sesine benzer bir ses gelebilir.

B_MOOSTY

Daimi Üye
Tepki
0
bence ABS devreye girmiş ve aktif çalışmış. reflex olarak ani fren kullanmışssındır.?

B_MOOSTY

Daimi Üye
Tepki
0
ani frenlemede o takur tukur ses pedaldan titreme olarak da hissedilebilir..