Fiat'a Sorun Cevaplasınlar (DUYURU)

Durum
Konu kapatılmıştır.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

bingolizm

Aktif Üye
Adı
yavuz sultan selim
Modeli
Saygílar
1- 2011 1.3 75 bg araç sahibiyim bu arac taki motorun kasaya ufak geldiği rampada bayılma olduğu ( oluyor) bir şehir efsanesimidir..

turbodoblo

Aktif Üye
Adı
Meriç
Modeli
Renk
Gri
Merhabalar size 3 sorum olucaktı,(fazla ama kusura bakmayın)
1.Doblo4 serisine istersek fabrikadan benzinli motorlu alabilir miyiz ? Alabilirsek d3 benzinli motoru,1.4Fire veya 1.4Turbo-Jet motorlarından hangileri konabilir.
2. Sorum ise Doblo2 2009 1.4 sahibiyiz azda olsa güç artışı nasıl sağlabilir araçtan? bildiğim kadarıyla araçta turbo bulunmadığından yazılım sayesinde güç artışı yaşanmıyor.Amacımız yokuştaki performansını azda olsa arttırabilmek.
3.Fiat Uno aracımıza pandizot bulamadık hiçbir yerde nereden bulabiliriz?

DobLoPremio

Veloce
Başka Araç
Adı
S.Asil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2002
Renk
Azzuro Blu
@Fiat Türkiye

Ufak Tefek Sorunlar Derken Örneğin ; Benim Aracım USB Müzik Oynatırken Çalan Şarkıyı Tekrar Ve Tekrar Çalıyor Çözümünü Bulamadım Bunun Gibi Küçük Şeylerden Söz Ediyorum Başka Bir Örnek Daha Vereyim Aracımın Sol Far Yıkaması Yıkama İşleminden Sonra İçeri Girmiyor Elimle Hafıfçe Dokunduktan Sonra İçeri Giriyor Böyle Şeyler Yani , Bunun İçin Servise Gitmemiz Çok Tuhaf Geliyor Bana.

Çamurluk İstedim , Fiat Saat İstedim , 6 Lı Bölme Parçasından İstedim , Sürekli Yok İle Karşılaşınca Geriye Kalanları Haliyle İsteyip Sormadım.

Satış Mağazası Olursa Bekliyorum Heyecanla. Ne Gibi Aksesuar İstersiniz Konusuna da Değineyim Biz FİAT Kullanıyoruz Yani Bir Yere Gittiğimizde Farkımız Olsun Nasıl Anlatabilirim Hem Araç İçin Hemde Kullanıcı İçin Kişiselleştirme Seçenekleri Olsun İsterdim Ve Tabi ki Uygun Fiyat.

Birde ADANA'daki Piknik Etkinliği İçin Rezarvasyonu Nasıl Yaptırabilirim , Ve Aracıma TomTom Navigasyonu Nasıl Temin Edebilirim Ücreti Ne Olur :) Çok Teşekkürler FİAT :asik:

Son düzenleme:

Fiat Türkiye

Azimli Üye
Adı
Efecan
@sukru56

Bildiğiniz üzere Doblo araçlarımız otomobil ve kamyonet sınıfında trafiğe çıkmaktadır. Örneğin Doblo Panorama modeli otomobil sınıfında olduğu için bu ticari vergilendirme sınıfında değil özel kullanım tercihi için üretilmiş bir model. Diğer ticari versiyonların vergilerinin düşürülmesi için bakanlık veya farklı bir kurumla ilgili girişimimiz olduğunu söyleyemem, tamamen vergilendirme ile ilgili kurumun alacağı bir karar.

rahatsuz61

Saygın Üye
Adı
Recep Kuzu
Meslek
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Matematik-Bilgisayar Öğrencisi
Modeli
Renk
Çöl Grisi
@Fiat Türkiye
Panorama doblolarda istedigimiz butun paket seceneklerini satin alabiliyormuyuz? Premio plus veya Maxi Safeline Panorama alabiliyor muyuz?

rahatsuz61

Saygın Üye
Adı
Recep Kuzu
Meslek
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Matematik-Bilgisayar Öğrencisi
Modeli
Renk
Çöl Grisi
@Fiat Türkiye
Yazilimi onermemekteyiz diyorsunuz ancak bizim araclarimizla ayni motoru kullanan opel grubu Araclarinda bizim 1.6 litrelik multijet motorumuzu 136 hp olarak satisa sunuyor. Benzer olarak 500L ler 120 hp , Bravolar 120 hp. Bizim araclarimiz daha agir kasaya sahip bunun farkindayiz ama yazilimla birlikte turbonun daha dusuk devirlerde tork vermesini saglayip yakit tuketimini ve performansi artirmak icin istiyorum ben yazilim yapmayi mesela. Turbo bizim araclarimizda ancak 2000 devirden sonra hissediliyor. Bu da araci verimli kullanmak icin 3000-3500 devir cevirmemizi gerektiriyor. Mesela rampada aracimiz 3. viteste 1500 devire dusse gaza sonuna kadar da bassak toparlamiyor. Mecburen 2. vitese veya 1. vitese dusurmek zorunda kaliyoruz.

Fiat Türkiye

Azimli Üye
Adı
Efecan
@serdarengin

Serdar bey merhaba :) Bu durum ile ilgili aldığım teknik yorum aracın gaz pedalına takılan bir adaptör olduğu ve bu adaptörün motora farklı sinyaller göndererek bu gibi tüketim farklılıklarına neden olabilmesi. Biz bu şekilde yazılımları kesinlikle önermiyoruz, ancak aracın ilk sahibi iseniz ve bir müdahale yoksa bu durumda sizin şansınız olabilir :)

Fiat Türkiye

Azimli Üye
Adı
Efecan
@ferman06

1- yakıt tüketimi her ne kadar kişisel kullanım ile alakalı olsa da bence bu tüketim biraz fazla, en yakın servisi ziyaret edip teste çıkılmasında fayda var.
2-bu durumunda serviste incelemesinin yapılması gerekiyor birkaç fikrimiz var ama servis inceledikten sonra net yanıt vermemiz daha sağlıklı
3-bu durumu test etmek gerekiyor. Benim test etme fırsatım olursa daha sonra forumda paylaşırım. Belki siz test edip Team doblo'da paylaşırsınız :)
4-tamamen kişisel becerisine bağlı :):) ama araçlarımızın sağlamlığı ile ilgili güvenimiz tam.
5-Öncelikle her zaman uygun devirde kullanmak, klima :( ,dur kalk engelleyebileceğimiz bir durum değil ama bu da yakıt tüketimini olumsuz etkiler, düzenli bakım yaptırmak çok önemli hava fitresi yağ değişimi gibi müdahaleler etkiler, fazla yük bunlar ilk aklıma gelenler ve doğrudan etkilen durumlar tabi çoğaltılabilir.

Fiat Türkiye

Azimli Üye
Adı
Efecan
@gökhangün

1- Emniyet kemeri ikazı belli bir şasi'den sonra araçlara konmadı.
2- Araca yaptıracağınız extra bir işlemde sadece o parça ve o parçaya bağlı arızalar garanti kapsamından değerlendirilmez. ama bunu ciddiye almak gerekir biraz zor da olsa farı değiştirirken elektrik sistemine zarar verilirse bu aracın birçok kısmını etkiler bu da garanti dışı değerlendirilir.
3- İstanbul'da kullandığınızı düşünürsek yakıt tüketimi normal gözüküyor.
4- Torpido ışığı, bagaj ışığı ve kolçalar benim daha önceden sizin forumunuzda okuyup ilgililere ilettiğim konular bunlar ile ilgili gelişmeler yaşanacak:)

Fiat Türkiye

Azimli Üye
Adı
Efecan
@mehmet.64100

Servis ismi ve aracınızın bilgilerini bana mesaj olarak gönderebilir misiniz?

Fiat Türkiye

Azimli Üye
Adı
Efecan
@huseyinozd

Vermiş olduğum bilgi 2014 model ve 2015 modeli içindi daha eski modellerde böyle bir sorunuz varsa araştırabilirim.

gökhangün

Daimi Üye
Adı
Gökhan
Meslek
Öğrenci
Modeli
Renk
siyah
@Fiat Türkiye

ilginiz için çok teşekkür ederim
kemer için bi çözüm yok mu ?

xxcarsixx

Aktif Üye
Modeli
öncelikle merhabalar,
d4 kasa doblonun katlanır aynasını d3 doblonun aynasına adapte edebilme şansımız var mı?
birebir aynı aynalar görünüşte?

wilyimc

Daimi Üye
Adı
Tayfun Aktürk
Modeli
Renk
Metalik Siyah
Şu aynaları ayarlayan joystick ne zaman daha rahat ulaşabileceğimiz bir alana(genelde cam kumandalarının oralarda olan yere) taşınacak? 15 senedir aynı yerinde görün artık bu sorunu.

Ayrıca daha kullanışlı bir iç mekan istiyoruz. Soğutmalı torpido veya kullanışlı güzel bir soğutmalı kolçak(bravolarda vardı) istiyoruz. Sonuçta bir aile arabası ve seyehate düşkün aileler için bunlar çok önemli.

Son düzenleme:

doblocuemre

Yeni Üye
Adı
emre
2015 d4 premio plus sifir aldigimiz aractan uconnect multimedya sistemini tanitan kitapçık çıkmadı bunu aldığımız bayiyle ve fiatla iletişime geçmemize rağmen bir dönüş yapilmadi.Boyle bir kitapçık yokmu yada bize
verilmedimi.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@Fiat Türkiye
merhaba fiat türkiye özellikle benim yakıt tüketimimi göz önüne almanızı rica ediyorum ve halen beklemedeyim ve ayrıca fiat türkiye üzerinden mesaj olarak tarafınıza iletmiştim efe beyle görüşmüştük.teşekkürler.

Dosyalar

• 11857740_879385148798343_1923089749_n.jpg
    11857740_879385148798343_1923089749_n.jpg
    16,6 KB · Okunma: 25
Durum
Konu kapatılmıştır.