Far Lambasını değişmek istiyorum

diamond

Saygın Üye
Fotodan öyle gözüküyor ama floresan beyazı sönük kalır yanında :D o sarı ışıkta yanıyor :D siz sanayide bir araştırın size önerecekleri yine aynısı olacak ya Osram ya Narva ya Philips yada Mtech :)

aksoza

Azimli Üye
peki tşkler bilgileriniz için araştırıcam inş da sonuca varıcam kendi ellerimlede takıcam inş:)

diamond

Saygın Üye
Çocuk oyuncağı takarsınız pekala kolay gelsin.. Dipsiz beyaz ampulde alırsanız dikkat edin çoğu arıza ışığı yaktırıyor %99 beyaz dip ampülleri ama benimkiler yakmıyor Mtec Super White Dipsiz Park Ampülü..

aksoza

Azimli Üye
farları değiştirdim beyaz ampul aldm dediğiniz gibi ama marka olarak değişik bi marka oldu gittim aksesuarcıya çeşitlerini gösterdi anlamam dedim h7 4500 istiyorum ben abi 4500 bulunmaz dedi 8000 gibi bişeyler söyledi gazlı varmış nasıl oluyorsa aldım onu taktırdım beyaz yanıyor yanmasınada gece olmadığı için göremedim hava kararınca test edicem. fakat parklar da mavi oldu takarken lambayı birtanesi patladı onun yerine değişik led mi ne taktılar oda hata veriyor yarın gel dibi camlı olanı takarız dediler o zaman hata vermezmiş araba.
birde benim bu beyaz ampuller 100 w yazıyor kutu üzerinde 12 ve 100 w gibi bişeyler yazıyor sakıncası varmı bunun arabaya zarar verirmi elektrik devrelerine?

aksoza

Azimli Üye
nette araştırdımda benim ampuller yarmazmış:) gitti 40 tl boşa bilsydim direk çöpe atardım parayı:) 100 w ampuller tesisatı yakabilir dediler çok zararlıymış beş para etmez diyorlar:) yarın aldığım yere gidiyim bakalm ne dicekler adama sordum yok zararı olmaz çok kullandık şikayet yok dedi fakat her alan benim gibi arştırmazsa şikayt olmaz ki şikayet olsa takalım abi dermi tüh

diamond

Saygın Üye
Markalı ampul alsaydınız hem gideri fazla olurdu hemde her hangi bir sorun olmazdı yarin bir gün o ampullerin teki patlarsa şaşmayınız role ile o işi halledebilirsiniz. Osram Narvalar 40 demiştim hocam 85w onlarda size söyledimde normal bizim devreler 55w diye ama bendede 1 senedir problem olmuyor. Dibsiz park lambası arıza ışığı yaktırır demiştim size bir marka önermiştim onlar arıza ışığı yaktırmıyorlar... Değiştirirse Osram yada Narva takdırım aynı ücret hem kaliteli hem bilindik marka.. 100w problem teşkil edebilir.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
osram benimkiler...beyaz..

bu arada diamond ceket filan maşallah saçlar filan şekill olmuş :D

diamond

Saygın Üye
vay senin farlarda hayırlı olsun kendimizi alıştırıyoruz çekete yakında bol bol giyerik :D

aksoza

Azimli Üye
İÇİME sinmedi tekrar gittim ve değiştim geri iade ettim hıd marka xenon set aldım yalnız ampulleri de monza marka oldu ampulmu yok dedi bişey yok dedi ordaki arkadş monza takıyorum abi normalde ampulü bunlar değil dedi bu dahada iyidir dedi peki dedim bende. farlar çok güzel hoş bi görüntüsü oldu beyaz olduğu çok belli ilk takılana göre.yalnız bişey fark ettim yolda arkadan gelen arçlarda benim gözümü alan xenon lara benziyor benim lambalarda buda hiç hoşuma gitmedi inş öndeki rahatsız olmuyordur.görüntü mükemmel bembeyaz görüntüsü var gayette güzel gösteriyor sellektör yapınca onun sarı ışığı hiç hoş olmuyor ama zaten ne zaman kullanıcam uzunları:) parklarda beyaz oldu gayet hoş bir görünüm oldu araca ve içimde rahat ettti yok 100 w eritir patlatır derken böyle tedirgin bir şekilde kullanmk hiç rahat ettirmezdi beni hayırlısı bakalım:) pişman olmayız inş. hıd markası iyidir inş monza da ampul 2 yıl garanti bir yıl ampul garantisi gerekirse örnek olsun diye resimi koyarım buraya.

filizcima

Daimi Üye
diamond senın sozlerıne guvenerek zenon sıparıs ettım bakalım bı gelsınler ben derım oluyomu olmuyomu :Dbu arada aksoza burdakı soylenen olur sozu denenmıstır ve hakıkaten oluyosa soylenmıstır...Olabılır denmısse denenmemıstır yada ıhtımallerı vardır bence sen tecrubelere guven :)

aksoza

Azimli Üye
zaten ben aksi bişey demedmki:) sadece 100w olanı takmadım kime sorduysam tesisata zarar verir dedi. arkadaşın dediği markadanda alamadım aynısı olmadı aldıığımı değişim takım halinde satılanlardan aldım şükür bunda sorun yok zaten 35 w bunun gücüde. ben monza ampülleri sordum iyimidir diye kutuda çıkan ampülün dışında ampul taktılar çünkü.

filizcima

Daimi Üye
aksoza tarafından yazılan metin:
zaten ben aksi bişey demedmki:) sadece 100w olanı takmadım kime sorduysam tesisata zarar verir dedi. arkadaşın dediği markadanda alamadım aynısı olmadı aldıığımı değişim takım halinde satılanlardan aldım şükür bunda sorun yok zaten 35 w bunun gücüde. ben monza ampülleri sordum iyimidir diye kutuda çıkan ampülün dışında ampul taktılar çünkü.

yqnlıs anladın burdakı tecrubelere dayanarak bıseyler soyluyolar tecrubelere guven olur derlerse hakıkaten oluyodur:D bunu anlatmak ıstemıstım:D:D

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
filizcima tarafından yazılan metin:
diamond senın sozlerıne guvenerek zenon sıparıs ettım bakalım bı gelsınler ben derım oluyomu olmuyomu :Dbu arada aksoza burdakı soylenen olur sozu denenmıstır ve hakıkaten oluyosa soylenmıstır...Olabılır denmısse denenmemıstır yada ıhtımallerı vardır bence sen tecrubelere guven :)

hangi marka hangi modelde xenon istediniz? ben bir kere h.i.d marka 8.000 k lık xenon taktım. Taktığım anda yükseklik ayarı çok yukarı baktı. Far ayarı yaptırdığım zaman da kısalarla beraber uzunlar da aşağıya indi ve uzunları kullanamaz hale geldim. xenon güzelliğinden dolayı uzunlardan vazgeçmiştim. Bir gün uzun yolda kazı çalışması levhalarını görmedim ve kaza yapıyordum. anında söküp yine orjinale döndüm. Sonra araştırma yaptım ve monza xenonlarda böyle bi sorun olmadığını buldum. ve 10.000 K 'lık monza xenon taktım. hatta onda da araştırma yapıp 90 TL ye almıştım. Şuan 4*4lük kısa ve uzunları kullanabiliyorum.

http://urun.gittigidiyor.com/Monza-H7-10000-K-Xenon-Kit_W0QQidZZ22113743

Monza-H7-10000-K-Xenon-Kit__22113743_0.jpg

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
narva h7 85w ekrem abı

bu holojen normal ampül. camında mavi bi kaplama var dolayısı ile beyaz ışık görünümünde. kullanınca fark edeceksin ışık şiddetini %30 düşürüyor. normal ampül 55w sen 85w almışsın. o açığı kapatır ama biraz daha para verip xenon alsaydın

narva-h7-85-w-xenon-tip-far-ampul-seti-011182-mb27428_227410_r1.jpg

filizcima

Daimi Üye
bu ıslerden cok anlamam abı bunlar kısalar uzunlarıda degıseyım dıyodum o konuda napcaz ozaman bana hepsı burada .com dan bı bakıp lınk koyabılırmısın ordan sıparıs verdım bunları yıne ordan alırım zana zahmet olmazzsa sayet:D

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
bu ıslerden cok anlamam abı bunlar kısalar uzunlarıda degıseyım dıyodum o konuda napcaz ozaman bana hepsı burada .com dan bı bakıp lınk koyabılırmısın ordan sıparıs verdım bunları yıne ordan alırım zana zahmet olmazzsa sayet:D

Kısa farların ampül modelleri H7 , Uzun farların modelleri H1 olarak geçer.

hepsi burada da 85w yok 55w var

http://www.hepsiburada.com/Liste/narva-h1-55-w-xenon-tip-far-ampul-seti-011181/productDetails.aspx?categoryid=264114&productid=otm011181

Gitti gidiyorda 85w var

http://urun.gittigidiyor.com/Narva-H1-12V-Beyaz-Xenon-Tip-Far-Ampul-Seti-450_W0QQidZZ29661431

diamond

Saygın Üye
Benim dedikleri bir kerem Xenon değil filiz benimkiler beyaz ıçık veren ampül Xenon diye vermiş isen yanlış vermişsin :D İnternetten sipariş vereceksen verme sanayide daha ucuz bu ampüller... Alırken 4300k mı 6000k w tuna bak 4300k beyaz 6000k biraz mavimsiye bakar işte Sanayiden al daha ekonomik gelir.

filizcima

Daimi Üye
diamond tarafından yazılan metin:
Benim dedikleri bir kerem Xenon değil filiz benimkiler beyaz ıçık veren ampül Xenon diye vermiş isen yanlış vermişsin :D İnternetten sipariş vereceksen verme sanayide daha ucuz bu ampüller... Alırken 4300k mı 6000k w tuna bak 4300k beyaz 6000k biraz mavimsiye bakar işte Sanayiden al daha ekonomik gelir.
sen gel bızım memleketın sanayıye vallaha cıplak gerı donersın:Dyazarken eksık yazmısım xenon tıpı yazmamısım senın yolladıgın resımdekıler hosuma gıttı sıparısı verdık sanayıde sordum cok yuksekten ucuyolar uzunlar kısaları bı cozelım begenmezsek baska cozum buluruz:D