Far Lambasını değişmek istiyorum

aksoza

Azimli Üye
arkadaşlar ben beyaz florasan far istiyorum sadece far olsun angel tarzı iç dizayn lı birşey yapacağım birşey değil.ama sadece ampul değişikliği ile olayı çözebilirsem ki çözülür bu biliyorum ama ışık olarak ney nasıl renk tonunda ışık verir hiç bilmiyorum.yolda gördüğüm ışıklar oluyor ışıklarda falan sorayım diyorum araç sahibine nerden aldığını ama onuda yapmadım:)

doblo hangi türden lambayı kabul eder ve renk tonları olarak beyaz lamba göz almayan fazla abartı pis durmayan ampul öneriniz varmı? istanbulda bu işi yapan yer çok ama yinede girip hiç bi dükkana sormadım çünkü dobloya takmak istiyorum bunu daha önce düşünmemiştim:)

diamond

Saygın Üye
narva.jpg

Buyur bu benim arabada kullandığım far Narva H7 beyaz ışık takması sökmesi basit fiyatı 35 - 50 arası sanayide 35 tl webde 50 ye kadar çıkabiliyor http://www.modacar.com.tr/Store/ProductDetails.aspx?productid=72788

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
diamond yol ışıtması nasıl...

diamond

Saygın Üye
Yağmur ve karlı havalar hariç güzel her hangi bir problemle karşılaşmadım bugune kadar 1 senedirde kullanıyorum.. Göremediğim yerlerde sis farları imdadıma yetişiyor yani sisler sarı olduğu için..

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
o zman yazın kullanılır onlar :)))
ya bende seviyordumda hiç araştırmamıştım iii oldu ....

diamond

Saygın Üye
Karşıdan görünüş bakımından 10 numara ama karşısına geçip seyretmesi hoşuma gidiyor :D

aksoza

Azimli Üye
resimdeki aracın lambası florasandan çok normal bildiğimiz ışığa benziyor görüntüsü bi beyazlık göremedim. ama uzunlarda mavi gibi görünnen bi ışk var sanki o nedir? bana beyaz lazım arkadaşlar gzel gözüken. araç muayenesinde sorun çıkarırmı bu renk onuda sormak istiyorum.gerçi sökmesi takması basitse kendim halledebilirim.bu yüzdende sadece ampul istiyorum yerine göre değiştirebileyim.örneğin kışın göstermiyormu uzun yolamı çıkıcam değişirim ampulleri:).

diamond

Saygın Üye
Arkadaş o resimde öyle gözüküyor Normalde floresanbeyazından dahada beyaz :) H7 beyaz ışık de osram veya narva fark etmez al tak takamıyosan aldığın yer taksın... aşağıdaki resime bak sarı ve beyaz farkına o halde..

fvxkqh.jpg

buda büyük resim linki http://i41.tinypic.com/fvxkqh.jpg

aksoza

Azimli Üye
h7 ne oluyor bunlar la ilgili bi seri var galiba dimi h7 beyazlığı yüksekmi oluyor? bu öndeki aracın gözünü falan alabiliyormu bazen trafikte denk geliyor resmen adamın gözünü oyuyor aynadan. öyle olsun istemiyorum ampulu ben tedarik ediyim kendim takabilirim.belkide görüntüden evet bu sizin araçtaki ışık bildiğimiz florasan rengini veriyor yani öylemi? çok uzak olduğum için bu konuya arştırıyorum

diamond

Saygın Üye
Hocam H1 H2 H3 H4 H5 H6 H7 VB şeyler ampul dibleri yani ; küçük ışık duyu ve büyük ışık duyu düşün ona göre uzunlarda H1 dir mesela yuva dipi anlaşılmıştır umarım.. Ampulü takacağın kablodan çıkan duy gibim şeye göre adlandırılıyor pek elektrikten anlamadığımdan bu şekilde izah ettim :D giriş yerleri gece gecede pek açıklayıcı anlatamıyorum ama anlamışınızdır umarım. Kimsenin gözünü aldığını zannetmiyorum çünkü kimse sellektör dahi yapmadı ışıklarım yüzünden muayene işine gelince problem olmuyor muayenede polisde sorarsa bu ampul dersin olur biter.

H7 kısa farlar
Uzun ve Sis farları H1 dir..

aksoza

Azimli Üye
anladım anladım bukadr aydınlatmaya gerek yoktu:) apmulun yuvasının kodu oluyor bu ?dimi. şimdi doblolar için h7 lazım yani. tamamda renk tonunu neye göre belirlicem ben? 8000 k gibi bişeyler duydum nette buna göremi değişiyor buda.h7 farını alınca bunun yanında h1 uzun lambasını vermiyorlarmı:)

diamond

Saygın Üye
yok uzunlara o farlardan vermiyorlar yükseldikçe mavi ışık verimi yükseliyor benimkiler 4500k lık yok illa ampul takacam diyosan 6000k takabilirsin. 8000k takarsan o mavi gördüğün ışıklardır. normalde ampul çıkışlarımız 55w ama bunlar 85w role kullanın diyorlar ama ben bu zamana kadar yaklaşık 1 sene oluyor yolumda açık farımda hesabı kullanırım devamlı aracı herhangi bir problem ve aküde boşalma olmadı...

aksoza

Azimli Üye
zaten ampul takıcam ben böyle olsun istiyorum yani sök çıkar olucak istediğim zaman kolay kolay değiştirmek istiyorum sadece bir tane ampul den ibaret olsun beyaz ışığı verme olayı. 4500 iyi diyorsunuz yani beyaz florasan ışığını bundan sağlaya biilirim yani. 6000 i ne için takıcam? dahamıbeyz?55 w 85 w olayı fazlada mazot harcatmasın?

aksoza

Azimli Üye
sonuçta bütün akım dinomadan geçiyor dinomadan motordan geçiyor motorda mzottan mazotta CEPTEN yiyor:)

diamond

Saygın Üye
valla hocam 4500 - 6000k öneriyorlar Xenon lar için Xenon lar gibimdir bunlarda tahminim ne kadar rakam yükselirse o kadar mavi ışık fazlalaşıyor benimkiler 4500k ve beyaz floresan ışığı son resimdede bariz belli oluyor ilk resimde demişsiniz beyaza benzemiyor ama sarı ışıklı bir doblo yanında durunca dahada belli oluyor :D mazot yakma olayına gelince daha beni geçen olmamıştır belki :D bi depoda 1100km :) Alalım verelim ekonomiye can katalım ne diyim ben herhangi bir problem ile karşılaşmadım şu zaman kadar.

aksoza

Azimli Üye
bende 4500 alayım ozaman alırken zaten iyice sorarım ona göre takarım ampulü. yalnız bir depoyla 1100 ne demek bende 1.3 var 50 tl ye 250 yi göremedim henüz çok merak ediyorum bu araba kaç tl yakıyor fulleyip bakıcam

diamond

Saygın Üye
90 ı geçmediğin ve 3000 devire gelmediğin sürece yüksek vites düşük hız yakıt çok az yakıyor. Ayrıca her depoya Enjektör temizleme malzemeside katarım. Beyaz ışık alırsanızda size 2 adet beyaz ışık park lambası lazım dibsiz ampüllerden arıza ışığı yaktırmayacak olanlardan...

aksoza

Azimli Üye
şehier içinde kullanıyorum ben genelde ist trafiği malüm devir 3000 geçmemeye diikkat ediyorum az yaktırcam diye zaten hız yapamıyorumki bu araçla 90 nıda geçmem ama yinede pek az yakar yanını göremedim.
park lambasıdamı beyaz olsun diyorsunuz yani? kötü gözükmemesi için falanmı anlamadım.
http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=264113&productid=otm011520

http://www.oto-parca.net/H7-AMPUL-CIFT-PLUS-90-AMPUL-SERISI,PR-523.html

kaç k olduğuna dair bişey bulamadım bunlarda ama ilki ucuz geldi nedense hemde osram

diamond

Saygın Üye
Benim kullandığım ürün

http://www.hepsiburada.com/Liste/narva-h7-85-w-xenon-tip-far-ampul-seti-011182/productDetails.aspx?categoryid=264114&productid=otm011182

Üründe beyaz ışık veya Xenon tip yazar 4500k sınada bakarsanız tamamdır abim. Işık bu osram istiyosanız onunda linkini atabilirim. Güzel gözükmesi için demiştim evet park ampüllerini değiştirmenizi bazıları arıza ışığı yakıyor

aksoza

Azimli Üye
sizin ışıkta ben şu florasan beyazlığını göremedim gitti:) iki araç gönderdiniz ama diğer aracın farı yanmıyor giibi sanki:) doblo üzerindekli ışıklarda sarı gibi değil açık renk gibi yanıyor zatn yeni araçlarda bu hep böyle gerçi. sizin kullandıklarınızı araştırıcam aksesuarcılara bi bakayım