Egsoz ve motordan gelen yanık kokusu

DuyguSeli

Azimli Üye
Arkadaşlar hazır aklıma gelmişken sizlere sorayım dedim.dobloyu aldığımdan beri ilk çalıştırdığımda özellikle egsozdan bi yanık kokusu geliyo sanki metal yanığımı desem yoksa yağ yanığımı desem anlamadım bi türlü.sonra motoru biraz zorluyorum ön taraftanda geliyor aynı koku.arabayı yakıyoz korkuyorum bazen.araç 13000 küsür km de.10000 bakımına daha girmedi.aracın eski sahibi 10000 bakımına götürdüğünde daha gerek olmadığını söyleyip geri göndermişler.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
2009 model araç daha yeni bence servise bi göster kardeş. Şakaya gelmez...

geremy

Onursal Kurucu
manifold veya egzoz borularını bir kontrol et gerekirse kanala çek iyice bak belki yağ filan değmiştir.
araban yeni servisede danışabilirsin.

kokplot

Onursal Üye
kardelenkurt tarafından yazılan metin:
2009 model araç daha yeni bence servise bi göster kardeş. Şakaya gelmez...

katılıyorum. gözle konrol de birşey göremiyorsan zaten servise götür garantisi devam ediyordur.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
En doğrusu yetkili servise göstermek. :)

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
27 Mayıs kayıt tarihi, 29 Mayıs son giriş tarihi...

Haftasonu dolayısı ile girmedi dersek yarın girmesi lazım.

Girmez ise, uğradı geçti diyebiliriz. :D

doblo909

Yeni Üye
arkadaşlar 1.3 multijet var bendede sıkıştımaya gelmiyor özellikle çok sıcak havalarda manifolt contası yanıyor 90 tl o kokuda sıkıştırmadan oluyor fan bile açıyor dizel motor

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
bende görmedim hiç doblonun fan actgını :)

doblo909

Yeni Üye
SICAK HAVADA YOLA ÇIK MOTORU SIKIŞTIR NORMAL 5.VİTESTE BAS 5DK YOLDA SONRA DURUNCA HEMEN STOP ETME BİRAZ BEKLE FAN AÇACAKTIR AMA SESİ DUYULMAYACAK KADAR AZ *clap*

kokplot

Onursal Üye
ben yeni nesil aracıma geçen baktım ve biraz sıkıştırdım dı:) fan 3 saniye açıp kapıyordu kendini. ses çok çok az duyulmaz ancak direksiyonda olan hisseder durumundaydı.

serkanet

Azimli Üye
çok basıyosan balata kokuyodur :) birde benim başıma gelen sizin başınıza gelmesin suyu eksik olduğu için araba yağ soğutma kasetini açtı yağ su olduğu gibi birbirine karıştı su deposunun içine yağ karıştı radyatör hortumlar komple değişti suyunu felan kontrol et

_AhMeT_

Yeni Üye
DuyguSeli tarafından yazılan metin:
Arkadaşlar hazır aklıma gelmişken sizlere sorayım dedim.dobloyu aldığımdan beri ilk çalıştırdığımda özellikle egsozdan bi yanık kokusu geliyo sanki metal yanığımı desem yoksa yağ yanığımı desem anlamadım bi türlü.sonra motoru biraz zorluyorum ön taraftanda geliyor aynı koku.arabayı yakıyoz korkuyorum bazen.araç 13000 küsür km de.10000 bakımına daha girmedi.aracın eski sahibi 10000 bakımına götürdüğünde daha gerek olmadığını söyleyip geri göndermişler.

aynı koku benim aracımdada mevcut değişik bir yanık kokusu 1000 km yaptım yağ eksiltme falanda olmamıs acaba neden olabilirki ve mazotu sizce hangi firmadan almalıyım?

aalp

Azimli Üye
doblo909 tarafından yazılan metin:
arkadaşlar 1.3 multijet var bendede sıkıştımaya gelmiyor özellikle çok sıcak havalarda manifolt contası yanıyor 90 tl o kokuda sıkıştırmadan oluyor fan bile açıyor dizel motor

bu arkadaşın dediği doğru iki kere fazla zorlamadan bende aldım bu kokuyu

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Allah ne verdiyse basıp sonra stop ediyosanız normaldir bu işler.yol yapan araba hemen stop edilmez 5-10 dakka soğuması için rolantide bırakılır!

lank diye kontağı kapatırsan yatakda sararsın,motor contasıda yakarsın,manifold contasıda!

geremy

Onursal Kurucu
motor sıcakken stop edilirse blokda ani ısı yükselmesi olur buda bazı yerleri hasara uğratır.

aalp

Azimli Üye
RAPTOR tarafından yazılan metin:
Allah ne verdiyse basıp sonra stop ediyosanız normaldir bu işler.yol yapan araba hemen stop edilmez 5-10 dakka soğuması için rolantide bırakılır!

lank diye kontağı kapatırsan yatakda sararsın,motor contasıda yakarsın,manifold contasıda!

yok abi araç çalışırken indim ben o koku geliyordu. Bilgi için teşekkür ederi:)