Egr Valfi arizasi

Nctcngz

Daimi Üye
Adı
Necati
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
@rahatsuz61

1.6 2011 var bende uzun yola çıktım 20 30 km şehirden çıktım bir baktım hararet tavan araç gaz yememeye başladı dip gaz yap yine gitmiyo araç çok enterasandı :) sonra ustamı aradım egr'den kaynaklı olduğunu söyledi 850 TL işçilik içinde değiştirmiştim hafife alınıcak bir parça değil ama maliyet acısındanda epey cebi yoran bir parça dikkat ederim. Devirsiz genel olarak şehir içi kullanımda sık tekrarlarmış dikkat etmek lazım

forswinner

Yeni Üye
Başka Araç
Adı
Erkan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Bu egr'den neler çektim. Sapasağlam giden arabayı bir stop ettim çalıştırınca arıza lambasını gördüm. Gaza basıyorum nazlı nazlı devirleniyor 2000 deviri naparsam yapayım geçmiyor motor. En son kasko ile servise çektirdim garanti turbo gitti diyerek üzgün üzgün beklerken sebep egr'nin açık kalması çıktı. Parça söküldü temizlendi yerine takıldı 150 lira civarı bir işçilik vermiştim.
EGR Valfi Nedir? EGR Valfi Arızası Belirtileri - Arabahaberim.com burada iptalinin sadece bir miktar yakıt tüketimi artıracağını söylemişler. Hiç iptal ettiren var mı? Çünkü bu sorun yeniden oluyormuş.

onur652

Azimli Üye
Adı
onur
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
beyaz
Valla bende merak ettim şimdi

VolkiTolki

Yeni Üye
Doblo
Adı
Volkan AKSOY
Kan Grubu
0 -
Meslek
Satış Sorumlusu
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Gri
selamlar

Egr valfi maalesef çok sık karşılaşılan bir problem. Kötü yakıt kullanımı - düşük devirlerde araç kullanma vs sebep oluyor.
Sensöre kurum gitmediyse temizlenebiliyor.
Ustasına göre 75 - 150 tl arası bir işçilik alınıyor.

Yenisi 1500 tl civarı
Ecufast’te yazılım ile iptal edilebiliyor ve aracın deviri çekişi yükseliyor ancak yakıt sarfiyatı artıyor.

Bendede bu sorun olmuştu birçok ustaya danıştım. Yarısı iptal ettir diyor yarısı değiştir diyor arada kalıyor insan. İnternetten ve YouTube üzerinden araştırdım. Egr valfi iptal ettirmek doğaya karşı çok zararlı olduğunu belirmek isterim. !!!!!