Dokker aldım

zikke

Azimli Üye
arkadaşlar selam...
dokker i acentedeki bir takım tersliklerden dolayı bu gün öğlen teslim alabildim.ilk izlenim geniş ferah bir iç mekan,sessiz ve seri motor,beynimi yiyen emniyet kemeri ikazı,direksiyon pompasının çok inceden kapı gıcırtısı gibi ötmesi (bu ses araban inip dikkatli dinlersen duyuluyor.servis ilk zaman yapar sonra keser dedi.inşallah!!!)sık gösterge
paneli(hele otoparka girip parkları yakınca),gündüz farları,arka kapılarda çocuk kilidi,erişimi kullanımı zor tavan rafı,sürgülü pandizot(sert pandizot aksesuar olarak parasıylada yok)rahat arka koltuklar(sanırım önlerden rahatlar)şık gögüslük.

kısacası bu araç emsali bir doblonun yerini tutmaz ancak önyargılı yaklaşım içinde olanlarada bende varım diyebilecek bir araç kanımca.zaman herşeyi gösterecek.

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
Çok niyetlendiğim araçlardan biriydi DOKKER. Ama piyasada yeni olunca bir türlü cesaret edemiyor insan. Hayrını görün siz. DOKKER'da da yol bilgisayarı var mı? SANDERO STEPWAY'de yok diyorlardı.

zikke

Azimli Üye
akşam üstü çevre yoluna çıktım.bir deneyeyim şunu bakalım diye.bir anda 170-180 dedi ibre.daha da gideri vardı.90 bg **** motoru (fluance ve **** daki motor aynı zamanda) bu araç için fazlasıyla iyi bence.bu süratler ticariler için çok fazla bile aslında.
benim araç ambiante versiyonu yol bilgisayarı yok,stepway versiyonunda standart olarak mevcut.

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
Yani bir modelin iki versiyonu arasında hava yastığı sayısı farkı veya fuzuli donanımlar ( bluetooth vs. ) farkı olabilir belki. Ama şu bizi üçüncü dünya ülkesi yerine koyuyorlar ya bu da ayrı bir rezillik. Yol bilgisayarının bir alt modelde olmaması ne biçim bir iş. Yurt dışında SANDERO STEPWAY'de hız sabitleyici ve park sensörü standart donanım mesela. Türkiye'de 1.500,00 TL'ye navigasyon koyuyorlar ama park sensörünü istesen bile fabrika çıkışı taktıramıyorsun SANDERO STEPWAY'de. Bunlar komik işler.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
aynen.kandırıyorlar bizi.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
yolda stepway dokker dikkat çekmeyi başarıyor

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
karabükte 3 defa karşılaştım + bayilerin önünde çok sayıda dokker vardı :) istanbulda henüz görmedim :)

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
aracın bursada da baya bi satışı oluyo. yollarda hakimiyet kurmaya başlar yakında. normalde yani. adam full donanım seviyesini 35 binliraya veriyor. doblo sağlamlığını kanıtlamamış olsaydı kesin pazarı kaybederdi.

zikke

Azimli Üye
beyler tekrar selam.
araba 750 km oldu.acenteden çıkınca fullemiştim depoyu.215 tl mazot aldı.yani 52 litre civarı.şu an bir çizgi daha mazot gösteriyor gösterge.100 km daha gitse eyvallah.yani 850 km 215 tl==253 kr yakıyor gibi.(200 km şehirdışı gerisi şehiriçi)
benim d2 13 multijet e en son 224 tl lik mazot almışım 808 km yapmışım.yani 277 kr.(400 km şehirdışı gerisi şehiriçi)
şehiriçi şehirdışı yol farkları ve dokker ın yakıt randımanına henüz ulaşmamış olduğunu hesaba katarsanız şartlar eşit olduğunda %20 gibi bir tasarruf ettirecek beni.aracın gücüde cabası.şehirdışında yaptığım 200 km izmir-akhisar arası gidiş gelişti.bilenler hak verecektir sabuncubeli rampaları geçilir bu güzergahta.eskiden doblomla bu rampaları arabada 4 kişi varken 90-100 tırmanırdım.ancak gaz pedalı hep sonda.dokkerla da bu süratlerde tırmandım ama yarım gaz neredeyse inanılır gibi değil.motor gerçekten güçlü ve ekonomik.

ama dokkerın ne kadar artı sı olursa olsun DOBLO DOBLO dur.

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
Memnun olmanız güzel. Bizim klasik dobloları da 90 BG veya 95 BG çıkartmış olsalardı eğer tek depo ile yaptığımız kilometre muhtemelen daha da artardı diye düşünüyorum.

1.5 motorun avantajı güç ve performansta kendini hissettirir. Accent Admire 1.5 CRDI kullanmış biri olarak bunu iyi bilirim.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
beyler tekrar selam.
araba 750 km oldu.acenteden çıkınca fullemiştim depoyu.215 tl mazot aldı.yani 52 litre civarı.şu an bir çizgi daha mazot gösteriyor gösterge.100 km daha gitse eyvallah.yani 850 km 215 tl==253 kr yakıyor gibi.(200 km şehirdışı gerisi şehiriçi)
benim d2 13 multijet e en son 224 tl lik mazot almışım 808 km yapmışım.yani 277 kr.(400 km şehirdışı gerisi şehiriçi)
şehiriçi şehirdışı yol farkları ve dokker ın yakıt randımanına henüz ulaşmamış olduğunu hesaba katarsanız şartlar eşit olduğunda %20 gibi bir tasarruf ettirecek beni.aracın gücüde cabası.şehirdışında yaptığım 200 km izmir-akhisar arası gidiş gelişti.bilenler hak verecektir sabuncubeli rampaları geçilir bu güzergahta.eskiden doblomla bu rampaları arabada 4 kişi varken 90-100 tırmanırdım.ancak gaz pedalı hep sonda.dokkerla da bu süratlerde tırmandım ama yarım gaz neredeyse inanılır gibi değil.motor gerçekten güçlü ve ekonomik.

ama dokkerın ne kadar artı sı olursa olsun DOBLO DOBLO dur.

teşekkürler hasan abi bilgilendirmelerin için. peki yol tutuşu nasıl? karşıdan bakıldığında sanki kalkıp gitcekmiş gibi bir havası var. :)

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
birde benim sorum olucak :) sanki dobloya göre daha dar bi araç doğrumu? yolda çokça rastladım trafikte inceledim özellikle arkadan çok dar görünüyor.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
sanki bana da öyle geldi hanefi :)

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
bende de ilk gördüğümde aynı izlenimi vermişti.yakıtta ve performansta üzmez gibi.dokkerler de kamyonet geçiyor değil mi.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
evet mehmet abi kamyonet geçiyo.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
o zaman logdy daha mantıklı o otomobil sanırım.**** düşünenlere.

zikke

Azimli Üye
selam arkadaşlar;
dokker dışarıdan bakıldığında banada çok darmış gibi görünüyor ancak d2 doblo ile aynı genişlikte ve uzun aslında.(d2 1752 mm genişlik/4253 mm uzunluk--dokker 1751 mm genişlik/4363 mm uzunluk)herhalde aracın keskin hatlarından kaynaklanana bir göz yanılması bu.arabaya binmesi inmesi rahat,görüş açısı gayet iyi,bagajı d2 ye göre derin.koltuklar yatırıldığında d2 3200 litre/dokker 3300 litre hacime ulaşıyor.yani iç hacimle ilgili bir sıkıntı yok.
yol tutuşuda limitler zorlanmadığı takdirde sıkıntı yaratacak gibi değil.zaten ticari araçtan sürüngen karakteri bekleyen aldanır.
lodgy ye gelince;dokker den daha gösterişli daha hacimli bir araç.acentede onuda inceleme fırsatım olmuştu.lodgy otomobil olarak geçiyor motor alt takım aynı.tam donanımlı almak isterseniz iki araç arasında 3000 tl fark oluyor.dokker 36000 tl/lodgy 39000tl--41000tl 7 koltuk.ben ambiance klimalı sol sürgü kapılı tavan barlı opak renk dokker ı anahtar teslimi 31000 tl ye aldım.660 tl trafik sigortası ve 850 tl kasko (%65 hasarsızlık indirimiyle) da diğer masraflarım oldu.lodgy almama sebebim de tamamen duygusal.baz modelin fyatı 37500 tl çünkü.
hepinize iyi günler.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
dün logdy gördüm önden c max e biraz benziyor gibi arkası da çok alçaltılmış.içi de güzel görünüyordu.arka alçak olduğu için bagaj kapağı açılınca yükleme alanı dar fakat içeriye doğru derin görünüyor.hız sabitlemesi,karartılmış camları falan da olmalıydı bence.