Dokker aldım

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
LODGY biraz daha estetik olabilirdi. Biraz daha estetik olması da fiyatına ekstra bir maliyet getirmezdi herhalde. Görünüş de önemli bir yerde.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
lodgy eli yüzü biraz daha düşgün albenili olsaydı bende alabilirdim, bi an otomobil geçtiği için düşündüm ama görünüşte çok önemli

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
EN CUP mudur nedir o testten 3 yıldız almış başka bir testten 1 almış.biraz zayıf gibi.d3 leri neden teste sokmadılar hala.onu da anlamış değilim.

zikke

Azimli Üye
dokker da malzeme kalitesi aramayın sakın.ben aracı teslim aldığım gün kordon da (parke taşlı yolda) şöför kapısında ve tavan rafında ses hissettim.alt takımda da yine parke taşlı yolda sağ ve sol dönüşlerde fişekleri bozuk salıncak gibi takır takır öttü.ertesi sabah servise gittim.lifte aldılar alt takımı komple sıktılar.inanmazsınız her somun en az bir tur dönmüştür.sonra tecrübeye cıkıp tamam abi bu modeller böyle sen çok sessiz bir alt takım bekleme bundan dediler.yahu dobloya 100.000 de alt takım yaptım,90.000de aynı yolda tık yoktu 145.000de de arabayla vedalaştığımda içinde tık yoktu dedim.bu da okadar gider merak etme dediler.(adam malını kötülermi).mesele benim titizliğimden tık duysam sanayiye koşma hastalığımdan kaynaklanıyor belkide.
sonuç ortada ekonomik olduğu için alınan bu araçlarda bir takım dezavantajlar olacak ve biz bunlara kafayı takmayıp yolumuza devam edeceğiz.
herkese iyi yolculuklar.

hardcrss

Onursal Üye
EN CUP mudur nedir o testten 3 yıldız almış başka bir testten 1 almış.biraz zayıf gibi.d3 leri neden teste sokmadılar hala.onu da anlamış değilim.

testte zayıf kalmış ama bu puanlama direkt çarpışma testine oranlı değil. mesela araçta emniyet kemer ikazı yoksa puan kırıyorlar. bunun gibi şeylerden de puan kaybediyor araçlar.

birde euro ncap testlerine giren araçlar modelinin en dolu versiyonları oluyor. ama türkiyeye gelen araçlar genelde kırpıldığından 5 yıldız almasının bir önemi kalmıyor.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
geçmiş olsun d1 ve d2 nin ön tkımı çok sağlam bakalım d3 te öle olacakmı şuan bi şikayet yok ama zaman belirleyecek

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
Bundan sonraki aracım kuvvetle muhtemel D3 kasa 1.3 multijet PREMIO olacak. O yüzden ben de her ne kadar D2 kullansam da D3'leri yakından takip etmeye çalışıyorum. Şuan ben de kötü birşey duymadım. ama ilk çıktıkları zaman hele ki ilk senesinde RİZE'de D3 kasa alan hemen satılık ilanı koyuyordu abartısız. O zaman çok dikkatimi çekmişti bu durum. Şuan böyle bir durum yok gibi.

Abd-ullah

Saygın Üye
Doblo
Adı
ABDULLAH
Kan Grubu
0 +
Meslek
serbest
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
Bundan sonraki aracım kuvvetle muhtemel D3 kasa 1.3 multijet PREMIO olacak. O yüzden ben de her ne kadar D2 kullansam da D3'leri yakından takip etmeye çalışıyorum. Şuan ben de kötü birşey duymadım. ama ilk çıktıkları zaman hele ki ilk senesinde RİZE'de D3 kasa alan hemen satılık ilanı koyuyordu abartısız. O zaman çok dikkatimi çekmişti bu durum. Şuan böyle bir durum yok gibi.
Her ne kadar aracımdan çok memnun olsam da ben de D3 düşünüyorum. 3 ayda bir BİRMOT'a çok km yapmaktan dolayı periyodik bakımlara gittiğimden oradakilerle samimi sohbetler de bulunuyoruz. Onların da dedikleri ilk çıkanlardan uzak dur oldu. Bir tanıdık reno servisinde onlar da megan II ilk çıktığında çok çekmiş. Ben açıkçası 2012 1.6 lara bakıyorum ara ara, alacağımdan değil. Serbest çalıştığımdan ne zaman ne kadar kazanacağız belli olmuyor, olurda bir iş yapar para kazanırsak bakarız artık.*ice*

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
hayırlısı olsun abi. allah gönlüne göre versin.

Abd-ullah

Saygın Üye
Doblo
Adı
ABDULLAH
Kan Grubu
0 +
Meslek
serbest
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
Sağol kardeşim,Allah herkese hayırlısından gönlüne göre versin. Şimdilik gönlümüzde hala doblo var, hazır cillop gibi K2 belgemiz de var ama aklımızın bir köşesinde de Türkiyede üretilmesi kaydı ile Dokker olabilir.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
d3 te şun en sorunsuz motor 1.3 multijet yani d3 1.3 ilk çıktığındada sorunsuzdu şuanda 1.6 larda bi şanzıman problemi vardı ama oda giderildi

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
Ben de bir sonraki aracımı D3 1.3 Multijet Premio düşünüyorum. Öncelikli hedefim de yakıt ekonomisi sağlamak. Ama aklımda da hep D2'deki yakıt ekonomisini tutturamamak var. Hal böyle olunca öyle de böyle de yakacaksa eğer 1.6 105BG almakta fayda var diyorum. Acaba hangisi ???

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
d3 1.3 lerin 1.6 lardan az yakacağını sanmıyorum.vergide de hiç bir karı yok o yüzden 1.6 tercih ettim.bastımı gitsin bari dedim.d2 lerden kesinlikle fazla yakıyorlar çünkü kasa ağırlık yükseklik genişlik hepsi d3 te fazla.mecburen yakıtta d2 ye göre fazla.

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
d3 1.3 lerin 1.6 lardan az yakacağını sanmıyorum.vergide de hiç bir karı yok o yüzden 1.6 tercih ettim.bastımı gitsin bari dedim.d2 lerden kesinlikle fazla yakıyorlar çünkü kasa ağırlık yükseklik genişlik hepsi d3 te fazla.mecburen yakıtta d2 ye göre fazla.

Sitesinde 1.3 MJ 90 BG D3 kasa için şehirdışı 4.3 lt. / şehiriçi 6.6 lt./ karma 5.1 lt yakıt tüketim değeri gösteriliyor. 1.6 MJ 105 BG D3 kasa için şehirdışı 4.7 lt. / şehiriçi 6.8 lt./ karma 5.5 lt yakıt tüketim değeri gösteriliyor. Bu değerlerde tabi ki de 1.6 motor 105 BG almak daha mantıklı gözüküyor.

Acaba **** Kangoo'da yakıt değerleri kullanımda nasıldır? 1.5 DCI 90 BG motoru merak ediyorum.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ

Sitesinde 1.3 MJ 90 BG D3 kasa için şehirdışı 4.3 lt. / şehiriçi 6.6 lt./ karma 5.1 lt yakıt tüketim değeri gösteriliyor. 1.6 MJ 105 BG D3 kasa için şehirdışı 4.7 lt. / şehiriçi 6.8 lt./ karma 5.5 lt yakıt tüketim değeri gösteriliyor. Bu değerlerde tabi ki de 1.6 motor 105 BG almak daha mantıklı gözüküyor.

Acaba **** Kangoo'da yakıt değerleri kullanımda nasıldır? 1.5 DCI 90 BG motoru merak ediyorum.

yeni kangolarda eskilerinden fazla yakıyor aynı sebeplerden dolayı.eskileri çok az yakıyor ama güvenlik falan dobloya nazaran zayıf.

legend1926

Aktif Üye
d3 1.6 105 bg şehir dışında 4.7 nin altına düşüyo denedim.yeni kangoo da sürüş olarak konforlu bir araç biraz fazla yakıyor ama eskisine göre çok daha modern.

Abd-ullah

Saygın Üye
Doblo
Adı
ABDULLAH
Kan Grubu
0 +
Meslek
serbest
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
Zaten tutmadı türkiyede geçen ay 300 adet satabilmiş, doblo 2000 connect 1500 kusur, dokker 800 adet satmış.

hardcrss

Onursal Üye
Zaten tutmadı türkiyede geçen ay 300 adet satabilmiş, doblo 2000 connect 1500 kusur, dokker 800 adet satmış.

daha ne bekliyorsunuz ki? daha yeni girmiş birçok kişinin canlı bile görmediği araç için. bence başarılı satış rakamları.

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
d3 1.6 105 bg şehir dışında 4.7 nin altına düşüyo denedim.yeni kangoo da sürüş olarak konforlu bir araç biraz fazla yakıyor ama eskisine göre çok daha modern.

Eğer 4.5 yakabiliyorsa 1.6 motor 105 BG seçeneği daha mantıklı olur.

Abd-ullah

Saygın Üye
Doblo
Adı
ABDULLAH
Kan Grubu
0 +
Meslek
serbest
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz

daha ne bekliyorsunuz ki? daha yeni girmiş birçok kişinin canlı bile görmediği araç için. bence başarılı satış rakamları.

Daha yeni mi girmiş 2008 den beri piyasada