Doblonun sinirlarini zorlamak icin yardim :)

cemcelal

Azimli Üye
Tepki
2
Adı
Cem
Modeli
Renk
Siyah
Abi naptın ya ne cemali cem ben cem :D :D Abi öncelikle ben fiat bravo kullandım ve sürüşündeki gaz tepkisindeki güzellik özelliklede ben bastıkça arabanın bas demesi çok güzeldi ama dobloda o gücü elde etmeye uğraşıyorum ve de herkes civic 206 v.b. araba yapabilir ama doblo ayrı bir şey o yüzden ben çok uğraşıyorum *clap*

globetroter

Saygın Üye
Tepki
5
bugün sinirden deli oldum. havaalanı yolunda fiodan kiralık clio 1.5 dci bana resmen plaka okuttu. tabi kullananda araba kendinin değil yakıtı kendi koymuyor lavuk. önce kısa yolda geldi tampona dayandı ilerde kırmızı yanıyor yol verdim gitti gerizekalı kırmızıda fren fren durdu. ben ışığı ayarladım yol müsait en sağ şerit boş 3. vites 60-70 direk geçtim. önümüzdeki yol dediğim gibi havaalnı yolu 5 şerit 10 km uzunluğunda yaklaşık. ben ne varsa bastım bizim 1.3 75 lik dobloya. abi adam arkadan yetişti. benim ibre 160 dedi son herifçioğlu geldi geçti gittti. ya adam bide sıfırdan kalktı ya. bana chip farz oldu artık.

2009_premio

Fenomen Üye
Tepki
536
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
chip olayını bende düşünmeye başladım. farz oldu artık

farukomer48

Aktif Üye
Tepki
3
bugün sinirden deli oldum. havaalanı yolunda fiodan kiralık clio 1.5 dci bana resmen plaka okuttu. tabi kullananda araba kendinin değil yakıtı kendi koymuyor lavuk. önce kısa yolda geldi tampona dayandı ilerde kırmızı yanıyor yol verdim gitti gerizekalı kırmızıda fren fren durdu. ben ışığı ayarladım yol müsait en sağ şerit boş 3. vites 60-70 direk geçtim. önümüzdeki yol dediğim gibi havaalnı yolu 5 şerit 10 km uzunluğunda yaklaşık. ben ne varsa bastım bizim 1.3 75 lik dobloya. abi adam arkadan yetişti. benim ibre 160 dedi son herifçioğlu geldi geçti gittti. ya adam bide sıfırdan kalktı ya. bana chip farz oldu artık.
Fatih abi yaramı açtın resmen katılıyorum chipsiz doblo kalmasın artık haydi doblolar chipe :)

cemcelal

Azimli Üye
Tepki
2
Adı
Cem
Modeli
Renk
Siyah
Valla istanbula gidebilsem ilk iş bende chip yaptırıcam ;)

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.368
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
hayırlısı olsun.o araç yükseklik ve tonajdan dolayı chip te olsa 1,3 doboyu geçer.

ToeXicT

Onursal Üye
Tepki
360
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
1.5 clio 1.5 dac.ia ile aynı motora sahip ben sw **** ile kalktım hemde ıslak zeminde 1. ve 2. vites te patiyle kalkmasına rağmen önde kalktım patiden kurtulunca tabi nos etkisi yarattı benim aracım 4. viteste 170 i görüyor 1,3 lerin son hızı 160 olması biraz garip banda göre 1,3 lerin o kadar ahım şahım bi performansı yok ancak 1,3 chip tuningli d2 kasa dobloyla kalktım resmen kafa kafayaydık 100 hp civarında olmus 1,3 chip yiyince

globetroter

Saygın Üye
Tepki
5
1.5 clio 1.5 dac.ia ile aynı motora sahip ben sw **** ile kalktım hemde ıslak zeminde 1. ve 2. vites te patiyle kalkmasına rağmen önde kalktım patiden kurtulunca tabi nos etkisi yarattı benim aracım 4. viteste 170 i görüyor 1,3 lerin son hızı 160 olması biraz garip banda göre 1,3 lerin o kadar ahım şahım bi performansı yok ancak 1,3 chip tuningli d2 kasa dobloyla kalktım resmen kafa kafayaydık 100 hp civarında olmus 1,3 chip yiyince

160 km düşük mü yüksekmi anlamadım. youtube da 180 çekmiş adam. ben hiç görmedim o hızı...

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.368
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
chipli 1.3 ün 1.6 tdi cadyy i kalkışta öttürdüğünü duydum.

şoförlük farkı illaki vardır ama 1,6 lik cady i öttüren doblodaki çip kendi motorunuda pek yaşatmayıp öttürür gibime geliyor.

ToeXicT

Onursal Üye
Tepki
360
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri

160 km düşük mü yüksekmi anlamadım. youtube da 180 çekmiş adam. ben hiç görmedim o hızı...

160 düşük bana

slhle_d

Daimi Üye
Tepki
1
Son süratle ilgili tüm benzer konulara da yazdım, katalogda verilen son vites deği.l bir önceki vitesin verileridir.Yani 5 ileri araçsa 4. viteste en son yapacağıdır.Çünkü son vites (Salt perfromans araçları hariç) ekonomi ve rahatlama vitesidir.

Şimdi Cem, Celal yazacaktım Cemal çıkmış kusura bakma.

Eğer iyi gittiğini söylüyorsan o bravo 2.0HGT falandır.Zaten benzinli bir araçla dizelin devir çevirmesi kıyaslanmaz ikincisi HGT ler 5 silindirli araçlardır onu kıyaslamak hiç olmaz.

İlk olmak istiyorsan arabayı geri dönüşü olmayan değişikliklere sokman gerekir konfor namına ne varsa söküp atmak gibi.Çünkü araçlar motor güçleri iyi olsa da ağır.Aynı zamanda yüksek.Koltuk- vites-ibreler harici ne varsa sökersin,basarsın en kısa yay kitini,go kart gibi olur ama 1,6 mjet 2.0 dan iyi kalkar.Ne demek istediğimi anladın sanıyorum.Her şey güç değil yani.Önemli olan kaç kgye ne kadar güç kalıyor.Bir diğer konu da yükseklik.Ona aracı alçaltmaktan başka yapacak birşeyimiz yok.
Tekrar söylüyorum, iyi bir yazılım, o da yetmezse onun üstüne bir BOx uygulaması sana istediğini verecektir.Projelerin güzel ama emin ol erken.Senin sorduklarını yapmak için o aracı gözden çıkarabilmen gerekiyor.Mtoru kırmak, şanzumanı kucaklamak gibi.Sen önden yazılımı yaptır, yetmedi mi BOX tak, zaten bunlar diğe aşamalarda ziyan olmaz yine değerlendirilir.Ama altındaki araç 140-150 hp leri bulduğnda bravoyu aramıyacaksın zaten.
Tabiiki 150 hp doblo HGT gibi kalkamaz da gidemez de o ayrı.Ama keyifli ve atak bir araç olacaktır, sana da gayet yeterli gelecektir.
1,6 o kadar da vasat değil bence.Yetmiyorsa sana 2.0 verelim :p

cemcelal

Azimli Üye
Tepki
2
Adı
Cem
Modeli
Renk
Siyah
Biraz büyük düşünmüşüm anlaşılan araç ticari sonuçta çok abartmaya gerek yokmuş yinede yorumlarınız için sağolun şimdilik ilk fırsatta chip yaptırsam yeticek gibi :)

Birde bahsettiğim bravo 2009 1.4 140hp

cemcelal

Azimli Üye
Tepki
2
Adı
Cem
Modeli
Renk
Siyah
Öncelikle herkese uzun bir aradan sonra merhaba :) Aynı konu üzerine bir kaç sorum olucağı için yeni konu açmak istemedim. Doblo için biraz araştırma yaptım ve daha önce turbo timer, daha büyük turbo, blowoff, vanalı egsoz, intercooler ve dereceli krank takan oldumu olduysa hangi marka parçaları tercih ettiler onu sormak istedim ? Herkese şimdiden yardımları için çok teşekkür ederim

om-R

Aktif Üye
Tepki
32
Adı
Ömer
Meslek
Gemi Makine Mühendisi
Modeli
Renk
Vişne Çürüğü
:) Araç boğulması motorundan sebep değil bu konuda emin olabilirsin, Doblo 1,6 şanjuman dan başla yükseltmeye bak nasıl etkiliyor, zaten 2010 Seri sanjumanların bazılarında sıkıntı vardı ki ayrıca Bana göre bu sanjuman bu motora ve araca ağır kalmış ama 6 ileri iyidir candır can.

cemcelal

Azimli Üye
Tepki
2
Adı
Cem
Modeli
Renk
Siyah
Yükseltmekten kasıt nasıl yapabilirim bunu ?