Bilgi Doblonun en çok tutulan modeli hangisi?

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
Merhaba dostlar,

Birçok kişi bu konuda soru soruyor bilgi istiyor?
Siz hangi modeli kullanıyorsunuz? Hangi motor 1,6 ,1,9 1,3 hangi motor?
En çok tutulan model sizce hangisi neden en çok bu model tutuluyor?
Hadi bakalım team doblo bilgi birikimlerimizi paylaşalım.

Gökay_64

Daimi Üye
Doblo
Adı
Ahmet gökay akar
Kan Grubu
0 +
Meslek
Halı yıkama
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Türk kahvesi
Ben 1.6 premio kullanıcısıyım güvenlik konfor yakıt bakım vergi gbi etkenlerden dolayı ideal olduğunu düşünüyorum şeçenekleri çoğaltmak mümkün babamda da 1.9 multijet var oda aracından çok memnun birazda tercih meselesi ben böyle bir tercih yaptım herkeze saygılar hayırlı akşamlar

ahmetkoc

Daimi Üye
Adı
Ahmet koç
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
Beyaz
Ben 2007 1.3 maxi kullanıcısıyım. Sanırsam fiatın hem dobloda hem diğer modellerinde en çok sattığı motoru da bu olsa gerek. Babama 4 5 yıl önce albea almıştım ondada 1.3 motor var. Abimde dün egea urban almış ondada 1.3 motor var :) d3 kasa maxi almayı düşünüyorum bunu satarsam ve onu da 1.3 motor düşünüyorum :D

Shaldos

Daimi Üye
Adı
Saldıray Taşkıran
Kan Grubu
0 -
Meslek
Petrol Ofisi Pompa Görevlisi
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
D2 kasa 1.3 var. İlerde yine alirsam 1.3 alirim. Gitmiyor diyenlere inat gercekten cok is goruyor. Fazlasiyla yeterli bir motor bana... sehir ici cok atik uzun yolda da yeterli.. hiz seven biri degilim zaten.. trafik kurallarina uygun hizlarda yeterli...

AHMETMUTAF1057

Balıkesir İl Temsilcisi
Yetkili Kişi
İl Temsilcisi
Doblo
Adı
AHMETMUTAF
Kan Grubu
A RH +
Meslek
ACİL TIP TEKNİSYENİ-PARAMEDİC
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
DERİN BORDO
D3 1.6 ELEGANCE kullanıcısıyım. Yakıtı olsun, Performansı olsun, Kullanımı olsun Herşey ON numara 5 Yıldız
Ben bu araçımda rahat ettiğim kadar başka bir araçta hiç bukadar keyif aldığımı sefa sürdüğümü sanmıyorum
İYİKİ Doblo ile tanışmışım Artık Hiç kimse beni doblodan vazgeçiremez

cskn_35

Azimli Üye
Adı
Coşkun Şentürk
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2017
Renk
Beyaz
Ben de trekking kullanıcısıyım... çok memnunum... Dobloların tüm versiyonlarını da seviyorum.Hepsini de kullandım... Ama içlerinde 1,9 jtd ile 1,6 multijet favori motorlar... Konfor olarak trekking derim

firukk

Daimi Üye
Adı
Faruk İLİKLİ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Plastik Enjeksiyon
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Gri
haziranda 1,3 d3 dynamic aldım çok memnunum araçtan ama şunu atladım biraz daha ekonomik sebeplerden ötürü tercihim bu yönde oldu. 1.3 değil en az 1.6 olmalıymış. Ben aldığım haftanın içinde çeki demiri taktım ve römork aldım. Yük taşıyorum aynı zamanda 1 tona kadar. 1.6 olsaymış en azından araba yüklü iken daha iyi olurdu diyorum.

Normal aile arabası tarzında da kullanılacak olsa bile en az 1.6 olanı tercih edilmeli bence. Elegance dynamic gibi paketler konusunda çok yorum yapamayacağım ama oda kişisel tercih sanırım :)

Gun

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Serbest
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2014
Renk
Bordo
Merhaba herkese hayırlı akşamlar kazasiz belasiz hayırlı günler dileklerimle benim aracımda 2014 1.3 premio black bende aracımdan çok memnunum doblo candır gerisi heyecandır

ahmetkoc

Daimi Üye
Adı
Ahmet koç
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
Beyaz
@Emir12
Görüşe saygı duymak gerek. Kullandığım aracı arkadaşımla birlikte almıştık. O daha sonra caddy istedi ve aldı. Ben aracı aylardır tek başıma kullanıyorum ve yaptığım tek mecburi masraf vize sigorta oldu. İki seneden daha uzun bir süre önce bu aracı almaya gittiğimizde kavga etmiştik bu rezile binilirmi diyordu arkadaşım. Caddy konforundan fazlasıyla memnun ve satılığa çıkardı :) yakıt ve masraf dobloyla bir tutulamaz kesinlikle diyor. Muhtemelen yakın zamanda d3 kasayla aramızda olacak. Bir süre daha kullanın mutlaka seveceksiniz :) saygılarımla

Emir12

Daimi Üye
Adı
Sedat
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2016
@firukk
Şehir içi en sakın kullanımda 7.5-8 litre. Bu da günümüz şartlarında 40 kuruş. Agresif kullansam 10 litre yakıyor. Şehir dışı 6 litre civarı. Bu da 30 kuruş yapar. Daha önce tüplü binek kullanan biri olarak bana yakıt fazla geldi. Ama büyük olması ve kasanın ağır olması bunda etken. Konforuna diyecek yok. Beni soğutan olay aslında 7 aylık arabada sürekli arıza ışığının yanması. Servis gaz kelebeği dedi sipariş verdi. Bekliyoruz gelince değişeceğim.

ahmetkoc

Daimi Üye
Adı
Ahmet koç
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
Beyaz
@Emir12
Umarım memnun olmaya başlatsın. Bir sene kadar opel corsa 1.7 dti kullanmak zorunda kaldım ve her bindiğimde mutsuz oluyor pişmanlık duyuyordum. Ne hissettiğini anlayabilirim. İnsallah memnun kalır ve mutlulukla kullanırsın

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
Fiat 1.3 multijeti yaklaşık 12 senedir üretiyor. çıktığı günden beri yakıt performans arıza konularından herkes çok memnun.daha önce kullandığınız araç 100 beygirin altında ise 1.3 multijet her yönden tatmin eder. bunun yanında tork güç takıntısı olanlar için de 1.6 multijet var. Türkiye şartlarında herkes ekonomisine önem verdiği için 1.3 daha fazla tutuyor :)

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
İnsanımızda büyük motor çok yakar diye bir takıntı var ama o iş öyle değil kasaya uygun motor 1,9 jtd doblo nun efsane motorudur bana göre tabi vergi konusunda biraz yüksek ama yakıt ve yaptığı işe bakarsanız sonuna kadar hak ediyor. Gelelim yeni nesil e 1,6 105 beygir doblonun yeni efsanesi olacak...

#Raşitemmi

Fenomen Üye
Adı
Raşit DEVE
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Demirci
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk