DoBLoM sxJTD

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Yakıt kalitesinden oluyor yani öyle mi?

kokplot

Onursal Üye
benim bu hususların ikisini birden aynı anda yaşadığımda meydana çıkan sorun buydu. anlatmıştım. connectte 50 ytl lik kötü ( shell den alınma mazot) yakıt yüzünden bunlar aracımın başına geldi. başka sorunlar olabilirmi bilemiyorum .

AnYBoDY

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ümit Can Demirkan
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Bilgisayar Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
arabayı ustaya gösterdiğimizde alırken,sadece enjektörler zayıf biraz demişti..bende o ara enjektör temizleyici kullanmıştım.carpex ti markası..1-2 gün hiç bi sarsıntı olmadı.araba hem rahat çalıştı rahatta gidiyordu.sonra yine devam etti bu durum işte.clean up falan yaptır diyorlar.bakacam artık bikaç ustaya göstermem lazım.alttan gelen şıkırtı egzostan geliyor diyede şüpheleniyorum.çünkü hafiften gaz vernce kesiliyor o ses..ama diğeride 3000 devirde falan 1-2. viteste giderken denedm,hır hır hır diye bi hırıltı yapıyor.ona anlam veremedm

kokplot

Onursal Üye
AnYBoDY tarafından yazılan metin:
arabayı ustaya gösterdiğimizde alırken,sadece enjektörler zayıf biraz demişti..bende o ara enjektör temizleyici kullanmıştım.carpex ti markası..1-2 gün hiç bi sarsıntı olmadı.araba hem rahat çalıştı rahatta gidiyordu.sonra yine devam etti bu durum işte.clean up falan yaptır diyorlar.bakacam artık bikaç ustaya göstermem lazım.alttan gelen şıkırtı egzostan geliyor diyede şüpheleniyorum.çünkü hafiften gaz vernce kesiliyor o ses..ama diğeride 3000 devirde falan 1-2. viteste giderken denedm,hır hır hır diye bi hırıltı yapıyor.ona anlam veremedm

tamam ozaman motor bölümünün altından gelmiyordur öyleyse. başka bir durum olmalı. hani ksoz ucunda tutan lastik takoz olur koparda araç sallndıkça ses yapar belki de öyledir.

en iyisi tanığını ustaya danış ustaların ustasını bul ve emanet et derler:)

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız