DOBLO Veya Tarzında Araç seçiminde Yardım İstiyorum.

Kadirc

Azimli Üye
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2016
Merhaba arkadaşlar
Öncelikle Selamın aleyküm diye konuya gireyim.

Şahsen Doblocu olmak istiyorum Ancak Doblo tarzında Birçok xx marka ve model olduğu için Kendime en uygun aracı bulmak istiyorum Ve sizden Bazı sorularımı cevaplandırmanızı istiyorum Neyse Sözü fazla uzatmadan Aşşağıda özellikleri belirtiyorum.

Doblonun bildiğiniz üzere bir Çok modeli mevcut En önemli sormak istediğim şey ise 1.9 D DOBLO araçlar nedense fiyatları çok düşük ve çevremden duyduklarıma göre bu araçların motorları arızalıymış (fabrika Çıkışından) böyle birşey varmı varsa hangi modelleri tercih etmeliyim. 1.3JTD Bana En çok önerilen modeldir.

Arkadaşlar şunu söylemek istiyorum ben 1995 model mitsubishi almıştım 3xx.xxx bin küsür klometrede olmasına rağmen bana hiç masraf çıkartmamıştır zaten Kullandığım Ahım şahım araba kullanmam Esnafım işten eve evden işe Hafta sonraları biryerlere gitsem 200 + 30 = 230 KM haftada yaparım biryerlere gidersem gitmessem onuda yapamam yıllık taş çatlasın yapacağım kilometre (12bin olmaz)11 bindir. Aracı temiz kullanıcam Açıkcası artık bu aracı aldığımda 5-6 sene Arkama bakmamak istiyorum Bana öyle bir modelli araç tavsiye edin ki istediğim şu özelliklerde olsun ;

12 İLA 16 BinLira civarı param var (Gerçekten temizliğine ve 5 yıl kullanacağıma inanırsam 1lira extradan çıkartabilirim.)
öncelikle vergisi az olsun
Fren muaynesinin önemi yok (yıllık veya iki yıllık)
Birde AÇMA KASA ve Normal kasa ( Bunu mutlaka ögrenmek istiyorum Açma Kasa Yana açılan açma kasamı oluyor yani açma kasa nedemek ? )
Tamirciye gitmeyi hiçsevmem (mümkünse en Masrafsızı olacak şekilde)
Araç Doblo connect partner (bu üçünden birtanesi olabilir.)
Camsız Arkası citty van olur veya panelli olur farketmez (Satışı kolay olan olsun diyelim)
Yolbilgisayarı cartcurt hiçbir önemi yoktur Araba Olsun varsın bilgisayarsız olsun (ucuz yollu olsun diyelim)
daha önce eski model araç kullandığım için zaten eski araçlara alışkınım 2000 model dobloya bindiğim zaman bana mercedese binmişim gibi geliyor Bu yüzden KONFOR yerine Araç dış görünüşü olsa benim için Daha olumlu olur.
Yakıt konusunda Az Cimri olsun demiyorum Orta yollu yaksın ama motoru uzun ömürlü olsun
Alacağım Araç kaç yüz bine kadar BAna hiç problem çıkartmaz demiyelimde BÜYÜK PROBLEM ÇIKARTMAZ(MOTOR İNDİRTMEZ)

Evet arkadaşlar Yorumlarınızı bekliyorum Tavsiyeleriniz doğrultusunda KEsin bir karar verip araç bakacağım

Şimdiden Yardımcı olacak arkadaşlar için teşekkürlerimi arz ediyorum

iyi forumlar....

cnkshn

Saygın Üye
açma kasa derken ?

orjinal camlı koltuklu çıkışlı araç olur birde panel van araçlara daha sonradan koltuk cam ekler.

sonradan açmalar orjinalin yerini tutmaz hiç bi zaman.

Connect kullandım. yalnız dobloya göre yakıtı biraz fazladır. ama sağlam arabadır, binince güven verir. 90 hp olanlarında enjektör sorunu vardır. kesin enjektörü bozulur. 75 hp leri kasaya zayıf kalıyo.

partnere bulaşmayın hiç derim ben.

vergi konusuna gelince bu tür araçlarda vergi olayı yüksektir. hususi ruhsatlı araç bakarsanız sadece onların vergisi düşüktür.

gelelim doblo konusuna

senede yapacağınız km göz önünde bulundurulursa illede dizel diye diretmenize gerek yok.

burda 1.3 dizel kullananlarda var 1.4, 1.2 benzinlide. hiç birinde sorun büyük sorun yaşayan yok.

dobloda masraf çıksa bile ucuza halledebilirsiniz, motor yönünden en sağlam, en az yakan, en az masraf çıkartan modeldir.

75 000 km de ikinci el 90 hp connect aldım 80 bin km de sol aks değiştim. 85 binde sattım. sattıığım kişi 87 binde 750 liraya enjektör yaptırmış.

dobloya 80 bin km rot ayarı yaptırmadım, bozulmadı hiç. 133 bin km kullandım ön takıma dokunalmadı.

partnerlerde baktığınız paralara turbolu araç yoktur. 1.9 düz motordur hepsi.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
hacı ben 13 yıllık tofaşçıyım,bu arabadan inersem mercedes binerim .ne peugeotla uğraşırım ne fordla!

peugeutun yenileri kolay arıza veriyor,eskilerininde motor çok büyük,tüketim çok fazla.250 bin km den sonra motorla başetmek zor oluyor.sürekli arıza veriyor.

fordun motoru biraz daha uzun ömürlü.ama 1.8 litre motorun tüketim değerleri çok fazla.ayrıca alacaksan en az 90 hp alman lazım.çünkü 75 hp aldıktan sonra 1.8 alıp mazotu boru gibi çektirmeye gerek yok!1.3 al oda 75 hp!

valla ben bu gün araba alacak olsam yine D2 Premio alırım,hiç şaşmaz!

Kadirc

Azimli Üye
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2016
arkadaşlar önemle şunu belirtmek istiyorum benim asıl niyetim 2005 1.9D Doblo almak fiyat açısından JTDlerden uygun ancak şöyle birşey var JTD motorlar 1.9 D motorlardan daha iyi dediler ve FTD motorlar Büyük masrafları 4xx.xxx üstü klometrelerde Görüldüğü Ancak bu 1.9D motorlarda 150.xxxkm üstü ancak bazılarında 130.xxxkm altındada problem yaşadıkları ve 1.9 D doblo tavsiye etmediklerini Söylüyorlar Çevremdekiler. açıkcası herkezin fikrine saygı duyuyorum. benim niyetim 2005 model1.9D dobloydu Ancak fikrim yavaş yavaş 1.3 JTD ye doğru kayıyor birde şunu sormak istiyorum arkadaşlar Benzinliler veya LPG li sini kullanan arkadaşlarda (yakıt) yorum yaparlarsa emin olun yaptıgınız yorumlarla sadece bana degil siteye üye olmayı dahi bilemeyen bir çok dobloyucu yada doblocu olacak arkadaşlara yardımcı olacaklardır.

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
d1 veya d2 premio da olur safeline tek gecerim..

Kadirc

Azimli Üye
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2016
RAPTOR tarafından yazılan metin:
hacı ben 13 yıllık tofaşçıyım,bu arabadan inersem mercedes binerim .ne peugeotla uğraşırım ne fordla!

peugeutun yenileri kolay arıza veriyor,eskilerininde motor çok büyük,tüketim çok fazla.250 bin km den sonra motorla başetmek zor oluyor.sürekli arıza veriyor.

fordun motoru biraz daha uzun ömürlü.ama 1.8 litre motorun tüketim değerleri çok fazla.ayrıca alacaksan en az 90 hp alman lazım.çünkü 75 hp aldıktan sonra 1.8 alıp mazotu boru gibi çektirmeye gerek yok!1.3 al oda 75 hp!

valla ben bu gün araba alacak olsam yine D2 Premio alırım,hiç şaşmaz!

valla arkadaşım Emin olki araçtan pek fazla anlamıyorum sadece uzun araştırmalarım sonucu 1.3 multijet doblonun Bu sınıflar arasında orta seviyeli güzel görünüşlü fiyat bakımından emsallerine göre ucuz Yakıt tüketimi az Fena olmayan bir iç dizayn olduğu için tercih ettim.

D2 premio dedigin aracıda şuan ilk defa senden duyuyorum bu araç nasıl birşey oluyor hatta ben bir araştırayım daha sonra burdan tekrar haberleşelim.

D1 NEDİR D2 NEDİR ARKADAŞLAR ilk önce ben bunları bir öğreneyim yoksa dilinizden anlayamıyorum :(

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
15 binliraya alabileceğin ya 1.9 dizel doblo yada 2004 civarı 1.3 motor.bunlarada d1 diyolar.üst modellere yani 17 civarı alabileceğin modeller d2 ve yeni öıkan kasayada d3.ama 30 binden başlar 2.elleri.....ama sen bunları önemseme 2004 civarı 1.3 multijet felan temiz bulursan kaçırma...o paralara o olur sadece...ama o bile yeterde artar sana demesi benden....motorlarının bakımı iyiyse doblolar 700bin km ye kadar yolu var.geriside sana kalmış...

Kadirc

Azimli Üye
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2016
serdarengin tarafından yazılan metin:
15 binliraya alabileceğin ya 1.9 dizel doblo yada 2004 civarı 1.3 motor.bunlarada d1 diyolar.üst modellere yani 17 civarı alabileceğin modeller d2 ve yeni öıkan kasayada d3.ama 30 binden başlar 2.elleri.....ama sen bunları önemseme 2004 civarı 1.3 multijet felan temiz bulursan kaçırma...o paralara o olur sadece...ama o bile yeterde artar sana demesi benden....motorlarının bakımı iyiyse doblolar 700bin km ye kadar yolu var.geriside sana kalmış...

Allah ömür verede 700 bini göremem herhalde o araçta seninde dedigin gibi dostum 2004-2005 civarı 1.3 mutijet bana uyacak gibi birde 1.9 Dizel doblolar hakkında yani D1 hakkında ne düşünüyorsun Gerçi bunu sormam bile saçma yani 1.3 multijet bana göre harika ancak 1.9d ların fiyatlarının neden bu kadar ucuz olduğunu hala merak eder dururum 1.9d Kötü bir araçmıdır peki ?

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
Biçok söylenti var.o yüzden tutulmuyor.Performans istiyorsan temiz bitane bulup alabilirsin ama tasarruf ve yük taşımıycam diyosan 1.3 mjet dizel az yol yaparım diyosan 1.4 benzinli felanda olabilirsin.Karar senin.

Kadirc

Azimli Üye
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2016
Biçok söylenti var.o yüzden tutulmuyor.Performans istiyorsan temiz bitane bulup alabilirsin ama tasarruf ve yük taşımıycam diyosan 1.3 mjet dizel az yol yaparım diyosan 1.4 benzinli felanda olabilirsin.Karar senin.

dostum sana çok fazla soru sordum belki bunalttım ancak kusura bakmassan bir soru daha soracağım

Cargo dedikleri Kapalı modeller fiyat olarak daha uygun Benim için Açıkcası Kapalı açık farketmez ancak ! Bu araçlarda Herhangi bir teferruat varmıdır ? Mesela Mitsubishi ile 2 ay önce mal almış geliyordum MALİYE durdu ve Arabada ne var diye sordu konuştuk filan faturalarımı gösterdim geçtim Faturam olmasa ceza yiyecektim ama baktımki Dİğer esnaf arkadaşım arkamdan DOBLO ile geliyordu o geçti gitti Durdurmadılar bile bu araçlarda maliyenin Durdurma gibi bir lüksü varmı KAPALI OLAN KARGO TİPLERİNİ bunuda ögreneyim birde vergi konusunda farkedermi bizim için ?

tLqA

Daimi Üye
öncelikle fiatın efsanevi ve bu dönemde en çok tercih edilen 1.3 multijet motorunu öneriyorum. yakıtıda az, km'si (bakımları düzgün ve serviste yapılırsa) en çok dayanan motor. dobloda ekonomik bir araç. yedek parça olsun yakıt olsun. tek dezavantajı vergisi biraz fazla ama sizin alacagınız 6 yasını geçtiği icin pek fazla olacagını zannetmiyorum. suan 2005 doblolar 430 civarı vergi ödüyor senelik.
16 bin tl ye temiz bulurmusunuz bilemem ama bakımlı motor alırsanız sizin avantajınız olur. bakımsız alırsanız ileride zaten cebinizden cıkacak. biraz imkanları zorlayıp 20bin tl ye kredi vs.. cekerseniz temiz bir araç bulursunuz. ben size sahibinden.com u öneririm araç aramanız acısından.

bu arada d1,d2,d3 kasalara örnek veriyim anlarsınız resimlerden.

bu d1: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-fiat-ilk-sahibinden-klimali-1-3-multijet-doblo-46616888/detay

bu d2: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-fiat-yeni-kasa-ful-ful-doblo-1-3-mjet-premium-46624315/detay

bu d3:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-fiat-2011-model-1-3-multijet-90-ps-elegance-3-yil-garantili-yeni-kasa-46627609/detay

bu arada bu araçların en dolu versiyonu VİP ve Premio versiyonudur. 100bin km civarlarında sahip oldugunuz paraya bu versiyonlarda araç bulabilirsiniz 2004-2006 model arasında.

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
kapalı kasalar kesin ticari diye görüldükleri için hep durdurulur.camlı doblolar yani COMBİ ler genelde binek sanılır ama sonuçta çevirilebiliyo ki istanbulda başıma çok geliyor.CARGO nun fiyatının uygun olması camsız ve koltuksuzz olmasından dolayı dır.vergi 2005 1.3 mjet premionun senelik 440 civarı.diğerlerinin daha pahalı.

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
:D bu d1: http://www.sahibi...6888/detay

bu d2: http://www.sahibi...4315/detay

bu d3:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-fiat-2011-model-1-3-multijet-90-ps-elegance-3-yil-garantili-yeni-kasa-46627609/detay

BU 3 aracıda incelemiştim:D

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Kadirc tarafından yazılan metin:
arkadaşlar önemle şunu belirtmek istiyorum benim asıl niyetim 2005 1.9D Doblo almak fiyat açısından JTDlerden uygun ancak şöyle birşey var JTD motorlar 1.9 D motorlardan daha iyi dediler ve FTD motorlar Büyük masrafları 4xx.xxx üstü klometrelerde Görüldüğü Ancak bu 1.9D motorlarda 150.xxxkm üstü ancak bazılarında 130.xxxkm altındada problem yaşadıkları ve 1.9 D doblo tavsiye etmediklerini Söylüyorlar Çevremdekiler. açıkcası herkezin fikrine saygı duyuyorum. benim niyetim 2005 model1.9D dobloydu Ancak fikrim yavaş yavaş 1.3 JTD ye doğru kayıyor birde şunu sormak istiyorum arkadaşlar Benzinliler veya LPG li sini kullanan arkadaşlarda (yakıt) yorum yaparlarsa emin olun yaptıgınız yorumlarla sadece bana degil siteye üye olmayı dahi bilemeyen bir çok dobloyucu yada doblocu olacak arkadaşlara yardımcı olacaklardır.

arkadaşlar d1-d2-d3 kasalara örnek göstermişler.

d1-d2 araçlarda kullanılan motorlar
1.3 multijet motor,1300 cc turbo beslemeli intercooler ve yüksek basınçlı enjeksiyon sistemine sahiptir.75 HP güç üretir.
1.9 JTD motor da 1.3 multijet gibi turbo beslemeli intercooler ve yüksek basınçlı enjeksiyon sistemine sahiptir.105 HP güç üretir
1.9 D motorlar düz dizel motordur.70 hp güç üretir.

d3 de motortlar birazdaha farklıdır
1.3 multijet d3 lerin motoru yakıt bilgisayarı farkından dolayı 90 HP güç üretir.
1.6 multijet motorlar 105 hp güç üretir.
2.0 power motorlar 135 hp güç üretir.

1.6 multijet ve 2.0 litre power motorlu araçlarda 6 ileri şanzıman mevcuttur.

1.3 motorun diğer motorlardan avantajları düşük yakıt tüketimi ve eksantrik kayışı yerine ekzantirik zincirine sahip olmasıdır.bu zincir kayışlara göre çok sağlam ve uzun ömürlüdür.bakım maliyetlerini düşürmektedir.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
kapalı kasa (panelvan) araç almanı tavsiye etmem çünkü koltuk attırmak artık neredeyse imkansız(kanuni engellerden dolayı).

kotuklu modellerin arka koltukları katlandığında sanki hiç koltuk yokmuş gibi bir bagaj ortaya çıkmaktadır ki bu da her türlü işiniz için gayet yeterledir.ayrıca camlı araçların ruhsatında hususi-kamyonet yazmasından dolayı polisin sizi durdurması,durdursa bile k belgesi,src gibi evrak sorması gibi bir durum sözkonusu değildir.ancak panelvan araçlarda bu sorun vardır ve panelvan aracınızı polis durdurup src, k belgesi gibi evrak sorabilir.

Kadirc

Azimli Üye
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2016

arkadaşlar verdiğiniz Engin bilgiler için Çok teşekkür ediyorum vergide 2005 olursa problem olmuyor benim için çünkü sattığım mitsubishiyede ben 490 lira vergi ödüyordum. :D

o zaman şöyle derliyelim 2005-2006 model Doblo 1.3 JTD bizim işimizi görüyor bu şekilde Bir araç bakıcam sahibinden.com dan Peki arkadaşlar Tanınmış galerilerden Bu tip bir araç bakılsa Fiyat olarak dahamı pahalıya gelir veya araç kusurunu kapatabilirlermi(KM vs.) 80.000-120.000 arasında bir araç alınsa bizim işimizi görürmü ?

Kadirc

Azimli Üye
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2016
RAPTOR tarafından yazılan metin:
kapalı kasa (panelvan) araç almanı tavsiye etmem çünkü koltuk attırmak artık neredeyse imkansız(kanuni engellerden dolayı).

kotuklu modellerin arka koltukları katlandığında sanki hiç koltuk yokmuş gibi bir bagaj ortaya çıkmaktadır ki bu da her türlü işiniz için gayet yeterledir.ayrıca camlı araçların ruhsatında hususi-kamyonet yazmasından dolayı polisin sizi durdurması,durdursa bile k belgesi,src gibi evrak sorması gibi bir durum sözkonusu değildir.ancak panelvan araçlarda bu sorun vardır ve panelvan aracınızı polis durdurup src, k belgesi gibi evrak sorabilir.

tam İSTEDİĞİM bilgilerdi dostum bunun üzerine Camlı alıcam.

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
Kadirc tarafından yazılan metin:

arkadaşlar verdiğiniz Engin bilgiler için Çok teşekkür ediyorum vergide 2005 olursa problem olmuyor benim için çünkü sattığım mitsubishiyede ben 490 lira vergi ödüyordum. :D

o zaman şöyle derliyelim 2005-2006 model Doblo 1.3 JTD bizim işimizi görüyor bu şekilde Bir araç bakıcam sahibinden.com dan Peki arkadaşlar Tanınmış galerilerden Bu tip bir araç bakılsa Fiyat olarak dahamı pahalıya gelir veya araç kusurunu kapatabilirlermi(KM vs.) 80.000-120.000 arasında bir araç alınsa bizim işimizi görürmü ?
Öncelikle 1.3 multijet (mjet) JTD diil.Sonra mesela ben 2005 1.3mjet premio aldım(en fulüdür) 6 ay önce 16750 ye.şuanda 18000 verdiler:D ki 160bin kmde...Yani kilometreden önce nasıl kullanıldığı ve motor durumu önemli.dobloların bakımı düzenli olsun 700bin yapıyolarço yüzden kmye takılmadan önce arabaya ve fiyata takıl...iyi dobloyu ucuza almak istiyosan Kelepir bekleyeceksin ki galeriler doblolardan iyi kar etmeden asla vermiyolar,çünki SATILIYORRR KARDEŞİMMM:D:D:D Gerisi sana kalmış:D

tLqA

Daimi Üye
evet. bence dünyada 2.el piyasasında en çok satılan araç doblo (ticarilerde)
dobloda kuş serisinin yerini aldı. düşük ve orta gelirli arkadasların önceden kuş serisinden otomobilleri varken şimdi çogunun doblosu var.
internette doblo ile ilgili kötü yorumlar okuyabilirsiniz ama bu kullanıcı fazlalığından kaynaklı. düşünün şuanda türkiyede 300 bin tane kangoo olsun. 750 bin tanede doblo olsun. sizce en çok hangisinden şikayet gelir. öyle insanlar varki arabaya çamur bulaşınca çamurlukta sorun var bu araba dandik diyorlar. eğer 30 bin tl ye kadar bütceniz varsa size en iyi gidecek otomobil doblodur. 5kişi + öküzün sığabileceği bir bagaj bu fiyata baska yerde görmedim ben.
he otomobiliniz olur, 1.3 olur, vergisi az olur. ama bagajı olmaz 5 kişi sıkış tıpış yolculuk yaparsınız arkadakilerin dizleri sığmaz.
bu arada camlı modellere combi deniliyor. cargo ve combi diye 2 ye ayrılıyor. serdar abinin dediği gibi 16-18 bin arası bir premio bulabilirsiniz 100-150 bin km arasında. ama aracın donanımı ya vip olsun ya premio. en dolusu bunlar. almışken boş almayın derim

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
tLqA tarafından yazılan metin:
evet. bence dünyada 2.el piyasasında en çok satılan araç doblo (ticarilerde)
dobloda kuş serisinin yerini aldı. düşük ve orta gelirli arkadasların önceden kuş serisinden otomobilleri varken şimdi çogunun doblosu var.
internette doblo ile ilgili kötü yorumlar okuyabilirsiniz ama bu kullanıcı fazlalığından kaynaklı. düşünün şuanda türkiyede 300 bin tane kangoo olsun. 750 bin tanede doblo olsun. sizce en çok hangisinden şikayet gelir. öyle insanlar varki arabaya çamur bulaşınca çamurlukta sorun var bu araba dandik diyorlar. eğer 30 bin tl ye kadar bütceniz varsa size en iyi gidecek otomobil doblodur. 5kişi + öküzün sığabileceği bir bagaj bu fiyata baska yerde görmedim ben.
he otomobiliniz olur, 1.3 olur, vergisi az olur. ama bagajı olmaz 5 kişi sıkış tıpış yolculuk yaparsınız arkadakilerin dizleri sığmaz.
bu arada camlı modellere combi deniliyor. cargo ve combi diye 2 ye ayrılıyor. serdar abinin dediği gibi 16-18 bin arası bir premio bulabilirsiniz 100-150 bin km arasında. ama aracın donanımı ya vip olsun ya premio. en dolusu bunlar. almışken boş almayın derim

5 kişi + 1 öküz! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D süper yorum!

aga ben aracı 40.000 km dir kullanıyorum.az gittim uz gittim,dere tepe düz gittim,bir falsosunu görmedim.sitede gittiğim yerlerden çeşitli resimler var dağa taşa çıktım.bir sıkıntı olmadı şu ana kadar.

bak mesela serdar aganın arabası 170.000 km de.hiç bi şikayeti yok araçtan

lpg li araçlar için yorum istemişsin.doblonun 1.2 ve 1.4 litrelik ik farklı benzinli motoru var.1.2 yi LPG li kullanıp sonra satan münur abi var istede.sattığı günden bu yana gözünün yaşı dinmedi!çok pişman sattığına!

1.4 ün yakıt tüketimi fazla kimse tavsiye etmez!