DOBLO TİTRİYOR

S@MeT38

Saygın Üye
RAPTOR tarafından yazılan metin:
siyah_08 tarafından yazılan metin:
arkadaşlar benim dobloda titriyordu çevreden herkes baskı balatadan dedi; herzaman gittiğim özel fiat servisine durumu anlattım oda aynısını dedi titriyorsa baskı balatadan dır dedi.. sonra bir kaç baska ustaya götürdüm anlattım durumu bindiler arabaya kullandilar hiç bi sorun yok dediler .. ama ben kullanirken özelliklede hafif bile olsa rampa çikarken araba komple titriyodu gaz pedali bacagimi öyle bi salliyoduki anlatamam direksiyon titriyodu arabanin ön taraf komple sallaniyodu.. içim el vermedi götürdüm yine eski tamircime baskı balatayı değiştirdim lakinn titreme halaa devam ediyor :s dedigim gibi kisa mesafede pek bişe anlasilmiyo ama uzun yolda ve özellikle yokuş çıkarken feci derecede titriyo araba korkuyorum bütün parçalari firlicak bi yana diye :D bide marş verirken değilde genelde park ederken kontaği kapatirken müthiş sallaniyo araba

simdi burdan yola çikacak olur isek baskı balatanin dışındaki bir sebepten ötürü benim aracım halaa titriyo.. sizdeki sorunda baska baltadan kaynaklanmiyor olabilir ihtimal dahlinde. Cepinizin ve aracınızın sağlığı için lütfen iyi bir ustaya götürün .. Ben şimdi işin ehli bi usta bulup motora komple baktircam motordaki bi aksaklıktan dolayı bu titremenin olacağini düşünüyorum..

sizin sıkıntınız motor kulağı veya volan olabilir.ilk çalıştırırken,ilk kalkarken,ve vites değiştirirken çok sallıyorsa ve baskı balata sorunlu değilse motor kulağı kesiktir.

eğer volan eğri ise aracı ilk çalıştırırken boşta ve debriyaja basılı çalıştırın.eğer araba silkeliyorsa ve bu sıkıntı kalkışta yoksa yeni volanınız hayırlı olsun!

eğer sıkıntı kalkıştada var ise bu sefer motor kaputunu açın,el frenini tam çekin ve bir arkadaşınızdan aracı 1. viteste kaldırmaya çalışmasını (tam olarak değil.sadece ileri hamle yaptıracak kadar) isteyin.bu esnada motor,motor bölümü içerisinde aşırı bağımsız hareket ediyorsa motor kulağı kesik demektir.

bu silkeleme sıkıntısı vites değiştirdikten sonra da devam ediyorsa ve araçta çekiş kaybı varsa enjektörlerinizi kontrol ettirin.
benimde bir arakdaşın aynı durum vardı motor kulagı kırık çıktı

yunushan444

Daimi Üye
20nin altinda 1e zor geçior ama tek 1e debriyaja tam basıyorum (debriyaj bitik değil stop edior veya patinaj çekior:)

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
Senin arabada amma sorun var kardeş,valla nasıl kullanıyosun anlamak zor.motor kulağında çatlak vardır diycez yada motor yerinden oynamıs,kafadan darbesi varmıydı,ilk sahibimisin biliyomusun...zira söylediklerinin bütününü ele alacak olursak sanki böyle birşeyde akla gelmiyor değil...

siyah_08

Aktif Üye
arkadaşlar, mutar kulakçığından kaynaklanan bir titremede veyahut volandan kaynaklanan titremede aracın tamir maliyeti ne olur üç aşağı beş yukarı :D

baskı balata değişti ondan kaynakli bir titreme değil onu ögrenmis oldum

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
serdarengin tarafından yazılan metin:
Senin arabada amma sorun var kardeş,valla nasıl kullanıyosun anlamak zor.motor kulağında çatlak vardır diycez yada motor yerinden oynamıs,kafadan darbesi varmıydı,ilk sahibimisin biliyomusun...zira söylediklerinin bütününü ele alacak olursak sanki böyle birşeyde akla gelmiyor değil...

2 den 1 e düşerken aracın vitese geçmesi için ya iyice yavaşlayacaksın yada aragazı vereceksin!ayrıca 20 km/saat hızda 1 e geçmemesi normaldir.arabayı çok zorluyorsun,vites kolu elinde kalınca arabaya suç bulma!

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
:) servis arkadaş,senin derdini sadece servis çözer artık.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
ya arabada bi sorun olmayabilir.sorun yunusta olabilir.20 km/saat hızda 2 den 1 e zorlanan araba şanzımanda dağıtır,balatada sıyırır,volanda bozar,yatakda sarar!

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
sakın debriyaja basmadan geçirmeye çalışıyo olmasın vitesi:D:D:D

siyah_08

Aktif Üye
arkadaslar az önce arabami yaptirdim.. benim arabada titriyordu baskı balata değiştirdim yine titriyordu yukarıda bahsettim konudan.. bugün oolayı çözdük.. sağ tarafta AKS denilen parçanin içi çok küçük bi aşınmaya uğramiş ondan dolayı titriyormus.. Bilgi vereyim istedim ilerde başka arkadaslarında basına gelebilir. Yan sanayi taktırdım bilyeyle birlikte 105 tl .. 30 tl de işçilik... Orjinallari 350-400 arası değişiyor.

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız