DOBLO TİTRİYOR

yunushan444

Daimi Üye
1,3 2005 Doblo multijjet bazen debriaydan ayağımı çekiyorum devirde düşük değil 3000d/dak ama hatta bazen kızıyorum 4000D/DAK getiriyorum gene titriyor bazende rölantide titremeden çekiyorum debriyajdan bunun sebebi nedir

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
aaraba çalışırken çok sallıyormu?daha doğrusu boşta marşa basarken çok saallıyormu?bide bu titreme ilk kalkışta çok gösteriyormu?özellikle motor sallıyormu?

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
debriyajda olabilir ama benim aklıma önce volan geldi.

özellikle volan eğrilmiş olabilir onun için sordum marşa vurunca sallıyomu diye

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
[mp3][/mp3]
Motor kulakçıklarınıda unutmayalım...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
serdarengin tarafından yazılan metin:
[mp3][/mp3]
Motor kulakçıklarınıda unutmayalım...

bende düşündüm ama düşük devirde kalkarken yapmıyormuş titremeyi

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
hmm olabilir.pistonların zamanlama problemi?

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
hmm evet.o zaman bence motora bi 500 sıkışmış,servise gidip çıkarttıracak kardeşim:)

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
aga bunun sıkıntısı çakma balata olabilir.çakma balata yapar o titremeyi.
ya balatayı yakmıştır.yada balata çakma ve ya fasondur.

ikiside değilse ozaman mecbur alacak bi volan!tabi bilindiği üzre volan tek değişmez değiştimi baskı balata top yekün....

oyyyy sabahlar olmasın! 400 baskı balata,ne yanından baksan 200 lirada volan etti 600,ustalık sarf v.s. 750 ye yelken açar bu!

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
oy oy oy sabahlar olmasın.valla haklısın Allah yardımcısı olsun..

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
o zaman ya balata bitti,ya balatayı bi yerde yaktınız yada volan eğri!

ama bence balatayı yaktınız.balata yanmasında balata yüzeyi düzensiz aşınır,yanar ve tutunma yüzeyi kömürleşip sertleşir.

sonuçta bu şekilde titreme yapar.

siyah_08

Aktif Üye
arkadaşlar benim dobloda titriyordu çevreden herkes baskı balatadan dedi; herzaman gittiğim özel fiat servisine durumu anlattım oda aynısını dedi titriyorsa baskı balatadan dır dedi.. sonra bir kaç baska ustaya götürdüm anlattım durumu bindiler arabaya kullandilar hiç bi sorun yok dediler .. ama ben kullanirken özelliklede hafif bile olsa rampa çikarken araba komple titriyodu gaz pedali bacagimi öyle bi salliyoduki anlatamam direksiyon titriyodu arabanin ön taraf komple sallaniyodu.. içim el vermedi götürdüm yine eski tamircime baskı balatayı değiştirdim lakinn titreme halaa devam ediyor :s dedigim gibi kisa mesafede pek bişe anlasilmiyo ama uzun yolda ve özellikle yokuş çıkarken feci derecede titriyo araba korkuyorum bütün parçalari firlicak bi yana diye :D bide marş verirken değilde genelde park ederken kontaği kapatirken müthiş sallaniyo araba

simdi burdan yola çikacak olur isek baskı balatanin dışındaki bir sebepten ötürü benim aracım halaa titriyo.. sizdeki sorunda baska baltadan kaynaklanmiyor olabilir ihtimal dahlinde. Cepinizin ve aracınızın sağlığı için lütfen iyi bir ustaya götürün .. Ben şimdi işin ehli bi usta bulup motora komple baktircam motordaki bi aksaklıktan dolayı bu titremenin olacağini düşünüyorum..

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
siyah_08 tarafından yazılan metin:
arkadaşlar benim dobloda titriyordu çevreden herkes baskı balatadan dedi; herzaman gittiğim özel fiat servisine durumu anlattım oda aynısını dedi titriyorsa baskı balatadan dır dedi.. sonra bir kaç baska ustaya götürdüm anlattım durumu bindiler arabaya kullandilar hiç bi sorun yok dediler .. ama ben kullanirken özelliklede hafif bile olsa rampa çikarken araba komple titriyodu gaz pedali bacagimi öyle bi salliyoduki anlatamam direksiyon titriyodu arabanin ön taraf komple sallaniyodu.. içim el vermedi götürdüm yine eski tamircime baskı balatayı değiştirdim lakinn titreme halaa devam ediyor :s dedigim gibi kisa mesafede pek bişe anlasilmiyo ama uzun yolda ve özellikle yokuş çıkarken feci derecede titriyo araba korkuyorum bütün parçalari firlicak bi yana diye :D bide marş verirken değilde genelde park ederken kontaği kapatirken müthiş sallaniyo araba

simdi burdan yola çikacak olur isek baskı balatanin dışındaki bir sebepten ötürü benim aracım halaa titriyo.. sizdeki sorunda baska baltadan kaynaklanmiyor olabilir ihtimal dahlinde. Cepinizin ve aracınızın sağlığı için lütfen iyi bir ustaya götürün .. Ben şimdi işin ehli bi usta bulup motora komple baktircam motordaki bi aksaklıktan dolayı bu titremenin olacağini düşünüyorum..

sizin sıkıntınız motor kulağı veya volan olabilir.ilk çalıştırırken,ilk kalkarken,ve vites değiştirirken çok sallıyorsa ve baskı balata sorunlu değilse motor kulağı kesiktir.

eğer volan eğri ise aracı ilk çalıştırırken boşta ve debriyaja basılı çalıştırın.eğer araba silkeliyorsa ve bu sıkıntı kalkışta yoksa yeni volanınız hayırlı olsun!

eğer sıkıntı kalkıştada var ise bu sefer motor kaputunu açın,el frenini tam çekin ve bir arkadaşınızdan aracı 1. viteste kaldırmaya çalışmasını (tam olarak değil.sadece ileri hamle yaptıracak kadar) isteyin.bu esnada motor,motor bölümü içerisinde aşırı bağımsız hareket ediyorsa motor kulağı kesik demektir.

bu silkeleme sıkıntısı vites değiştirdikten sonra da devam ediyorsa ve araçta çekiş kaybı varsa enjektörlerinizi kontrol ettirin.

siyah_08

Aktif Üye
evet hocam kulak kesik olabilir dediğiniz gibi.. dediginiz gibi vites değiştirdikten sonrada devam ediyor ve çekişi düşüyor.. bide araba rölantide çalişirken bile kaputu açip baktığımda şunu gördüm motor acayip sallaniyo ... neyse bilgilendirmeniz için teşekkür ederim iyi oldu benim açımdan ustaya gittiğimde ona göre konusurum..

alkadraz

Yeni Üye
kardes bence sanayideki yanar doner ustalarla ugrasma yetkili servisine git tam teshisi koysunlar.sanayide her usta ayri telden calar.sahsen ben sanayiye senelerce gittim,bir isi ilk defada yapabildiklerini gormedim.acikcasi biktim,simdi serviste hem zamandan.kazaniyorum hemde sorunum garantili cozuluyor.cok fazla farkda yok fiyat olarak,

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
alkadraz tarafından yazılan metin:
kardes bence sanayideki yanar doner ustalarla ugrasma yetkili servisine git tam teshisi koysunlar.sanayide her usta ayri telden calar.sahsen ben sanayiye senelerce gittim,bir isi ilk defada yapabildiklerini gormedim.acikcasi biktim,simdi serviste hem zamandan.kazaniyorum hemde sorunum garantili cozuluyor.cok fazla farkda yok fiyat olarak,

alkadraz haklı.en iyi seçim yetkili servis!

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
iyi bir ustan varsa yetkili servis hikaye..honda cıvıc marka arabamın gaz teli sertti,servis 475tl istedi,ustam aynısını 20 tl ye yaptırdı ve benden işcilik bile almadı.helal süt emmiş ve işinin erbabı ustanız varsa gözünüz arkada kalmasın,yoksa valla yandınız:D iyi usta arıyosanız İstanbul Haznedar da ustam,tel adres verebilirim:D

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
her zaman öyle usta bulamıyoruz.motorcu bulsan elektrikçi yok,elektrikçi bulsan frenci yok...v.s.