Doblo Motor Hakkında

nurettin74

Yeni Üye
2002 model doblo 1.9 d 65 hp piston dahil komple motor yapıldı.pompa enjektör elden geçti akışmetre değişti baskı balata her şey okey ama araba 1. viteste yokuşta boşken bile kalkmıyo baskıyı kokutuyo sanki kavramıyo sorunu bulamadık bir bildiğiniz varmı bu konuyla ilgili.

izmirlidoblo

Daimi Üye
debriyaj balatası kaydırıyodur zaten pedal sertleşmiştir yakıt tüketimi de artmıştır anlattığından bunu çıkartıyorum

munurkavalci

Daimi Üye
Adı
münür
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Aşçı
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2011
Renk
siyah
çağdaş kardeş benim arabada sabahları soğukken kalkışta tiitriyor sarsılıyo300 500 metreden sonra düzeliyor gündüzleri yapmıyor neden olabilir fikrin varmı.

geremy

Onursal Kurucu
nurettin74 tarafından yazılan metin:
2002 model doblo 1.9 d 65 hp piston dahil komple motor yapıldı.pompa enjektör elden geçti akışmetre değişti baskı balata her şey okey ama araba 1. viteste yokuşta boşken bile kalkmıyo baskıyı kokutuyo sanki kavramıyo sorunu bulamadık bir bildiğiniz varmı bu konuyla ilgili.

sorun balata gibi gözüküyor tekrar kontrol ettirin.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
2 aydır siteye girmeyen üyeye mi diyorsun Abi bunu :D

kokplot

Onursal Üye
baskı balatadaki uyumsuz çalışan yada tam anlamıyla takılamayan parçalardan olabilir mutlaka ustaya gösterilmelidir.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
İşi düşünce soluğu burada alacaktır Abi :) Sen doğrusunu bilirsin, o düşünsün!

kokplot

Onursal Üye
aracının bozukluğundan siteye uğramak aklına bile gelmiyordur belki. yada interneti yoktur şu aralar.

serkanet

Azimli Üye
turboyu indir hortumunu kontrol et plastik olan hortumu turboyu aç salyangoz kızmı temizle valfi de komple kapat egzoz gazı olduğu gibi turboya girsin kalkışta debriyajı bırak ufak gaz ver arabanın önü kalkıyo zaten 5 bin devir çevirrisin turbon büyük ihtimalle emiş vakum tarafı pislikten pervaneler dönmüyor

benim konuyu incelemek istersen aynı sıkıntı bendede vardı sonunda temizleme ve valf kapatma işleminden sonra performans büyük ölçüde arttı

https://www.teamdoblo.com/forum/viewthread.php?thread_id=1409

Black Hawk

Saygın Üye
serkanet tarafından yazılan metin:
turboyu indir hortumunu kontrol et plastik olan hortumu turboyu aç salyangoz kızmı temizle valfi de komple kapat egzoz gazı olduğu gibi turboya girsin kalkışta debriyajı bırak ufak gaz ver arabanın önü kalkıyo zaten 5 bin devir çevirrisin turbon büyük ihtimalle emiş vakum tarafı pislikten pervaneler dönmüyor

benim konuyu incelemek istersen aynı sıkıntı bendede vardı sonunda temizleme ve valf kapatma işleminden sonra performans büyük ölçüde arttı

https://www.teamdoblo.com/forum/viewthread.php?thread_id=1409
Sen bu işlerden iyi anlıyon galiba hoca. Benim araçta da bi sıkıntı var. bi ara konuşalım.