Doblo Doblo Lastik Önerisi

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
İçin rahat lastiklerin 205/60/16 olsun.
Daha konforlu ve güvenli ben 4 yıldır kullanıyorum.
Forumda daha önceki başlıklarda 205/60/R16 kullananların davlumbaza çarptığını yazdıklarını gördüm.Ben çelik jant dediğimiz orijinal jant dışında 2 adet sac jant üzerine takılı olarak bijondan bijona söküp taktırdığım 2 adet ön kışlık lastikte davlumbaza sürtme sorunu yaşamadım fakat kısa süre kullandığım için size sormak gereği duydum 205/60R16 lastikle kullanımda iç davlumbaza sürtme sorunu yaşadınız mı 4 yıllık kullanım sürenizde?

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Orijinal lastiklerde 7 yıl geçti değiştireceğim.Run flat lastik almayı düşünüyorum.Run flat lastik kullanan var mı forumda?

yukselyukcu

Yeni Üye
Doblo
Adı
Yüksel
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
205 60 16 96V XL
Lastik IMG-20210706-WA0010.jpeg2012 maxi ye uyar mı?
Aile aracı olarak kullanıyorum yük atmıyorum

fatihbural

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fatih BURAL
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Yazılım Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri
Forumda daha önceki başlıklarda 205/60/R16 kullananların davlumbaza çarptığını yazdıklarını gördüm.Ben çelik jant dediğimiz orijinal jant dışında 2 adet sac jant üzerine takılı olarak bijondan bijona söküp taktırdığım 2 adet ön kışlık lastikte davlumbaza sürtme sorunu yaşamadım fakat kısa süre kullandığım için size sormak gereği duydum 205/60R16 lastikle kullanımda iç davlumbaza sürtme sorunu yaşadınız mı 4 yıllık kullanım sürenizde?

Ben kullanıyorum ve sürtme vs yok. Güney Amerika ülkelerinde üzerinde 205 60 16 ebatlı lastiklerle satışı yapılıyor bildiğim kadarıyla.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ

Salacık taksi

TRABZON YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
Eyüp Malkoç
Kan Grubu
0 +
Meslek
Taksi
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama Premio
Araç Yılı
2016
Renk
Sarı
İçiniz rahat olsun 205/60/16 takın konforunuz artsın

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
İçiniz rahat olsun 205/60/16 takın konforunuz artsın
Eyüp abi mesajın için ve telefonda vaktini ayırıp bir yakınına anlatır gibi bilgi verdiğin için çok teşekkür ederim.Sizin gibi kıymetli insanlar bu forumları güzelleştiriyor.Aşağıda linkini verdiğim sava marka lastiği aldım.B-C-70 desibel etiket değerleri fiyatına göre sizin de alınabileceğini belirttiğiniz markalar arasında olması ve goodyear yan ürünü olması nedeniyle tercih ettim.ALLAH(CC) pişman etmesin.Kargoya verilmedi daha.İhtiyacı olanlar hepsiburada da şu anda kampanya var 1000 üzerine 100 indirim artı visa kart ile alıma 50 indirim şeklinde.Yapıkredi kartı kullananlar için +85 world puanda geliyor play kredi kartı ile.
https://www.hepsiburada.com/sava-20...-yaz-lastigi-uretim-yili-2020-p-HBV00000YQ4VM
Eyüp abi ve değerli forum arkadaşlarım petrol ofisinin aşağıda ki ürünün satın aldım ağustosun ilk haftası bakımı var nasipse bizim araç için uyumlu mudur?
https://www.hepsiburada.com/petrol-...anik-kirmizi-antifriz-3-litre-pm-HB00000F8VYA

Dosyalar

• antifriz.jpeg
    antifriz.jpeg
    81,7 KB · Okunma: 4

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
La
Uyarda bu lastik pahalıdır epey. 205 55 dahauygun olur fiyatta.
Kampanyalarla adet fiyatı 370 bandında geldi.Bir miktar yanaktan pahalı fakat yanak kış lastiğim var takınca araç bambaşka bir hale geliyor konfor olarak.55 yanak takılmış doblolar yere yakınlaşıyor köy yolunda ve ortası bombe yapmış yollarda altını sürtme riski daha fazla ayrıca 55 yanakları dikkatlice inceleyince lastiğin ezildiğini hem gördüm hem de Eyüp abi teyit etti sağolsun.Konfor olarak kasa ağırlığı nedeniyle 60 yanak bizim araçlar için ideal.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
92 yük endeks lastik başına 630 kgX4=2520 kg yapıyor yani yeterli.

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Eyüp abi mesajın için ve telefonda vaktini ayırıp bir yakınına anlatır gibi bilgi verdiğin için çok teşekkür ederim.Sizin gibi kıymetli insanlar bu forumları güzelleştiriyor.Aşağıda linkini verdiğim sava marka lastiği aldım.B-C-70 desibel etiket değerleri fiyatına göre sizin de alınabileceğini belirttiğiniz markalar arasında olması ve goodyear yan ürünü olması nedeniyle tercih ettim.ALLAH(CC) pişman etmesin.Kargoya verilmedi daha.İhtiyacı olanlar hepsiburada da şu anda kampanya var 1000 üzerine 100 indirim artı visa kart ile alıma 50 indirim şeklinde.Yapıkredi kartı kullananlar için +85 world puanda geliyor play kredi kartı ile.
https://www.hepsiburada.com/sava-20...-yaz-lastigi-uretim-yili-2020-p-HBV00000YQ4VM
Eyüp abi ve değerli forum arkadaşlarım petrol ofisinin aşağıda ki ürünün satın aldım ağustosun ilk haftası bakımı var nasipse bizim araç için uyumlu mudur?
https://www.hepsiburada.com/petrol-...anik-kirmizi-antifriz-3-litre-pm-HB00000F8VYA
Antifiriz için mesaj yazıyorum aracımızın orjinal antfrizi budur aralarında 10 küsür lira fark varmış keşke bundan alsaydınız.

PARAFLU UP 3 LİTRE ANTİFİRİZ KIRMIZI-FIAT 9.55523 Fiyatları ve Özellikleri

Ben bu sene antifrizi yeniledim şuana kadar hiçbir sorun yaşamadım. Safsuyla birlikte kullanın, birde musluk suyunda veya içme suyunda korozyon yaratacak maddeler bulunur.

Son düzenleme:

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
La

Kampanyalarla adet fiyatı 370 bandında geldi.Bir miktar yanaktan pahalı fakat yanak kış lastiğim var takınca araç bambaşka bir hale geliyor konfor olarak.55 yanak takılmış doblolar yere yakınlaşıyor köy yolunda ve ortası bombe yapmış yollarda altını sürtme riski daha fazla ayrıca 55 yanakları dikkatlice inceleyince lastiğin ezildiğini hem gördüm hem de Eyüp abi teyit etti sağolsun.Konfor olarak kasa ağırlığı nedeniyle 60 yanak bizim araçlar için ideal.
Orjinal ebadla arada 12 mm çap farkı var. Yüksek hızlarda km saatinde sapma yapacaktır. 205/60 lastiğin çapı daha büyük olduğu için atacağı 1 tur, orijinal ebaddan biraz daha uzun sürecek. Bu da km saatinde olması gerekenden daha düşük hız göstermesine sebep olacak. Radarlı yollarda ceza yememek için km saatinin gösterdiği hıza bakarak limitlerin üstünde seyahat etmemenizi tavsiye ederim.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Antifiriz için mesaj yazıyorum aracımızın orjinal antfrizi budur aralarında 10 küsür lira fark varmış keşke bundan alsaydınız.

PARAFLU UP 3 LİTRE ANTİFİRİZ KIRMIZI-FIAT 9.55523 Fiyatları ve Özellikleri

Ben bu sene antifrizi yeniledim şuana kadar hiçbir sorun yaşamadım. Safsuyla birlikte kullanın, birde musluk suyunda veya içme suyunda korozyon yaratacak maddeler bulunur.
Ben ocak ayında almıştım 45-50 lira kampanyalı denk getirmiştim şu anda 2 katına çıkmış fiyatı.

Salacık taksi

TRABZON YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
Eyüp Malkoç
Kan Grubu
0 +
Meslek
Taksi
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama Premio
Araç Yılı
2016
Renk
Sarı
Rica ederim kardeşim güle güle kullan Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inşallah.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
ABD versiyonunda 215/55/R16 lastik ve 2.4 motorla satılıyor.Bizdekiler bisiklet motoru kalıyor.Ayrıca 9 vites otomatik şanzımanda mevcut.Tofaş artık Tam otomatik tork konvertörlü veya CVT gibi sağlam otomatik şanzıman getirmeli.Ayrıca PSA gibi 1.5 130 luk motor gibi hem az yakan hemde performansı iyi olacak şekilde motor güncellemesi yapmalı.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Sırf bu manuel şanzımandan dolayı ilerde PSA gurubuna geçebilirim.Güncelleme iyileştirme olmazsa piyasada ki liderliği elinden gidebilir doblonun.

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Sırf bu manuel şanzımandan dolayı ilerde PSA gurubuna geçebilirim.Güncelleme iyileştirme olmazsa piyasada ki liderliği elinden gidebilir doblonun.
PSA ve FCA birleşti. Muhtemelen yeni doblo olmayacak. Olsada PSA’nın kasasını kullanırlar.

Yukarıda verdiğiniz teknik veriyi gördükten sonra bende 205/55 yerine 215/55 lastikten aldım. İyikide almışım.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
PSA ve FCA birleşti. Muhtemelen yeni doblo olmayacak. Olsada PSA’nın kasasını kullanırlar.

Yukarıda verdiğiniz teknik veriyi gördükten sonra bende 205/55 yerine 215/55 lastikten aldım. İyikide almışım.
PSA gurubu rifter/combo/berlingo/toyota(ismini hatırlamadım)/Doblo olursa silinir gider piyasadan.PSA nın rifteri bile diğerlerinden farklıyken doblo üvey evlat moduna girer.Bu hataya düşmemelerini umuyorum.Faydalı olanların alt yapısını PSA dan alıp dobloyu güncellemelerini umuyuyrum.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz

Hayırlı olsun ne kadara ve hangi marka aldınız?