Doblo Kış Lastiği Alanlar - Alacaklar

Hangi marka?

• Lassa

• Bridgestone

• Petlas

• Goodyear

• Michelin

• Continental

• Nokian

• Yokohama

• Pirelli

• Dunlop

• Diğer Marka

• Toplam katılım
    135

ahmetkoc

Daimi Üye
Adı
Ahmet koç
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
Beyaz
@firukk
Bizim araçlarda yasal zorunluluk kalktı diye biliyordum. Yani hafif ticarilerde. Hala devam ediyor muymuş

Cetin

DENİZLİ YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Çetin ÖZDEMİR
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pazarlama
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2012
Renk
Duman Gri
3 takım olarak kis lastiği alacağım, sizlerin tavsiye edebileceği kis lastiği nedir daha önce sava kullanmıştım, çokta güzeldi. Sava ayarında ?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@firukk
hayırlı olsun.güle güle kullanın.

firukk

Daimi Üye
Adı
Faruk İLİKLİ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Plastik Enjeksiyon
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Gri
Lastiğin ses olayına ben hakim değilim ya :) Motor sesinden lastiğin sesi çok fark edilmiyor yada ben ayırt edemiyorum.

onurrr41

Aktif Üye
Doblo
Adı
Onur
Kan Grubu
A RH +
Meslek
ÖĞRENCİ
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
KURŞUN GRİ
Kış ilinizde çok ağır geçmiyorsa Goodyear Vector ya da Michelin CrossClimate lastiklerini öneririm (4 mevsim lastiklerdir. Sök-tak uğraşmamak namına). Eğer gerçek bir kış lastiğine ihtiyacınız varsa da GoodYear Ultragrip 9 tavsiye ederim. Bütçeniz biraz dar ise Lassa Snoways 3 öneririm. Tavsiye ettiğim 4 mevsim lastikler kendini kanıtlamıştır. Youtubede videolarını izleyebilirsiniz.

Ugurbespinar

Yeni Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Yerli malı yurdun malı dedik petlas 205 55 16 aldım. Tanesini 200 tlden.

Shaldos

Daimi Üye
Adı
Saldıray Taşkıran
Kan Grubu
0 -
Meslek
Petrol Ofisi Pompa Görevlisi
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
Klaber quadraxer 2 aldim. Koklu bir firma Michelin satin aldiktan sonra arkasi baya saglam :) dort mevsim tanesi 180 tl ye geldi ve suana kadar kullanmada cok memnunum cok yumusak ve ilginc bir lastik eski sahibi petlas takmis bir yillik lastik olmasina ragmen acayip rahatsiz edici ve sesli bir lastikti. Ama suan ki lastiklerim cok sessiz ve islak zeminde guven veren bir lastik. Rabbim cumlemizi kazadan ve beladan korusun...

arteka

Azimli Üye
Adı
aykut
doblo 2 aracıma 4adet lassa snoways kış lastiği aldım ama aldığıma binpişman oldum 4 kere kaza atlattım araç kesinlikle durmuyor 50km hızla giderken frene bastığımda 15 20 metre kızaklıyor ıslak yolda 50km ile 25 30 metre abartısız kayıyor asla almayın aldırrmayın şimdi bu lastiklerin yerine ne marka önerirsiniz doblo2ye şu markayı taktım çok memnunum diyen varmı

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
doblo 2 aracıma 4adet lassa snoways kış lastiği aldım ama aldığıma binpişman oldum 4 kere kaza atlattım araç kesinlikle durmuyor 50km hızla giderken frene bastığımda 15 20 metre kızaklıyor ıslak yolda 50km ile 25 30 metre abartısız kayıyor asla almayın aldırrmayın şimdi bu lastiklerin yerine ne marka önerirsiniz doblo2ye şu markayı taktım çok memnunum diyen varmı
Kış lastiğinde usta nokian markadır.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
D1 imdede d3 ümdede kullandım petlastan memnun oldum.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ

Sabri Dilsizoğlu

Azimli Üye
Doblo
Adı
Sabri
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Good year alın connet te 4 senedir kullanıyoruz çokta memlunuz

oguzhang

Azimli Üye
Doblo
Adı
Oğuzhan Güler
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
205 55 16.modeline yarın bakarım inşaallah.
Merhaba,
Standart 195/60 r16 diye biliyorum. Lastiğin genişliğinin artması kış lastiği için avantaj mıdır?
Araçta yük taşınmayacak, iş için değil aile arabası olarak kullanılıyor. Bu durumda lastik ebadının ne olması gerekir? Bunu tamamen bilmediğimden soruyorum.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Merhaba,
Standart 195/60 r16 diye biliyorum. Lastiğin genişliğinin artması kış lastiği için avantaj mıdır?
Araçta yük taşınmayacak, iş için değil aile arabası olarak kullanılıyor. Bu durumda lastik ebadının ne olması gerekir? Bunu tamamen bilmediğimden soruyorum.
Evet orjinali 195 60 16. Ama o zaman çok daha pahalı idi.lastikler çok bulunmadığından.genişliğin artması kışlıkta iyi değil aslında.

oguzhang

Azimli Üye
Doblo
Adı
Oğuzhan Güler
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Evet orjinali 195 60 16. Ama o zaman çok daha pahalı idi.lastikler çok bulunmadığından.genişliğin artması kışlıkta iyi değil aslında.
Evet bende biraz araştırdım bu mesajdan sonra , herkes fiyatından ötürü 205 55 16 yı tercih etmiş. Testlerde %1.25 lik bir fark çıkıyormuş. Onunda önemli olmadığı söyleniyor. Bende sizin gibi tercih edeceğim sanırım.