Doblo da geri vites sorunu

Genckaptan

Yeni Üye
Adı
özgür
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
ÇELİK GRİ

Genckaptan

Yeni Üye
Adı
özgür
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
ÇELİK GRİ
Hayırlı akşamlar yunus emre41,
bende d2 2007 premio var 1,3 aynı sorun bi kaç kez başıma geldi geri vitesin ses yapması ve kalkışta kafa sallama da dahil olmak üzere bu canımı sıkıyor du ve bu problemi çözmek istiyordum.
araştırdım ve sorunu kendim buldum ve çözdüm öncelikle geri viteste zorlanma konusunda debriyaj tam kavrama yapmadığından kaynaklı bir sorun örneğin paspasın pedalın altında kalması gibi dene göreceksin tam bastığın zaman bu sesi yapmayacaktır özellikle geri vitese atarken tam dip lazım ileri viteslerde ise sadece 1 de biraz dip ister diğer ileri viteslerde dip basmadan geçmektedir.
kafa sallama hakkında ise ustalar balatalar dediler debriyaj balatası her şey dediler yani ağzı olan usta birşey söyledi ama baskı balata lık bi durum değil onada açıklık getireyim araç ilk çalıştırmada yani motor soğuk iken kalkışlarda 2500 deviri görmezse kafa sallar bu tamamen kavramayla alakalı aynı sallamayı sıcak ken yapmıyorsa balatanda bir problem yoktur.defalarca denedim ve şuan vites ile sallama yok sorunu tamamen kendim çözdüm umarım yardımcı olabilrim.

saygılarımla...

Zeguj

Saygın Üye
Doblo
Adı
Halil
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğretmen
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Çöl Grisi
Screenshot_2017-02-26-00-04-50.png

D2 kullanıcı kitabındaki geri vites ile ilgili bilgi yukarıdaki resimde var.

ahmt

Daimi Üye
Adı
ahmet
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
yıldız mavisi
Abi şimdi anladım araba tamamen durmadan o hırt diye ses çıkıyo bazen ileri geri yapıldığında arba hafif hareket ediyoya işte onun olmaması lazım araba tamamen durmuş olması lazım o 2saniye ise heralde geri vitese hazırlanma gibi bir şey heralde

Zeguj

Saygın Üye
Doblo
Adı
Halil
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğretmen
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Çöl Grisi
Bu durum şanzıman ile alakalı. Dişlilerin bir özelliğinden kaynaklanıyordu, şimdi tam hatırlayamıyorum.

ynsdgn06

Azimli Üye
Adı
yunus
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
pedalların arkasına paspas sıkışıncada oluyor cart diye ben paspasın o bölümünü kestim düzeldi

Zeguj

Saygın Üye
Doblo
Adı
Halil
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğretmen
Aracınız
Doblo
Modeli