Doblo da geri vites sorunu

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
premio2007_55 tarafından yazılan metin:
AlperAkbiyik tarafından yazılan metin:
premio2007_55 tarafından yazılan metin:
runbelx tarafından yazılan metin:
o da güzel istanbul içinde sorun olmaz her türlü akarsın sağa sola ama sehirdışında sakat olur biraz

kasgom var huzurum var abi :):D

kasko süper bişe yaa geçen bizim hocanın arabasının tekeri inmiş hocaya verdik hoca kaskoyu aradı biz değiştirirdik hocam falan dedik yok ya ne uğraşacaz kasko gelir değiştirir dedi geldiler değiştirdiler gittiler :D :D

hocan bayan dı galiba ?

yok erkek :D :D :D

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
arkadaşlar benim 1.3 te geri viteste sorunu var. Servise genel bakıma sokmuştum neyi var neyi yok diye arabanın debriyaj gitti dediler. 500 tl istediler. Ama ben dışarıda yapacağım. Ses sadece geri viteste yapıyor. Sonuna kadar sert basarsam sorun yok. Tam kavramıyor sanırım.

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
dışarda 200 tl sayın yönetiçi boşa fazla fazla para vermeyelim yazık

brain35

Azimli Üye
DeadSilence tarafından yazılan metin:
Babam 32 yıllık kamyon-tır-otobüs şöförü oldugu için bana bir takdik vrmişti.. Vitesi geriye gecirmeden önce bir 3 e gecir sonra geri vitese takmayı dene eminim işine yarıyacaktır arkadaşım kolaylıkla geciyor.. Eger aracında bir sorun yoksa.. ;)

evet ben 1 e takıyorum sonra geriye takıyorum ses çıkmıyor. dobloların genel problemi sanırım

undabah

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
HKN
Kan Grubu
0 +
Meslek
Şoför
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2001
Renk
Mor
Konu başlığında içerik dışı mesaj yazmayalım

beyaz_kaplan

Azimli Üye
kndm de şahsen yaşıorm o sorunları araç durmadan geçirmeye kalkştğn anda ses yapıo insanın içi acıo açıkçası bazen de dobloların geri viteslerinde 2 bölme var 1. ye geçio 2. ye geçmio mecburen aracı vitesten çıkarıp tekrardan takmak gerekio.....geri vitesler çok hassas bu araçlarda

kartepeLi

Azimli Üye
Kılavuzda okumuştum.
Geri vitese takmak için debriyaja bastıktan sonra R ye geçirirken biraz gaz verin yazıyordu.
Denedim öylede ses yapıyordu sonra çözdüm R ye doğru alırken vitesi orası sanki kapanmış gibi biraz gaz vererek R ye alıyorum şak diye oturuyor.

KinqDoblo33

Azimli Üye
kardelenkurt tarafından yazılan metin:
arkadaşlar benim 1.3 te geri viteste sorunu var. Servise genel bakıma sokmuştum neyi var neyi yok diye arabanın debriyaj gitti dediler. 500 tl istediler. Ama ben dışarıda yapacağım. Ses sadece geri viteste yapıyor. Sonuna kadar sert basarsam sorun yok. Tam kavramıyor sanırım.
dışarda yaptır sadece 150 tl ama sertlik oluyor debriyajda.. Servis en iyisi biraz fazla ama orjinal ve garantisi var..

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Yunusemre41 tarafından yazılan metin:
Mrb arkadaşlar....
1.3 Multijet - Doblo arabam var... Geri vitese geçerken ses yapıyor...
Bilgisi olan arkadaşlar varsa, bu sorunun kaynağı hakkında bilgi verebilir mi ??

arkadaşım tüm araçalarda bu sesin çıkması normaldir.(özellikle önden çekişli araçlarda)bu sesin oluşmaması için;

1-aracınız ileri doğru hareket ederken tam olarak durmadan geri vitese atmaya zorlamayın,

2-geri vites geçişini yavaş ve yumuşak hareketlerle yapın.

3-eğer araç geri vitese geçmiyorsa çift debriyaj yapıp tekrar deneyin.

geri vitese geçerken gelen ses geri vites sekromençlerinden gelmektedir.bu sesin gelmemesi yukardaki şartlara bağlıdır.

chtozkn

Yeni Üye
usta fiber optik kırılmıştır senin ufak bişe ayırmıyordur oda 10 lira olması lazım.

safeline

Aktif Üye
arkadaşlar doblolarda derbiyajı eger düzgün kullanılmassa o problem oluyo bence bende 35 binde ve halen bir problem yaşamadım kullanımdan dolayı baskı balata problem yaratıyordur bence tabii büyüklerimi daha iyi bilirler:D

beyaz_kaplan

Azimli Üye
45 binde vip doblo aldık geri vites dişlisini kırmş aldığımızda bu ses yoktu ama 200 lira parça ücreti şanzıman yağı dırıvırısı derlen 400 liraya mal oldu

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
gaza basınca nasıl oluyor bilmiyorum ama hafif debriyazdan ayağı çekince oturuyor benimkiside...

undabah

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
HKN
Kan Grubu
0 +
Meslek
Şoför
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2001
Renk
Mor
beyaz_kaplan tarafından yazılan metin:
45 binde vip doblo aldık geri vites dişlisini kırmş aldığımızda bu ses yoktu ama 200 lira parça ücreti şanzıman yağı dırıvırısı derlen 400 liraya mal oldu
geçmiş olsun içinize sindiyse fiyat makul

Huseyin2334

Yeni Üye
Adı
Huseyin
Selamlar arkadaslar 1.3 multijet doblom var geri vitese gecince cartt ediyo sorun nedir acaba

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
@Huseyin2334
1.3 lerde Kronik bir sorun baskı balata eskiyince daha fazla oluyor değiştirirsen düzelir ama 10 bin km sonra yine başlayabilir

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
@Huseyin2334
Başlamış işte bu şekilde kullanırsın bir süre daha ama sesten rahatsız oluyorsan baskı balata bilya seti değişecek yetkili servis ile pazarlık edersen 550-600 e hallolur

ahmt

Daimi Üye
Adı
ahmet
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
yıldız mavisi
O sorun herkezde oluyo heralde ama niye özellikle geri vites neden diğer viteslerde olmuyo