Doblo 2 ,1.3 Multijet stop etme sorunu

keremkad

Yeni Üye
Adı
kerim
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2007
şimdi bi sensor ve kablosunu değiştirdiler çok önceden sorunumu çözmedi .aynı şekil yolda kalmalara yapıyor.yolda kalınca biraz gazi pompalayınca çalışıyor. sabah arıza kayıtlarını sildim çalıştırdım az gaz verdim tekrar yakıt yolu sistem basıncı çok yüksek mevcut diye yeniden bi arıza ışığı yaktı .sorun hakkında yardımcı olabilecek çok teşekürler

FERT

Yeni Üye
Doblo
Adı
ferit
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
arkadasım tlf verırmısın aynı arıza var sanırım

Rifat yurtseven

Yeni Üye
Doblo
Adı
Rifat
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Multijet
Benim araç 1.9 doblo jtd arkadaşlar şlar. Arabanın altından girdiler üstünden çıktılar ama niye stop ettiğini bulamadılar. Enjektör sensör vs gibi. Sonuca geleyim bu makaleyi okuduktan sonra ustaya şamandırayı del dedim ve sorun çözüldü her zaman işe yarar demiyorum ama aynı bu şekilde şikayeti olanlar bi denesin derim herkese teşekkürler.

Yakuphan

Yeni Üye
Başka Araç
Adı
Yakuphan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Benim Arabam Palio 1.3 Multijet İstanbul'a gittim geldim 2000 kilometre araba trafikte yavaşlarken birdenbire duruyor stop ediyor Uzun Yolda 800 kilometre gittim hiç durmadı eve Park yerine park ederken durdu 15 dakika sonra tekrar çalıştırdım derken şu anda Marş basıyor Ara ara çalışıyor Ara ara çalışmıyor bakalım tamirciye götüreceğim formu inceledim depo şamandırası delince sorunu çözülüyor dediler Bir iki arkadaş bakalım ne çıkartacak lar başına bu şekilde basınç sensörüyle kurtaran Da var komple yakıt sisteminin yakıt sistemini söktüren de var bakalım ne olacak

m_sancakli

Azimli Üye
Adı
Mustafa
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Mazot filtreni degistir bence

Umityilmaz123

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ünit
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Arkadaşlar aynı sorun bendede var 1 senedir araç stop ediyor 7-8 marş sonra bazen çalışıyor bazen daha geç çalışıyor.geçen gün tam sanayideyken stop etti hemen pompacıya gösterdim pompacı sağdaki rail sensörünü sökünce rail borusu içinden tazyikli hava püskürdü mazotla beraber.sorunun şamandıra dan olabileceğini söyledi değiştirdim ama sorun düzelmesi.krank sensöründen olabileceği söylendi değiştim yine düzelmedi.şu an elimde bir tane sağlam şamandıra fazladan var bu yazıyı okuduktan sonra eski olan şamandırayı delip denemek aklıma geldi.bu konuda bana yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum.şamandıra neresinden deliniyor acaba

Gazi42osman

Azimli Üye
Doblo
Adı
Osman
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Ustanıza söyleyin o yapıyor bende vardı düzeldi deldikten sonra
Arkadaşlar aynı sorun bendede var 1 senedir araç stop ediyor 7-8 marş sonra bazen çalışıyor bazen daha geç çalışıyor.geçen gün tam sanayideyken stop etti hemen pompacıya gösterdim pompacı sağdaki rail sensörünü sökünce rail borusu içinden tazyikli hava püskürdü mazotla beraber.sorunun şamandıra dan olabileceğini söyledi değiştirdim ama sorun düzelmesi.krank sensöründen olabileceği söylendi değiştim yine düzelmedi.şu an elimde bir tane sağlam şamandıra fazladan var bu yazıyı okuduktan sonra eski olan şamandırayı delip denemek aklıma geldi.bu konuda bana yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum.şamandıra neresinden deliniyor acaba

iso536560

Yeni Üye
Başka Araç
Adı
İsmail
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Arabanın arızası ne oldu kardeş aynı arıza bendede var motor beyni enjektör mazot pompası rail müsuru değişti ama araç hala aynı sıkıştırınca p089 arızası veriyor

iso536560

Yeni Üye
Başka Araç
Adı
İsmail
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Sayın forum üyeleri ,ne yaptım ne ettiysem sorun çözülmedi.Bugüne kadar stop ede ede ,inip ite ite ,küfür yiye yiye,küfür ede ede kullandım.Tam aracımı yakmaya karar vermişken,aynı sorunu yaşayan çivi :) lakaplı bir abimiz bir ustaya yönlendirdi.Samsun da adı Oflu lakaplı bir usta. Eğer parça deneyelim diyeceksen bırakmayacağım dedim arabayı.Sen bırak bakalım dedi.Akşam üzeri araban hazır demesi üzerine koşa koşa gittim.Araca ne yaptığını ,sorunun ne olduğunu ısrarla sormama rağmen , bir cevap alamadım. Herhangi bir parça değiştirmedi.Sırrı söylemiyor.Bir daha yapmayacak ,garanti veriyorum dedi.Ve şükürler olsun bir haftadır sorunsuz kullanıyorum.Sizle de sırrı öğrenip paylaşmak isterdim ama maalesef öğrenemedim,kimseye sır vermiyorlar.Tüm forum üyelerine ilgileri için çok teşekkür ederim.Bu arada bir akü ve bir marş dinamosu yedim tüm yağtığım masrafın üzerine sorun çözülmeden önce.Aklıma gelmişken yakıt az kullanma ,bunlarda mutlaka bol mazot bulundur depoda dedi.Yakıt sarı ışığı beynini karıştıyor bu araçların dedi.
Kardeşim şu an aynı sıkıntı bendede var yardımcı olurmusun

iso536560

Yeni Üye
Başka Araç
Adı
İsmail
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç

Cadde61

Yeni Üye
Adı
Murat
Kan Grubu
A RH -
Modeli
Araç Yılı
2007
Herkese merhabalar. 2006 model Doblo 2, 1.3 Multijet Maxi Cargo aracım var. Aracımda yakıt çok azken Opetten dizel yakıt aldım. Yakıt aldıktan bir dakika sonra aracım stop etti. Marş basıyor ancak aracımda herhangi bir ateşleme olmadı.Hava yaptığını düşündüm.Ertesi gün ustamla birlikte aracı çalıştırmaya gittik gene çalışmadı.Çekici ile servisimize götürdük.Araç kendiliğinden çalıştı.Düzeldiğini düşündük ,çalışmaya devam ettim ancak aracım giderken gene stop etti ve çalışmadı.Bir usta yardımcı oldu yakıt depo şamadıranın arızalı olduğunu enjektörlerin iyi durumda olmadığını belirtti. Şamandıra değişti ,enjektörler yaptırıldı. Ama sonuç aynı.Aracım giderken tekrar stop ediyor,10 dk sonra bir şey yok gibi çalışmaya devam ediyor.Sonra Fiat 'çı tüm ustalardan fikir alınarak rail basınç sensörü değiştirildi sonuç aynı.Şimdi sorunun rail borusunda olabileceğini söylüyorlar.Hepsi pahalı parçalar,ve düzeleceğinin garantisi yok.Böyle bir sorun yaşayan yada fikri olan arkadaslar var mı ? Teşekkürler,Saygılar
Selamınaleyküm Serdar kardeşim nasıl tamir edildi bilgi verebilirmisin

Erdoğan gümüş

Yeni Üye
Doblo
Adı
Erdoğan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Merhaba arkadaşlar öncelikle aynı sorun benim 1.3 dobloda vardı yolda yürürken araç kendini stop ettiriyordu kesinlikle boşa masraf yaptırmayın beyinden kalıntı arıza sıkıntıları onu orjinal bilgisayara bağlayıp hataları silin birdaha olmaz yine söylüyorum kesinlikle mazot yakıt yolu ile müşür ile oynamayın beyinden elektrik kesiyor ondan oluyor hataları silin düzeliyor

Erdoğan gümüş

Yeni Üye
Doblo
Adı
Erdoğan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Merhaba arkadaşlar öncelikle aynı sorun benim 1.3 dobloda vardı yolda yürürken araç kendini stop ettiriyordu kesinlikle boşa masraf yaptırmayın beyinden kalıntı arıza sıkıntıları onu orjinal bilgisayara bağlayıp hataları silin birdaha olmaz yine söylüyorum kesinlikle mazot yakıt yolu ile müşür ile oynamayın beyinden elektrik kesiyor ondan oluyor hataları silin düzeliyor

hasip16

Yeni Üye
Doblo
Adı
Hasip
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Arkadaşlar merhaba, benim aracım 2007 model 1.9 Multijet Doblo Premio, aracımda giderken stop etme ve stop ettikten sonra çalışmama sorunu var, bu sorun yaklaşık bir hafta kadar devam ediyor ve toplamda 3 kere stop etti, araç stop ettikten sonra marş basmasına rağmen çalışmıyor, sorun ile ilk karşılaştığım da arabadan anlayan bir arkadaşımı aradım hava girişinden balata spreyi sıkmamı istedi dediğini yaptım ve araç çalıştı, ama bu olaydan sonra iki defa daha yolda kaldım ve aracı 10 bin bakımına götürdüm bakımı geciktiği için çalışmadığını düşündüm. Bakımdan sonra araç yine aynı sorunu gösterdi, bilgisayarlı sisteme takıldığında aracın gösterdiği tek arıza kontak anahtarı arızası, benim yaşadığım olaya benzer şeyleri yaşan ve sorunu çözen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Yakıt geri dönüş sistemine baktırın ondan kaynaklı olma durumu çok fazla benzeri durumu bir tanıdık 1.3 multijette yaşadı o şekilde çözüldü.